Kompakt do 70k

06 Sty 2016, 02:02

Witam, proszę o doradzenie w kwestii wyboru auta kompaktowego, które służyć ma mi przez około 10 lat. Przebieg roczny około 10k km. Z aut, które oglądałem pozostały SEAT Leon 1.4 TSI FR 125 KM, Opel Astra 1.4 Enjoyt oraz Ford Focus 1.o EcoBoost 1.0 125 KM. Wszystkie auta są z 2015r. Najprzyjemniej jeździ się oczywiście Leonem, ale proszę o wasze opinie, tóre pomogą mi w podjęciu ostatecznej decyzji :)
maniek1986
Aktywny
 
Posty: 386
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 28 11 2004
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: VW Golf 6, SEAT Leon 3 FR
Silnik: 1.4, 1.4 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

06 Sty 2016, 06:53

Z tych 3-ech brałbym Focusa ale 1.5 EcoBoost [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Astra 1.4 T też jest dobra , natomiast Leona bym odrzucił. Ten silnik może nie przeżyć 10 lat :lol: jak i 1.0 Forda

W twoim budżecie zobaczyłbym jeszcze na Mazde 3 2.0 i Civica 1.8
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

06 Sty 2016, 09:58

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Ja bym brał Civica.
login87
Początkujący
 
Posty: 113
Zdjęcia: 6
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Civic IX Tourer
Silnik: 1.8 142 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2016

06 Sty 2016, 10:25

Ja bym się skupił na większych silnikach, a nie tych małych i wysilonych, jeżeli chcesz użytkować auto przez 10 lat. Kup jakieś 1.8 czy 2.0 i nie będziesz żałował. Osobiście bym się zastanowił między civiciem, fordem a mazdą :)
Sprzedam :
Volvo v70 03r. d5 PL blachy
Seat Leon 1.6 03r. z niemiec
kyrtapSzn
Początkujący
 
Posty: 230
Prawo jazdy: 30 07 2012
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

06 Sty 2016, 11:03

Dokładnie, jak na 10 lat to bezpieczniej wziąć jakiś wolnossący silnik. Teoretycznie przebiegi małe, ale może wzrosną? Pewniejsze typy:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

06 Sty 2016, 16:08

Dzięki panowie za zainteresowanie tematem. Wybór jednak padł na Leona FR: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Z ceny jeszcze udało się zjeść. Zastanawiałem się jeszcze nad najnowszą Astrą z silnikiem 1.4 turbo, ale zniechęcił mnie sam sprzedawca w salonie twierdząc, że silniki, skrzynie, płyty podłogowe itp to całkowita nowość Opla a ja nie chcę być żadnym królikiem doświadczalnym Opla. Focus też mimo iż poprawiona konstrukcja to jednak Leon wydaje mi się lepszym autem. Może gdybym miał do wyboru wersję Style Leona to zdecydowałbym się na Focusa, ale jednak FR robi różnicę :). Hyundai jest w najbliższe rodzinie i powiem szczerze, że pod względem jakości użytych materiałów do wykończenia, prowadzenia się auta to jednak lata świetlne na koncernem VW. Wolę szybko wejść w zakręt swoim starym Toledo niż nowiutkim I30 :D :D Honda fajna, ale taka jakaś plastikowa w środku i w Leonie lepiej czuć moc mimo iż mniejsza. Hondę trzeba pokręcić a ja raczej przyzwyczajony jestem do niższych obrotów z uwagi na fakt, że najczęściej poruszam się dieslem lub też silnikiem TSI w pracy. Toyota dla mnie to jakaś porażka, gdzie te 136 KM, u mnie w Toledo TDI 110 KM jest w wiele lepiej!! No i ten wstrętny design wnętrza (wiem, wiem kwestia gustu). W Maździe nie byłem. Kia podobnie jak Hyundai plus jak dla mnie dziwny design wnętrza. Podsumowując to SEAT zaproponował mi najlepszą cenę, najlepszy pakiet ubezpieczenia. Przykładowo Astra lub Focus w podobnej topowej wersji wyposażenie były droższe o ok 10k. W cenach około 68-70k były gorsze wersje wyposażenia wzbogacone jakimiś tam pakietami, które mimo to i tak nie dawały w wyposażeniu tego co Leon. Poza tym dla mnie subiektywnie Leonem najprzyjemniej się jeździ no i jest najcichszy w środku. No i dodatkowo najlepsze warunki gwarancji - 4 lata obejmujące całość auta bez dopłaty no i proszę nie kłócić się, że Hyundai daje 5 lat a Kia 7, bo tam po 2 latach właściwie kończy się gwarancja na wszystko a ta przedłużona obejmuje tylko jakieś tam pierdoły. Podsumowując jakbym miał kupować wersję Leona Refernece lub nawet Style to pewnie zdecydowałbym się na inne auto, ale FR w czerwieni zrobiło swoje ;).
maniek1986
Aktywny
 
Posty: 386
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 28 11 2004
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: VW Golf 6, SEAT Leon 3 FR
Silnik: 1.4, 1.4 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota RAV4 czy Honda C-RV?
    W popularnym segmencie SUV-ów Honda C-RV i Toyota RAV4 są od lat liderami sprzedaży na amerykańskim rynku. Renomowana organizacja konsumencka Consumer Reports przeprowadziła badanie porównawcze obu modeli i ...

