Jakie auto 4x4 kupić

23 Cze 2014, 10:00

Jeep Wrangler daje radę na drodze, mogę Ci spokojnie polecić!
Daroos123
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: audi a3

29 Cze 2014, 21:36

Witam. Podam Wam to czego potrzebuje od przyszlego auta i mam nadzieje ze podacie mi swoje propozycje.

-Nie musi byc typowym terenowym potworem, ale niech zachowa swoj charakter, czyli w razie "W" chcialbym przejechac wysoki krawezkik, strumyk czy pokonac w zime ostre wzniesienie. pomyslalbym rowniez o mozliwosci pozniejszej ewentualnej jego przebudowy pod typowa terenowke jesli zajdzie potrzeba.

- dlugi... i do ciezarow...
chcialbym przewozic w latwy sposob profile stalowe 3 metrowe, wiec niech wychodzi max 1 metr gora z przestrzeni bagazowej, wiec auta 2 osobowe z paka raczej odpadaja... chyba ze jakims cudem bedzie cos na zasadzie tynelu... z tylu uchylna szyba bylaby idealna.

- tani w utrzymaniu, szukam mocnej lecz w granicach rozsadku jesli chodzi o spalanie, najlepiej w gazie, ale to juz pozniej przy szukaniu ofert, tanie czesci, niezawodlnosc, maly stopien usterek... Chcialbym auto ktore naprawic moge sam mlotkiem i kilkoma kluczami, jak Ruskie nas zaatakuja i nie bedzie juz nic :D to z takim autem musze sobie poradzic sam, nie zalezy mi na elektryce, elektronice i wypasach, no moze po za klima ;)
Wiec szukam auta niezawodnego do pewnych granic, moze byc stareee, proste ale solidne no i dlugie, czekam :)

-
Psomatic
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Astra J

03 Lip 2014, 08:34

najprędzej znajdziesz jakiegoś pickupa, żeby spełniał mniej więcej Twoje wymagania, ale 3m profil w środku auta nie ogarniesz w żadnej terenówce, chyba że M10 ale wtedy nie będzie to tanie w utrzymaniu :D
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

23 Sie 2014, 21:13

Witam,

Potrzepuję dodatkowy samochód 4x4, głównie do jazdy w terenie. Jeździł będę głównie w weekendy, lub w zimie sporadycznie, bo mieszkam w górach. Zastanawiam się nad:
- mitsubishi pajero
- SsangYong Korando

Mam do dyspozycji 10 000 zł. Jest kilka ofert na portalach z tymi samochodami w tej cenie, są nawet takie za mniej niż 5 tys., ale to pewno do roboty.

Co myślicie o takim pomyśle, czy warto coś takiego kupować. Oczywiście liczę się że będę musiał coś dołożyć jeszcze, ale nie chciałbym w niego dużo inwestować... Spalenie raczej nie jest istotne, bo wiele jeździł nie będę...
deacase
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: z gór

25 Sie 2014, 12:26

jeśli pajero sprawdź rame, to największa przypadłość mitsu, jeśli ma być na zimie szkaj z reduktorem Super Select
korando jest raczej SUVem niż terenówką, i do jazdy w terenie nie bardzo się nadaje, do tego dość mała dostępność czegokolwiek do tego auta raczej nie wróży wielkich sukcesów naprawczych
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

29 Sie 2014, 17:02

Witam,

Mam okazję zakupić Opla Montorey, 1992, 3.1 disel. Do zrobienia ma amortyzatory, do wymiany rurka - pręt, przy podwoziu z prawej strony (nie wiem jak to się nazywa), bo był spawany. Właściciel mówi że silnik 'trochę puszcza na simerinugu płynu'. Mówi że wlał tam uszczelniacz i jest OK (pokazywał uszczelniacz i olej jaki dolewa).

Co myślicie o tych usterkach, ile może mnie wyjść naprawa? Cena auta to 4500PLN. Stan wizualny jak na 22 latka, to całkiem ok, lakier i podwozie przy ocenie wizualnej wydaje się być w stanie dobrym, aczkolwiek nie zam się na tym.

Auto chcę kupić do zastosowań jakie opisałem dwa posty wyżej.

Będę wdzięczny za opinie ekspertów :-)
deacase
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: z gór
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Prius 1.8 VVT-i - test spalania
    Toyota Prius to najsłynniejsza i zarazem pierwsza seryjnie produkowana hybryda. Obecna, czwarta generacja doczekała się m.in. wersji z napędem na wszystkie koła oraz pięciomiejscowej odmiany z napędem plug-in. Prius czwartej ...

