Jakiego auta nie kupować?

29 Kwi 2016, 19:26

Panowie ale chyba nie ma o co się spierać bo każde auto jest fajne na swój sposób...
Ja zanim zarejestrowałem się forumsamochodowym też myślałem że moja ścieżka jest jedyna właściwa ale dopiero potem zrozumiałem ze każdy ma inne preferencje i inny zasób kasy do wydania...
Zresztą trochę uspokoiłem się z namawianiem do mojej moto "opcji" ponieważ im więcej chętnych tym mniej aut dla mnie i dla znajomych więc większe pole manewru dla fanbojów vw :P .

Dla mnie dobrym miernikiem jest to że ani jedna osoba a było ich bardzo dużo nie wróciła do czegoś innego niż bym im proponował... :ok:
Są to laicy ale tez samochodowi mechanicy więc chyba coś jest na rzeczy :D

Reasumując:

Jak ktoś upiera się na AR 147 i jest świadomy to ok. niech bierze... a może inny chce się zmierzyć z a4b5 a jeszcze inny z renią... no i wszystkim mówię ok,..nie ma złych aut są tylko złe plany :evil: a kasa jest od tego żeby ją wydawać a marzenia po to żeby je realizować... :D

Dlatego ja i moi znajomi zostajemy przy swoim a inny niech robią w/g uznania :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10438
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Kwi 2016, 20:50

mike1735 napisał(a):najpierw mnie wyzywasz, że coś wyczytałem w internecie/zasłyszałem od siostry ciotecznej babci od strony mamy brata z dynastii Ming trzeciego miotu, a potem sam podpierasz się opiniami (mam nadzieję że nie z autocentrum) :D


mike1735, gdzie Cię za to skrytykowałem? Od zawsze opinie w internecie na temat danego modelu były dla mnie cenną wskazówką (tu ciekawostka - w mojej Hondzie wystąpiły wszystkie "typowe" usterki tego modelu, o których można poczytać w internecie) i nigdy nie krytykuję osób, które w oparciu o tego typu opinie wyrabiają sobie własne zdanie. Nie muszę kupować Alfy 147, by móc się wypowiadać na temat jej awaryjności, bo egzemplarz egzemplarzowi nierówny - wielokrotnie opisywałem tu przypadek Megane II 1.5 dCi mojego kumpla, która pomimo dużego przebiegu KOMPLETNIE się nie psuje (a nie nazwiesz tego modelu bezawaryjnym). Kolejny przykład - kolega sanvean23 przy swojej Hondzie prawie nic nie musiał robić, a mi swego czasu regularnie w mojej coś nawalało. Dlatego też - według mnie - duży odsetek negatywnych opinii jest na pewno bardziej wiarygodny niż pojedynczy przypadek, stąd napisałem, że nieuczciwym jest krytykowanie danego modelu na podstawie jednej "jaskółki". Nie wiem gdzie tu widzisz moją "hipokryzję", serio :/

mike1735 napisał(a):Także nigdy nie przekonam się do produktów tego koncernu, choć ew mógłbym jakąś Ibizę 1.8t Cupra czy też Leona w tej wersji, ich polityka wsadzania tych samych bebechów do każdego auta ich portfolio czy też powielanie tego samego modelu (np Gulf-Octavia-Leon; przyznaję, że obecne a3 to coś trochę innego) i zapewne nigdy nie będę mieć ich auta. Po prostu są przeciętni, ale gdybym szukał takiego auta to mógłbym też wziąć Opla czy jakieś Mitsubishi, które też niczym nie powala na kolana :wink:


Ależ nikt Cię do tego nie zmusza :) Zgadzam się, że to przeciętne samochody i trudno wymagać od młodego człowieka, żeby się nimi fascynował.

dzida napisał(a):Klientela Alfy jest specyficzna i można ją podzielić na dwie grupy


Dobrze to opisałeś, w pełni się zgadzam :ok:

Ossy napisał(a):Jeśli jest rozsądny serwis to auta te mocno nie odbiegają już od niemieckiej konkurencji


