Import auta z Holandii.

Import auta z Holandii.

15 Maj 2018, 13:17

Witam serdecznie. Pewnie wybrałam zły temat za co z góry przepraszam.
Mam następujaący problem: moi teściowie zostawili dla mnie auto w Holandii. Zostało ono już wyrejestrowane, założono także tablice eksportowe. Niestety z przyczyn ode mnie niezależnych nie byłam w stanie zwieźć tego auta w wyznaczonym terminie jakim jest 14dni. Czy teraz jedyną opcją jest przywóz auta na lawecie? I jak wyglądać bwdzie proces rejestracji w Polsce?
Dziku
Obserwowany

Prawo jazdy od: 21 05 2017
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam

Re: Import auta z Holandii.

16 Maj 2018, 09:42

Laweta lub zakup jeszcze raz tablic czasowych. Przebieg rejestracji standardowo
-opłata akcyzy
-tłumaczenie doc
-badanie techniczne
a6-c4-2-6-v6-do-sprzedania-vt108450.htm
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV Jaguar X-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO, 2.0 D
Paliwo: Benzyna

16 Maj 2018, 11:20

A wie pan jakie dokumenty sa potrzebne w Polsce? Przeszukałam już pół internetu i znalazłam różne informacje...
Jeśli auto wjechałoby na lawecie, to czy potrzebuję jakies dokumenty, aby przedstawić to w urzędzie skarbowym bądź celnym? Dziekuję za pomoc i pozdrawiam!
Dziku
Obserwowany

Prawo jazdy od: 21 05 2017
Przebieg/rok: 5tys. km

23 Maj 2018, 09:48

Dziku napisał(a):Jeśli auto wjechałoby na lawecie, to czy potrzebuję jakies dokumenty, aby przedstawić to w urzędzie skarbowym bądź celnym?
A co to za różnica? Musisz i tak wykonać badanie techniczne więc jak samochód jest sprawny to moim zdaniem nie ma znaczenia jak go przywieziesz to po prostu już zależy od ciebie.
Cichy77
Aktywny

Zdjęcia: 7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne podróże na rodzinne wakacje Bezpieczne podróże na rodzinne wakacje
    Zbliża się koniec roku szkolnego, a wraz z nim czas wakacyjnych wyjazdów z rodziną. Wielogodzinna podróż samochodem może być trudna zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Co można zrobić, żeby ...
    Toyota GT86 Toyota GT86
    Długo oczekiwany sportowy samochód Toyoty znalazł się w salonach sprzedaży w 2012 roku, wraz z bliźniaczym modelem Subaru BRZ. Oba samochody współpracujących ze sobą japońskich producentów zajęły drugie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volksawgen Golf I Cabrio
      Peugeot RCZ
      Prezentacja zawodników
      13