Co kupić - 3 auta do wyboru????????

07 Sty 2008, 13:01

Witam wszystkich. Mam do was prośbę, zastanawiam sie nad kupnem auta. mam do wyboru Opla Vectrę 2.0 DTI 1999r sedan, Volvo S40/V40 1.9 TDI lub Audi B4 1995r 1.9 TDi. Moglibyście napisać kilka słów o tych samochodach jakie maja wady/zalety itp. z Góry dziękuje :twisted:

Ps Kwota tych aut waha sie w granicach 16000 zł.
Ostatnio edytowany przez daniel912, 07 Sty 2008, 13:14, edytowano w sumie 1 raz
daniel912
Nowicjusz
 
Posty: 9

07 Sty 2008, 13:11

volvo s40/v40 bym odpuscil bo moze drogie w utrzymaniu
teraz tak, jesli vectra jest to model po liftingu to bym bral bo one juz maja ocynk
audi b4 tez bardzo dobre auto, ale zapewne przebiegu ma 2x wiecej jak vectra

poza tym powiedz za jakie kwoty mozesz miec te autka
ew. linki podaj
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

10 Sty 2008, 00:31

Chciałbym się zmieścić w kwocie do 14000 zł. A co moglibyście mi zaproponować Z silnikiem TDI
daniel912
Nowicjusz
 
Posty: 9

10 Sty 2008, 08:32

Audi B-4 gdyby ci się udało kupić w dobrym stanie, i z silniczkiem który jest ok, nie że ma 500tys to bardzo dobry wybór;). Jeśli chodzi o volvo to dobre samochody, silniki bardzo dobre...nie dużo palą. Części na przyswoitym poziomie cenowym, nie ma czego się bać ;) :). Ale też trzeba uważać bo kręcą liczniki. Vectra to opel, i ja w ten ocynk to nie wieże widziałem wiele vectr b i były w strasznym stanie blacharskim, korozja, korozja, korozja.......Nie wiem co by ci jeszcze zaproponować, może VW passat z 1996 Tdi, bardzo dobra maszyna....albo Bmw TDS ;).
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

10 Sty 2008, 11:29

Właśnie sie zastanawiam albo Audi B4 1.9 TDi lub Volvo s40/v40 TD. Bo takie autka mi sie bardzo podobają :-) ale szczerze mówiąc. wolał bym coś młodszego niż 1996
daniel912
Nowicjusz
 
Posty: 9

10 Sty 2008, 15:07

Ja bym kupił Audi b4 auto nie do zajechanie pod warunkiem że było odpowiednio serwisowane (szczegulnie silnik) bo elementy eksploatacyjne zawieszenia jak wiadomo tak czy inaczej się zużywają no i dobrze sprawdzić czy nie miało DUŻEGO dzwona i nie chodzi o jakieś przytarcie czy małą stłuczkę bo jeśli jest dobrze zrobione to nie widzę problemu (ciężko znależć samochód kilkunastoletni bez jakieś małej przygody choć to na pewno się zdarza) i nie kupuj od laweciarzy bo to zbyt ryzykowne chyba że widziałeś jak auto wyglądało od razu po przywiezieniu.Najlepiej jechać z kimś znajomym do niemiec ale gdzieś dalej niż berlin choć i tam można kupić coś fajnego jak się poszuka.(tylko nie z takim ZNAJOMYM co zedrze z ciebie kupę kasy) Powiem szczerze że ja sprowadzam auta z niemiec ale TYLKO I WYŁĄCZNIE NA KOŁACH sprzedam jedno jadę po następne byłem kilka razy z klientami żeby sobie wybrali auto i wszyscy byli zadowoleni! Ale wracając do tematy z tych aut które wymieniłeś to tylko AUDI i się zbyt długo nie zastanawiaj bo przekąbinujesz. Pozdro
darius71
Nowicjusz
 
Posty: 23
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Seria GR - specjalne sportowe edycje modeli Toyoty
    Japońscy fani Toyoty są już przyzwyczajeni do specjalnych sportowych edycji modeli tej marki, opracowywanych choćby przez TRD czy Modellistę. Jednak tym razem największy producent samochodów w ich kraju naprawdę o ...

10 Sty 2008, 16:51

Ja wybrał bym audi. Silniczki w audi są ok. Na drugim miejscu volvo.
Opla vectrę z tym silnikiem bym sobie odpóścił ze względu na jego awaryjność. Pozdrawiam!
Golf IV GTI 1.8 TURBO
Nissan Terrano II 2.7 TDI
BMW 328
Bolo1989
Aktywny
 
Posty: 439
Miejscowość: Mazowieckie

10 Sty 2008, 16:57

Bolo1989 napisał(a):Ja wybrał bym audi. Silniczki w audi są ok. Na drugim miejscu volvo.
Opla vectrę z tym silnikiem bym sobie odpóścił ze względu na jego awaryjność. Pozdrawiam!

Też brałbym Audi!!!! Volvo to tak na wszelki wypadek jakbyś nie znalazł czegoś sensownego.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

10 Sty 2008, 17:21

koledzy mają rację audi albo volvo, tylko audi naprawdę ciężko wyrwać (dobra sztukę), teściu szuka już z 3 michy, nie napala się ale nic się niechcę trafić.....takie życie. AUDI POLECAM
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

10 Sty 2008, 23:30

No ja zamierzam jechać w przyszłym tygodniu lub następnym do Niemiec:) Z dobrym znajomym:) Zobaczymy co z tego wyniknie :)
daniel912
Nowicjusz
 
Posty: 9

11 Sty 2008, 10:27

Jak pojedziesz z kolegą do tych niemiec to naprawdę nie kupuj sercem tylko oczami bo te audi z dizelkami są nieżle przebrane bo jak wiadomo dobrze się u nas sprzedają a na dobry egzemplarz ciężko tak od razu trafić ale nie jest to nie możliwe weż lepiej jak byś mial okazj jakiś jekko przytarty itp.i jeszcze jedno lepiej nie raz dopłacić 100-200 euro niż kupić w NIBY dobrej cenie a po kilku dniach zacznie ci coś się sypać albo jeszcze co by było najgorsze nie dojedziesz do polski bo i tak się zdarza tak więc z rozsądkiem kolego i powodzenia
darius71
Nowicjusz
 
Posty: 23

11 Sty 2008, 13:58

W Niemczech samochodu już prawie nie ma co szukać!!! Wszystko wukupione ale może się trafić coś ciekawego.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

11 Sty 2008, 15:22

Albo poprostu kup gazetkę i poszukaj w niemieckich ogłoszeniach. Od osoby prywatnej można kupić dobre autko za nieduże pieniądze. Pozdrawiam!
Golf IV GTI 1.8 TURBO
Nissan Terrano II 2.7 TDI
BMW 328
Bolo1989
Aktywny
 
Posty: 439
Miejscowość: Mazowieckie

11 Sty 2008, 18:29

widziałem wiele vectr b i były w strasznym stanie blacharskim, korozja, korozja,korozja....
Wkurzyła mnie ta wypowiedź ponieważ to nie prawda , że vectra b ma korozję sam posiadam vectre b z 2000 r i nie uświadczysz na niej rdzy.Trochę racji kolega miszarus ma vectry rdzewieją jeśli była "bita" i źle zrobiona. A co do silnika 2.0 DTI to ten motor jest mułowaty.
cichys
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 44

11 Sty 2008, 18:33

z tych trzech , to napewno nie opla
74
Początkujący
 
Posty: 114