Jakie autko z LPG za +/- 4k?

06 Lut 2015, 17:37

8000wyświetleń i nikt nie kupił?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

06 Lut 2015, 18:47

Barol napisał(a):8000wyświetleń i nikt nie kupił?


Moje V8 miało na OLX 12tyś wyswietlen i nawet nikt nie był oglądać ,a auto naprawde super. Dopiero potem na stacji diagnostycznej jak byłem to pracownik stacji wykładał kase na stół ,że go zabiera i zabrał. Ogolnie dziwne jest jak auto ma dużo wyswietlen ,ale gdyby tak na to patrzec to kazde auto ktore jest na OLX to trup bo gdyby było dobre to by go już nie było. Camry nie jest popularnym samochodem i wiele osob się boi takiego auta bo myślą ,że czesci kosztują krocie ,a wcale tak nie jest.
Jest: Audi 200 2.2T , Audi V8 4.2+LPG PRINS
jurek600
Początkujący
 
Posty: 116
Prawo jazdy: 04 04 2000
Auto: Audi 200
Silnik: 2.2 Turbo 10v
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1989
0

06 Lut 2015, 18:54

Przecież części nie będą tanie z uwagi na segment, popularność.. :roll:
To nie Golf Mk3..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

07 Lut 2015, 01:30

Tarcze na przód (2szt+klocki) 150zł
Amortyzator na przód Sachs 145zł ,a jakies tanie Shock Absorber za 75zł
Sworzeń wachacza 19zł
Drążek kierowniczy 19zł ,a koncówka 14zł
Kpl rozrząd z pompą wody 249zł

Ceny które podałem to przykładowe które znalazłem w katalogu z czesciami ze sklepu w którym kupuje częsci. Pewnie na allegro by jeszcze taniej cos znalazł.

Moim zdaniem nie są to duże pieniądze. Wiadomo ,że Golf mk3 ma tansze czesci ,ale za to nie umywa sie pod względem komfortu i bezawaryjności do Toyoty Camry. Golf to zwykłe małe auto ,a camry to taka bardziej limuzyna.


PS: Do Camry pasuje dużo częsci z Lexusa,Avalon i jeszcze kilku innych modeli Toyoty.
Jest: Audi 200 2.2T , Audi V8 4.2+LPG PRINS
jurek600
Początkujący
 
Posty: 116
Prawo jazdy: 04 04 2000
Auto: Audi 200
Silnik: 2.2 Turbo 10v
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1989
0

07 Lut 2015, 08:45

W dodatku tego już na drogach nawet nie ma :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

07 Lut 2015, 11:51

Widzę że tylko w jednym przypadku wymieniłeś firmę :ok: Reszta to pewnie jakieś chińskie g..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

07 Lut 2015, 18:29

jurek600 napisał(a):Te silniki Nubiry 2.0 to nie należą do zbyt udanych. Ciągle problemy z uszczelką głowicy. Niby silnik blizniaczy z Oplem ,ale Opel miał o niebo lepszy.

W takim wypadku muszę zrezygnować z Nubiry :(
Szkoda bo dziś ją oglądałem i była naprawdę świetna.
Wiadomo tu rysa, tu przytarcie ale to jest samochód za małe pieniądze a więc nie ma co oczekiwać.
Jedyne co zaobserwowałem to że za jakiś czas bym musiał tłumik wymienić. Bo trochę zaczyna popierdywać.
Miałem jutro z rana jechać zapłacić i odebrać Nubire. Szkoda :(
Ale skoro te silniki były awaryjne to nie chce się pchać w problemy.
DamiaGames
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Daewoo Nubira II
Silnik: 2.0 16V 133KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

07 Lut 2015, 18:38

Przecież te Nubiry robią po pół miliona na LPG w taksówkach.. :roll: Co niby tam złe jest? :shock: Mówię o 2.0...
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

07 Lut 2015, 19:14

Te silniki są niezniszczalne !!!
Koniu 1.6 też nie są złe, dużo czasu spędzam na Forum Daewoo jest dużo Nubir 1.6 i złego słowa nigdy nie słyszałem na 1.6
Ale wiadomo bardziej opłacalne jest 2.0 :D
jurek600 najgorsi są tacy co g...o wiedzą a się wymądrzają :x
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
0

07 Lut 2015, 19:22

Znajomy mi polecił Nubirę 2.0
I to on pojechał ze mną na oględziny.
Od zawsze pamiętam że jeździł DU miał Nexie, Lanosa, Nubire i teraz ma Leganzę.
Nigdy nie miał problemów z tymi autami i polecił mi Nubirę i Lanosa 1.5 8v.
Ale jurek600 odradza mi to auto.
DamiaGames
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 18
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Daewoo Nubira II
Silnik: 2.0 16V 133KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
0

07 Lut 2015, 19:55

Koniu napisał(a):Widzę że tylko w jednym przypadku wymieniłeś firmę :ok: Reszta to pewnie jakieś chińskie g.


No to wiadomo ,że nikt do 15 czy 20 letniego auta za marne 3tyś nie bedzie wstawiał oryginalnych częsci ktore kosztują więcej od tego auta.