W tej chwili wszystkie auta psują się w zasadzie tak samo, z tym, że diesle bardziej :D
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

29 Kwi 2016, 23:05

łysy30 napisał(a):mike1735 napisał(a):
najpierw mnie wyzywasz, że coś wyczytałem w internecie/zasłyszałem od siostry ciotecznej babci od strony mamy brata z dynastii Ming trzeciego miotu, a potem sam podpierasz się opiniami (mam nadzieję że nie z autocentrum)


mike1735, gdzie Cię za to skrytykowałem?
nie no lajt, bo chciałem pić do tego
opinie w internecie/renoma marki nie biorą się znikąd.
ale to w sumie dość ślepy trop i ciężko byłoby mi to obronić :ok:
łysy30 napisał(a):Ależ nikt Cię do tego nie zmusza Zgadzam się, że to przeciętne samochody i trudno wymagać od młodego człowieka, żeby się nimi fascynował.
to bardzo dziwne, ale bardiej pociąga mnie... Corolla e12, która wybitnie piękna też nie jest :)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Kwi 2016, 08:27

mike1735 napisał(a):to bardzo dziwne, ale bardiej pociąga mnie... Corolla e12, która wybitnie piękna też nie jest :)


Powiem Ci, że z zewnątrz zawsze mi się podobała (mowa o wersji hatchback), gorzej w środku - deski rozdzielcze w Toyotach kompletnie mi nie leżą, szczególnie wyświetlacze. Nowy Auris też jest całkiem ładny.
A wracając do głównego wątku, tj. odpowiedzi na pytanie "jakiego auta nie kupować" to faktycznie trudno o jednoznaczną wskazówkę, bo gusta i potrzeby są różne. Ilość wielbicieli "kapryśnych Włoszek" wskazuje, że nie dla każdego liczy się głównie bezawaryjność.
Ja bym pewnie odpowiedział, że nie warto kupować przeładowanych elektroniką nowoczesnych aut premium z wysilonymi, turbodoładowanymi kosiarkami, ale przecież menadżerowie wyższych szczebli, których stać na pozbycie się auta po okresie gwarancji nie wsiądą do byle plastikowej budżetówki tylko dlatego, że ma trwały silnik :D
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

30 Kwi 2016, 08:58

Jeszcze zależy jakie auta porównujemy, bo gdyby brać pod uwagę auta za 30 tysięcy: AR159 1.9 JTD vs. Audi A4B7 to nie widzę przewagi Audi w żadnym aspekcie, oprócz łatwej odsprzedaży.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

30 Kwi 2016, 10:13

łysy30 napisał(a):Powiem Ci, że z zewnątrz zawsze mi się podobała
nie no w sumie postawisz na dobrej feldze może ze sprężynami -x mm i jest fajne auto :ok: w sumie wczoraj trochę przeglądałem alledrogo i zauważyłem, że są auta z grzaną przednią szybą :shock: w Focusie też to się zdarza, ale tym byłem delikatnie zszokowany :D
Do tego co napisałeś odnośnie niepolecanych aut dorzucił bym wszelkie silniki z wtryskiem bezpośrednim - IMO ciężko im zaufać, no ale prędzej czy później będzie trzeba bo nie będzie wyboru. Obstawiam, że będzie z nimi jak z hybrydami, tzn ludzie w końcu się do nich przekonają. Choć hybrydy wystartowały lepiej :ok:
Należy mieć tylko nadzieję, że historia motoryzacji znów zatoczy koło i będziemy cieszyć się ekscytującymi, bezawaryjnymi autami z dużymi silnikami :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Kwi 2016, 17:50

mike1735 napisał(a):w sumie wczoraj trochę przeglądałem alledrogo i zauważyłem, że są auta z grzaną przednią szybą :shock:

ale to się ogranicza do podgrzewania miejsca spoczynku wycieraczek, a nie całej (jak u mnie w Lexie) :mrgreen:
Poza tym nie wiem jak to włączyć i pewnie działa jak się odpali podgrzewanie tylnej szyby. Druga opcja, to, że ciągle jest podgrzewana jak lusterka boczne.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010