Golf 3 1.6 55kw - problem z rozruchem

06 Wrz 2012, 08:32

Witam!
Mam golfa 3 1.6 tylko 55 kw i powtarzający się problem. Najczęściej pojawia się on po przestoju np. po nocy, kiedy rano próbuje odpalić. Wydaje mi się że częściej zdarza się to kiedy jest wilgotno i ewentualnie chłodno tak jakby jakieś zwarcie czy coś. Przekręcam kluczyk zakręci raz a potem przestój - jakby nie miał siły (trwa to ok 2 - 3 sekund) i z reguły idzie dalej. Ale w zimie to była masakra zakręcił raz przestój brak siły no i reset wszystkiego, aku taż padał tak jakby jakieś zwarcie, które jednocześnie zabiera prąd z aku choć po sprawdzeniu miernikiem wcale dużo prądu nie ubyło (miał ok 10,5). Aku mam na gwarancji i trzyma prąd. Byłem u elektryka no i sprawdził mi rozrusznik i niby wszystko było ok, ale według mnie nie było znaczącej poprawy. Sam nie wiem co to może być. Zastanawiam się nad wymianą rozrusznika na nowy. Co dziwne kiedy w ziemie po kilku nie udanych próbach aku padł to na innym podłączonym na kable kręcił jak szalony:). Może to nie wina rozrusznika a czegoś co go napędza i co robi zwarcie a potem dalej kręci sam nie wiem. Problem ten pojawia się z reguły jak silnik jest zimny. Może macie jakieś pomysły bo mi się skończyły a wybieram się do elektryka bo zbliżają się chłodniejsze i wilgotne noce a co za tym idzie problem z odpaleniem. Może macie jakieś sugestie podpowiedzi.
liptoms
Początkujący
 
Posty: 50

10 Wrz 2012, 06:44

Witam ponownie! Auto stało 2 dni nieodpalane (weekend). Ranki mamy chłodne (noce też) ale odpalił choć nie bez znanych mi objawów. Dla laika wygląda to tak jakby akumulator był słaby nie miał siły, ale po bolączkach zeszłorocznej zimy i wyciąganiu aku i trzymania pod kołderką w nocy problem był ten sam odpalił ale jakby nie miał siły a prąd trzyma. Wybieram się do elektryka ale innego niż zwykle. Ma bardzo dobre opinie jest samoukiem a to wiąże się z pasją co z reguły przynosi lepsze efekty. Ale gdyby ktoś miał jakieś pomysły czekam na info.
liptoms
Początkujący
 
Posty: 50