Elektryka samochodowa vs. paralizator

30 Sie 2014, 12:27

Witam,
Pytanie następujące: Czy przyłożenie do karoserii paralizatora spowoduje uszkodzenie elektryki lub akumulatora? Mamy takiego zdechlaka na warsztacie i właściciel twierdzi, że sąsiad paralizatorem mu samochód potraktował ale ja mam wątpliwości czy poza uszkodzeniem lakieru paralizator może coś zniszczyć (piorun przecież nic nie uszkadza).

Dzięki
volvomoje
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 19 02 1981
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Volvo PS1800
Silnik: 1800GTi
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1972

05 Wrz 2014, 09:22

Z tego co wiem to w przypadku piorunu karoseria samochodu działa jak klatka Faradaya (metalowy ekran mający chronić przed polem elektrostatycznym) i energia pioruna tylko spływa po jego powierzchni. Natomiast w przypadku paralizatora spali się raczej każde jedno urządzenie/przekaźniki w aucie (np. zamki drzwi jak są elektryczne, komputer, cała elektronika).
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

16 Cze 2015, 23:38

Witam, pytanko w sprawie paralizatora vs karoseria. Mam problem z gnojkiem ktory porysowal mi auto dosc bezczelnie, ale nie zlapalem za reke... Zatem pomyslalem o paralizatorze.... Czy 1000 000 000 V i ok 10 A / takowy paralizator/ zadziala by uszkodzic komputer? Moze nie tyle na karoserie ( klatka Faradaja) tylko np na tłumik, pojdzie caly impuls na blok silnika itp.
haronek
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 06 06 1986
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Clk200 compresor
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Najczęściej wybierane samochody przez Polaków
    Rozmaite narodowości wyróżniają się różniącymi się od siebie zwyczajami, tradycjami, ale także nurtami, w które wierzą. Jedni podają sobie rękę na przywitanie, natomiast inni uważają ten sposób ...