Jakie auto 4x4 kupić

21 Kwi 2016, 06:15

Forester fajny. Chciałem takiego, ale spalanie mnie odrzuciło :D
Oczywiście jak na 4x4 to pewnie nie jest duże.
Emejcz
Początkujący
 
Posty: 126
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: A4 B5 FL
Silnik: 1.8t 150KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

21 Kwi 2016, 10:16

A hyundai tuscon z 2015 roku?
wara69
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 25 12 2005
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: hyundai h300
Silnik: 2.5 crdi
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

25 Kwi 2016, 15:51

Hyundai Tuscon prezentuje się dobrze, miałem nawet okazję się przejechać, szwagier brał w leasing 2 miesiące temu i miałem okazję podziwiać to autko. Tzn i tak z tego leasingu w banku nic nie wypaliło i skończyło się na leasingu przez internet przez platformę finansową, ale auto ostatecznie udało się zdobyć :) Także moje wrażenia co do tego samochodu są bardzo pozytywne i mogę szczerze polecić.
Riso31
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Golf IV

25 Kwi 2016, 17:48

Dziadowe to auto. Maksymalnie 185KM przy takiej masie...
Emejcz
Początkujący
 
Posty: 126
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: A4 B5 FL
Silnik: 1.8t 150KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Kwi 2016, 19:13

Emejcz napisał(a):Dziadowe to auto. Maksymalnie 185KM przy takiej masie...

Dziadowe to jest twoje gadanie...
od kiedy kupuje się je na wyścigi? I tak ludzie kupują najsłabsze wersje z 4x2 aby mieć SUVa zamiast dobrze wyposażonego odpowiednika normalnej wysokości...
Głupie to jest dopiero BMW X6M, X5M czy Audi Q3 RS ;) Ani sportowe, ani terenowe.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Kwi 2016, 12:07

No dziadowe jak nie wiem, jak już kupować SUV'a to lepiej CX-7 czy X5, przynajmniej normalne silniki, a nie jakieś odpychadło, co rusza jak flintstone :D

Akurat X6M to dla mnie ewidentnie bliższe sportu, zobacz jakie przyspieszenia.
Emejcz
Początkujący
 
Posty: 126
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: A4 B5 FL
Silnik: 1.8t 150KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Camry
    Nowa Toyota Camry to kolejny wielki powrót. Japoński sedan był niedostępny w polskich salonach Toyoty przez 14 lat. W tym roku powrócił i tak jak nowy RAV4 jest oparty na modułowej platformie GA-K z rodziny ...
    Racjonalizatorskie pomysły pracowników Audi
    Program racjonalizatorski Audi, prowadzony po raz kolejny w roku 2012, dał impuls do wprowadzenia licznych rozwiązań usprawniających pracę w fabrykach Audi. W ubiegłym roku, w obu niemieckich zakładach, Ingolstadt i Neckarsulm, ...

26 Kwi 2016, 13:06

Tak bo SUV-a kupuje się dla przyśpieszeń :lol: Tu się liczy moda i tyle. No i mieszasz segmenty, bo Tucsona konkurenci to CX-5 i X3 ;)
Zobacz jaki jest rynek kompaktowych SUVów na otomoto i jakie silniki. 95% to moce w okolicach 150KM.
Także pomyśl czasem, a nie sypiesz jakimiś durnotami... :ok:

X6M i inne tego typu kupują tylko ludzie dla szpanu, bo za tyle można mieć skręcające auto o lepszych osiągach.

Ogólnie SUV jest głupim wyborem z racjonalnego punktu widzenia, bo droższy od zwykłego samochodu w zakupie i utrzymaniu przy mniejszej ilości miejsca w środku. A jak nie ma 4x4 to już wogóle.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

26 Kwi 2016, 14:13

Dziadowe i tyle, co ja będę porównywał :D Za tyle co on kosztuje to miałbym wiele innych świetnych aut.
No wiele jest dziadowych SUV'ów - nie twierdzę, że ten jest jedyny.
To trochę mija się z celem, bo jak sama nazwa mówi - sportowo użytkowy.
Jak taki kloc ma 150KM to na pewno nie ma w nim wiele sportu :D

Poważnie miej w nich miejsca w środku niż w zwykłych? Nie chce mi się w to wierzyć.


