Dławienie na benzynie + obfity wyciek oleju. Fiat Siena 1.4

27 Sty 2012, 22:59

Witam.
Przedstawiam wam swój problem... Od jakiegoś czasu na benzynie przy zwiększaniu obrotów w granicach 2-3 tys. strasznie mi go dławiło. Na gazie wszystko OK, chodzi równo zbiera się itd... Wyczytałem, że mogę zrobić restart kompa gdy już zaczęło mi go porządnie mulić i gdy zaglądnąłem pod maskę zobaczyłem świeży wyciek i bardzo obfity. Najbardziej schlapany był od strony rozrządu. Wyciągnąłem bagnet i zauważyłem białe grudki na całej długości... (temperatura ok. -15 st. C). Co mi doradzicie? Mało znam się na mechanice ale proszę o radę co to może być i co robić w mojej sytuacji. Jeśli mam coś dokładniej sprecyzować to proszę pisać. Z góry dzięki!
krzysiek0121
Nowicjusz
 
Posty: 21

28 Sty 2012, 09:39

Musisz przede wszystkim uszczelnić silnik,jeśli chodzi o białe grudki na bagnecie,mogą to być kryształki lodu,to znak,że masz dobry olej,który się nie pieni(majonez pod korkiem może być),inaczej olej byłby mętny(białawy).Oczywiście, przy mniej optymistycznym wariancie, mogło dojść do uszkodzenia głowicy lub uszczelki i dostaje się płyn chłodniczy.Jeśli na LPG silnik dobrze chodzi ,a na benzynie nie,to wiadomo,układ zapłonowy jest sprawny,ale niesprawny jest układ paliwowy,w tym wypadku benzynowy,przyczyn może być wiele,zacznij od uszczelnienia silnika,w przeciwnym wypadku go zatrzesz.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

28 Sty 2012, 18:43

Jest sens robić ten restart komputera?
krzysiek0121
Nowicjusz
 
Posty: 21

28 Sty 2012, 19:00

Czasami pomaga,nie ma z tym dużo roboty,wystarczy tylko odpiąć klemy na jakiś czas(minus plus,przy podpinaniu plus- minus,taka kolejność!)Tutaj raczej nie ma sensu,na LPG chodzi,chyba ,że daje w kość sterownik wtrysku benzyny.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

28 Sty 2012, 21:00

Jeszcze coś mi tak klika pod deską rozdzielczą... jakby styki przeskakiwały ale nie wiem co to dokładnie. Po przekręceniu kluczyka i w trakcie jazdy też
krzysiek0121
Nowicjusz
 
Posty: 21

28 Sty 2012, 21:22

To, to musisz sprawdzić,wystarczy tylko wyjąć zegar(po wcześniejszym odpięciu klem!),być może gdzieś w kostce jest styk poluzowany i iskrzy.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8482
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus ES po tuningu TRD
    Nowy Lexus ES zadebiutował oficjalnie dopiero pół roku temu, a japoński oddział Toyota Racing Development przygotował już kilka interesujących elementów pozwalających na zarówno optyczny, jak i mechaniczny ...

28 Sty 2012, 22:07

Przed mrozami profilaktycznie czyścimy odmę.
W fiatach zmieniamy rozrząd razem z pierścieniami uszczelniającymi.
W zimie tankujemy paliwo na renomowanych stacjach plus dodatek usuwający wodę z paliwa.
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704

29 Sty 2012, 00:38

Sorki, że tak zawalam pytaniami ale jak czyścić odmę?
Rozrząd rok temu przy zakupie był wymieniany, nie mam faktury więc nie pamiętam czy takie pierścienie też były wymieniane.
Jaką benzynę mi polecicie?
Pozdro i dzięki za dot. wskazówki.
krzysiek0121
Nowicjusz
 
Posty: 21

29 Sty 2012, 14:18

Zrobiłem mu restart. Zakręciłem butlę i wyjeździłem gaz do końca. Ściągnąłem na całą noc, w sumie nie wiem po co na tak długo :shock: klemy i rano je spiąłem, później odpaliłem na benzynie i bez dodawania gazu go zagrzałem do optymalnej temperatury. Nie udało mi się uruchomić chłodnicy bo za zimno jest (-8 st. C). Widać dużą poprawę, choć nie do końca, ponieważ przy obrotach 2-3k rpm był nieco słabszy i mniej chętny do współpracy. Muszę mu stopniowo dodawać gazu, bo tak to go lekko muli gdybym chciał go w momencie zebrać i wcisnąć mu do spodu. Nie znam się ale jak na mój gust to może mam pompę paliwa zatartą, bo zdarzało mi się na rezerwie jeździć. W sumie ona już dość długo podaje paliwo przed rozruchem. Kupiłem środek do czyszczenia i smarowania wtryskiwaczy i trochę dolałem, zobaczę czy to coś da. Zaglądnę później czy jeszcze coś cieknie oleju i dam znać.
krzysiek0121
Nowicjusz
 
Posty: 21

30 Sty 2012, 18:03

Samochód sprawnie wkręca na benzynie jak i gazie. Wycieków nie widać, wydaje mi się, że tamten wyciek mógł pójść przez bagnet, tamte okolice były utłuszczone olejem
krzysiek0121
Nowicjusz
 
Posty: 21