DamianCAR napisał(a):Te silniki są niezniszczalne !!!
Koniu 1.6 też nie są złe, dużo czasu spędzam na Forum Daewoo jest dużo Nubir 1.6 i złego słowa nigdy nie słyszałem na 1.6
Ale wiadomo bardziej opłacalne jest 2.0 :D
jurek600 najgorsi są tacy co g...o wiedzą a się wymądrzają :x


Miałem 2 Nubiry i jedną Leganze z tym silnikiem i smiem twierdzić ,że wada głowicy i uszczelki jest bardzo częsta. Co można tez wyczytać na forum Daewoo gdzie jest nawet duży dział o tym jak zmienić silnik na Eco Teca z Opla bo te Daewoo są bardzo problemowe z tymi glowicami. Tak samo jak np Volvo v40 mialo tego pierwszego diesla 1.9 TD z Renaulta który mało palił,miał nawet dobre osiągi i ogolnie był okej ,ale pzez wady konstrukcyjne kwestia glowicy i uszczelki pojawiala się w każdym modelu czy to wczesniej czy pozniej. Nie wiem dlaczego tak na mnie naskoczyłeś. Nie mówie ,że jak kupi to będzie miał problem bo są rózne auta i użytowane przez róznych ludzi ,ale akurat w przypadku tego silnika to jest najczęstsza wada. W innych silnikach np Audi 2.5 TDI V6 wycieraja sie wałki, w Mondeo 1.8 TD są problemu z pompa Lucasa , w Mondeo 1.8 16V Jest problem z LPG ,a w innych cos jeszcze lecz nie oznacza to ,że nie mozna takimi autami jezdzic. ja tylko napisałem co może być problematyczne w tym silniku i dostałem opie***l. Do autora: Jak masz dobrą nubire i nie ma oznak problemów z głowicą to możesz brać ja tylko napisałem co może być problemem.
Ostatnio edytowany przez jurek600, 07 Lut 2015, 20:06, edytowano w sumie 1 raz
Jest: Audi 200 2.2T , Audi V8 4.2+LPG PRINS
jurek600
Początkujący
 
Posty: 116
Prawo jazdy: 04 04 2000
Auto: Audi 200
Silnik: 2.2 Turbo 10v
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1989
0

07 Lut 2015, 20:00

Ludzie spokojnie. Nie wiem o co tyle hałasu. Nie od dzisiaj wiadomo ,że najwiekszym problemem w 2.0 Daewoo są głowice i uszczelki więc o co tutaj problem ? Nie mówie ,że są jakoś mega wadliwe ,że każdemu padnie odrazu głowica ,ale poprostu to jest częsty problem w tych silnikach i tylko tyle. Każde auto ma jakies swoje wady i zalety. Z tymi silnikami od Opla to fakt większość użytkowników Daewoo 2.0 podczas gdy walnie głowica przeklada silniki na 2.0 z Opla bo mimo ,że są blizniacze to materiały z jakich je zrobiono i osprzęt to niebo a ziemia.

A co do kupna Nubiry z takim silnikiem można smialo brać tylko dobrze jest sprawdzić czy auto nie ma oznak wlasnie uszkodzonej glowicy czy uszczelki pod glowicą i tyle. Przecież nikt tutaj nie napisał ,że całkowicie odradza i ,że ciągle są awarie tylko na co uważać i co może być problemem w tej jednostce napędowej.
vrs2010
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 18 11 1992
Auto: Scorpio mk3 2.0 DOHC MSB
Silnik: 2.0 DOHC
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996
0

07 Lut 2015, 21:41

jurek600 napisał(a):No to wiadomo ,że nikt do 15 czy 20 letniego auta za marne 3tyś nie bedzie wstawiał oryginalnych częsci ktore kosztują więcej od tego auta.
Nie mówię o oryginałach ale wysokiej jakości zamiennikach. Sorry ale ja do Tico bym nie pchał chińskich rzeczy bo to i tak długo nie wytrzyma..

Swoją droga pompa Lucasa w Mondeo to też mit do obalenia. Psują się przy przebiegu ponad pół miliona i więcej. A to że na liczniku nie mają 200 to druga sprawa.. :wink: Ja mam 150k, pompa oryginał, zresztą jak ponad połowa rzeczy w tym samochodzie.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

07 Lut 2015, 22:46

Koniu napisał(a):Ja mam 150k, pompa oryginał


A są wogóle zamienniki ? Czy chodzi Ci poprostu ,że masz jeszcze fabryczną która była w tym aucie ? Jesli tak to po czym wnioskujesz ,że jest oryginalna ?

Ja tam słyszałem dużo złego o pompach Lucasa i sam przerabiałem ten temat. Wymiana korektora kąta wtrysku,uszczelnianie itd.. Tak samo w w202 2.2d narzekają na pompe Lucasa, w V40 1.9TD.

Zresztą o czym my mówimy po wpisaniu w Google czy na forum Forda/Mercedesa magicznego zdania "Pompa wtryskowa Lucas " możemy sobie poczytać o tym "micie" awaryjnych pomp Lucasa.


Co do przebiegów 500tyś ja nigdzie nie napisałem przy jakich przebiegach pojawia się problem tylko poprostu ,że pojawia się lub może się pojawić. Według Ciebie to każde auto i każdy silnik jest bezawaryjny.
vrs2010
Początkujący
 
Posty: 63
Prawo jazdy: 18 11 1992
Auto: Scorpio mk3 2.0 DOHC MSB
Silnik: 2.0 DOHC
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996
0

08 Lut 2015, 00:22

DAEWOO LANOS + LPG
gutek1993
Początkujący
 
Posty: 52
Prawo jazdy: 01 05 1993
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: AUDI A6 C5 99r.
Silnik: 1.8 T 150KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
0