Elektryka samochodowa vs. paralizator

Elektryka samochodowa vs. paralizator

30 Sie 2014, 12:27

Witam,
Pytanie następujące: Czy przyłożenie do karoserii paralizatora spowoduje uszkodzenie elektryki lub akumulatora? Mamy takiego zdechlaka na warsztacie i właściciel twierdzi, że sąsiad paralizatorem mu samochód potraktował ale ja mam wątpliwości czy poza uszkodzeniem lakieru paralizator może coś zniszczyć (piorun przecież nic nie uszkadza).

Dzięki
volvomoje
Obserwowany

Prawo jazdy od: 19 02 1981
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Volvo PS1800
Silnik: 1800GTi
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1972

Re: Elektryka samochodowa vs. paralizator

05 Wrz 2014, 09:22

Z tego co wiem to w przypadku piorunu karoseria samochodu działa jak klatka Faradaya (metalowy ekran mający chronić przed polem elektrostatycznym) i energia pioruna tylko spływa po jego powierzchni. Natomiast w przypadku paralizatora spali się raczej każde jedno urządzenie/przekaźniki w aucie (np. zamki drzwi jak są elektryczne, komputer, cała elektronika).
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Elektryka samochodowa vs. paralizator

16 Cze 2015, 23:38

Witam, pytanko w sprawie paralizatora vs karoseria. Mam problem z gnojkiem ktory porysowal mi auto dosc bezczelnie, ale nie zlapalem za reke... Zatem pomyslalem o paralizatorze.... Czy 1000 000 000 V i ok 10 A / takowy paralizator/ zadziala by uszkodzic komputer? Moze nie tyle na karoserie ( klatka Faradaja) tylko np na tłumik, pojdzie caly impuls na blok silnika itp.
haronek
Obserwowany

Prawo jazdy od: 06 06 1986
Przebieg/rok: 19tys. km
Auto: Clk200 compresor
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie
    Nowy system pokładowy Volvo Sensus Connected Touch pozwala sterować funkcjami auta za pomocą dotykowego ekranu, komend głosowych lub tradycyjnych przycisków. Sensus Connected Touch bazuje na Androidzie, co ułatwia ...
    Skoda Yeti 1.4 TSI z 7-stopniową skrzynią biegów DSG Skoda Yeti 1.4 TSI z 7-stopniową skrzynią biegów DSG
    SKODA wprowadza dla modelu Yeti z silnikiem 1.4 TSI 7-stopniową skrzynię biegów DSG. Mając na uwadze rosnącą popularność modelu Yeti z silnikiem 1.4 TSI (122 KM), SKODA poszerzyła ofertę umożliwiając zamówienie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      GTP Light