Kiedyś marzyłem o jakimś SUV'ie, ale już mi przeszło. Obecnie moje faworyty to wszelkie Allroady :)
Jak tak się przyglądam kto jeździ SUV'ami to większość to kobiety i dziady :D
Emejcz
Początkujący
 
Posty: 126
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: A4 B5 FL
Silnik: 1.8t 150KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Kwi 2016, 14:54

Emejcz napisał(a):Poważnie miej w nich miejsca w środku niż w zwykłych? Nie chce mi się w to wierzyć.

Poważnie, bo podłoga jest wyżej w stosunku do tańszego vana i masz pozycję za kierownicą jak w kompaktowym kombi. Bagażniki też często rozczarowują w stosunku do kombiaków z powodu napędu 4x4.

Tak jak mówiłem, SUV to nie sport i z g**** bata nie ulepi ;) Jednak przy patrzeniu na kompaktowe SUVy właśnie przyjrzałbym się Tucsonowi, bo zbiera dobre recenzje. Patrzenie na moc topowej wersji jest bez sensu, bo nic nie mówi... Normalne pytanie to, co dostaniemy w określonej kwocie :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

13 Maj 2016, 09:06

Ja bym polecał jakiś Pick-up typu Navara itp.
carsmas88
Obserwowany
 
Posty: 2
Miejscowość: Wałbrzych, Świdnica
Auto: BMW
Silnik: 2.0

14 Maj 2016, 22:11

Jak dla mnie to każdy SUV jest nietrafiony, crossover tym bardziej, ani to w teren ani na szosę, a ośnieżoną drogę to w tylnonapędowcu z dobrą zimówką ogarniesz. Allroad'y to znowu jakieś ulepy szczególnie Audi A6 ot lepiej wykonany Passat ale ciasne to to i mało funkcjonalne...choć 3.0TDI 313KM przyspiesza fajnie. Zależy też co kto uważa za SUV'a w większości SUV kojarzy się dopinanym tylnym napędem przez jakieś sprzęgiełka z [...] czy inne Haldexy i komputer który tym steruje, dla mnie SUVem jest np. moje Pajero pomimo tego że ten plastikowy ulep ma reduktor, dwie blokady i przewymiarowane zawieszenie więc niektórzy stwierdzą że jest to terenówka, nie nie, to SUV i w teren się nie nadaje :mrgreen:
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

31 Maj 2016, 13:18

Takie pytanie:

Czołem wszystkim,

nie jestem znawcą motoryzacji, ale w tym roku wydałem już 4k na remonty skrzyni biegów, chłodnicy, łapy silnika w VW Touranie z powodu wertepów po których jeździmy z rodziną.

Szukam auta do 20k, które byłoby na tyle duże, aby można było nim swobodnie przewozić rowery (może być i na dachu), marzenie to zmieścić podobnie jak w touranie do 7 osób, a jednocześnie, aby było wysokie, bo nie stać mnie na kolejne remonty.

Będę wdzięczny za podpowiedź co sprawdzi się najlepiej. Oczywiście nie powinno dużo palić, nie powinno być problemu z częściami, może być i wysokim vanem i terenowym i wysokim combi.

Najlepszy byłby touran wyższy o 20 cm. Kurde.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
piryt
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW Touran
Silnik: 2.1 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

31 Maj 2016, 21:39

Pajero V60 DI-D albo GDI, Opel Monterey
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

08 Lip 2017, 12:18

Witam wszystkich :D
mam pytanie czy hyundai galoper II 2,5 tdi trzy drzwiowy nadaje się do turystyka i na niedalekie wyprawy turystyczne. mam na oku takiego i nie wiem co zrobić a publikacji na ten temat jest niewiele. Czekam na pomocną dłoń od bardziej doświadczonych w tym temacie.
Pozdrawiam Off-Roadowców :ok:
andre1
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: chevrolet cruze
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

28 Sie 2017, 00:10

galoper w zasadzie to klon pajero 2,
nie znajdziesz w nim na przykład reduktora SuperSelect, ale zwykły ES sprawdza się idealnie :ok:
o dziwo rama w galoperze nie gnije tak strasznie jak w Pajero ale też trzeba dokłąanie obadać,
do turystyki nada się bardzo dobrze :ok:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)