29 Sie 2014, 20:31

Jeśli rama zdrowa i silnik trzyma kompresję to ciekawa propozycja. Motek 3.1 to prosta konstrukcja, części dostępne za rozsądne pieniądze .Jeśli kupisz za 4000 to reszta budżetu wystarczy na doprowadzenie auta do perfekcji.
O szczegóły pytaj na forum www.trooper4x4.pl
piotr R
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: WGM

30 Sie 2014, 05:37

Dzięki za odpowiedź, ale co to znaczy że silniki trzyma kompresję? Tak jak pisałem właściciel uszczelnia go jakimś płynem...

Co do ramy to w tym modelu po prawej stronie, przy podwoziu, od tylnego koło do ok połowy samochodu idzie pręt, który był spawany i trzeba go wymienić, albo dodatkowo wzmocnić czymś. Nie wiem czy to część ramy czy nie. Podwozie na oko wygląda OK.
deacase
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: z gór

30 Sie 2014, 07:06

Zaloguj się na Trooperze w dziale lokalne społeczności. Możliwe że blisko ciebie mieszka ktoś kto pomoże ci zweryfikować to auto. Poza tym znajdziesz tam informację na co zwrócić uwagę w tym konkretnym modelu.
Kompresja to stopień sprężania -pomiar w głowicy
ciśnienie oleju to osobna sprawa ,manometr masz na tablicy albo wpiąć się w układ olejenia ale to już warsztat.
Wyciek z o ringu to nie wielki problem uszczelniaczem raczej go nie naprawisz
piotr R
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: WGM

01 Wrz 2014, 10:25

manometr z zegarów pokazuje tylko czy ciśnienie jest czy nie ;) wskazanie na skali są dość umowne :mrgreen:
ten pręt od koła do połowy ramy zwie się popularnie wahaczem :mrgreen: i w montku występuję 3 takie dynksy z tyłu, jak był spawany to znaczy że albo jest zgnity albo autem ktoś mocno poszalał, w obydwu przypadkach nie wróży to dobrze
rame nie ogląda się na oko tylko młotkiem, i żeby ten młotek miał z pół kilo co najmniej, śrubokręt też się przyda jak zaciapana bitexem,
za 4500 nie oczekuj auta w dobrej kondycji mechanicznej ani blacharskiej
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

02 Wrz 2014, 09:46

W AutoOrder mają Ford Ranger Supercab 2.5d 4×4 Airco 2011 może być fajne, dobry rocznik :)
z AutoOrder możesz uczciwie pogadać, sprowadzają różne auta, przy zakupie dostajesz normalnie umowe, wszystkie papiery. Mają tanie auta poleasingowe z wyselekcjonowanych aukcji zarzadców flot albo z licytacji komorniczych.
Maniak1
Początkujący
 
Posty: 82
Prawo jazdy: 01 01 2007
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Skoda
Silnik: 1,9 sdi
Paliwo: Diesel

16 Lip 2015, 23:28

Panowie, a ja mam pytanie troche z innej beczki. Warto kupowac autko terenowe za jakieś 14-15 tysiecy czy szkoda zachodu na taki samchod?
krzychu333
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 08 10 1997
Przebieg/rok: 46tys. km
Auto: opel 2
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

17 Lip 2015, 08:09

konkretnie jakie?
czasem sens jest kupować nawet za 5 tysi, tylko trzeba być świadomy niektórych jego wad i ułomności,
za 14 możesz spokojnie niezmęczoną terenówkę kupić :ok:
wiadomo nie będzie to G-klasa ale coś znajdziesz :ok:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

17 Kwi 2016, 13:09

witam, chciałbym dla mojej żony kupic crossover suv, 4x4. Nadmieniam ze warunek konieczny to automat,benzyna. auto po roku 2014.

Honda HR-V
Mazda CX-5
Kia Sportage
subaru forester
toyota rav 4
mitsubischi ASX

które z tych pojazdow jest waszym zdaniem najlepsze. bezpieczenstwo,jazda,awaryjnosc,pakownosc( na 2 foteliki i 2 wózki)
wara69
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 25 12 2005
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: hyundai h300
Silnik: 2.5 crdi
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

19 Kwi 2016, 14:23

Z tych co wymieniłeś to polecam Forestera. Brat jeździ takim z 2014 i bardzo zachwala.. Sprawdza się rewelacyjnie i w mieście na szutrach i wózek bez problemu zmieści się.
Radek33
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi A3
Silnik: 1.8 TFSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014