06 Sty 2016, 16:57

Leon fajne auto , mam nadzieję że te nowe tsi nie będą sprawiać takich problemów :)
Sprzedam :
Volvo v70 03r. d5 PL blachy
Seat Leon 1.6 03r. z niemiec
kyrtapSzn
Początkujący
 
Posty: 230
Prawo jazdy: 30 07 2012
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

06 Sty 2016, 17:23

Ja bym się nie nastawiał na to, że te nowe VAGi TSI nagle stały się dobre. VW wały wciska w każdej dziedzinie i ostatnio zaczął nawet skracać gwarancję pewnie dlatego, że zaciska pasa ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Sty 2016, 17:34

Trzeba było obejrzeć mazdę, żwawsza od leona i ładniejsze wnętrze :yes: Ale skoro decyzja zapadła to pozostaje tylko życzyć bezproblemowych kilometrów :)
Dopamine
Aktywny
 
Posty: 279
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Elise k20z4 in progress
Silnik: K20Z4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Sty 2016, 17:48

Znajomy posiada dokładnie tego Leona w kolorze białym, zakupił go po 4 letnim użytkowaniu Citroena C3 1,6 HDI, a teraz jest mega zadowolony i akurat Mazdę tez oglądałem z nim, była jazda testowa i 2,0 Skyactive 120 KM nie ciągnie tak nisko jak 1,4 TSI 125 KM, stąd też jako przeciwnik kręcenia auta wysoko - mój kolega zaryzykował i kupił tego Leona i jest na prawdę zadowolony, ale to dopiero rok.
Plusem 1,4 TSI dla mega śmiałków jest fakt że jest to naczelna jednostka którą można mega wzmocnić okolice 150-160 koni bez problemu do uzyskania.
Tylko czy przy takim silniku ma to sens, jak on sam w sobie już jest kiepski.
Na pocieszenie można dodać że na aukcjach części jak i całych silników nie brakuje, a dobry mechanik na pewno ogarnie to auto w końcu to nie jest 4,2 V8 :)
Jechałem Golfe V 1,4 TSI 122 KM i tym Leonem i dynamika dla mnie extra, ciągnie od dołu, jeździ się przyjemnie, a reszta to już własne podejście, jedna osoba kupi, druga nie..
Ale myślę że i tak te starsze początkowe TSI są jednak gorsze.
Minus taki że nie założy się LPG..
ogólnie dla mnie auto ma ciekawy design, fajne te wskazówki pionowe jak w Audi czy Alfach.
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

06 Sty 2016, 17:53

Lovato34 napisał(a):Plusem 1,4 TSI dla mega śmiałków jest fakt że jest to naczelna jednostka którą można mega wzmocnić okolice 150-160 koni bez problemu do uzyskania.
Tylko czy przy takim silniku ma to sens, jak on sam w sobie już jest kiepski.
Na pocieszenie można dodać że na aukcjach części jak i całych silników nie brakuje, a dobry mechanik na pewno ogarnie to auto w końcu to nie jest 4,2 V8 :)

w sumie to ładnie określiłeś tylko dodałbym cudzysłów w "na pocieszenie"

Ja jeździłem 1,2TSI/110KM i ładnie jechał jak na swą pojemność ale nie kupiłbym patrząc na to, że pali podobnie jak zwykłe wolnossaki o podobnej mocy i jest niewiadomą trwałościową. Jednak rozsądek.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Sty 2016, 17:57

W sumie po przejażdżce 1.4 122 to nie dziwie się dlaczego ludzie kupują TSI, ale u mnie rozsądek też wygrywa :D
W każdym razie dużo bezawaryjności życzę
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

06 Sty 2016, 18:03

Nie oszukujmy się te TSI zdobywają większość klienteli po jeździe próbnej, która z reguły nie miała styczności z turbodoładowanymi silnikami.
Mnie też by przekonały jakbym nie znal się na samochodach :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Sty 2016, 18:11

Tu nie chodzi o żadną znajomość samochodów raczej o to co komu się podoba, butów tez nikt nie kupuje brązowych ze skóry do biegania tylko adidasy które się mogą podrzeć, albo tenisówki converse za 300 pln..
I gdzie tu rozsądek? ktoś patrzy na to czy buty będą ciepłe, wygodne i dobrze się sprawowały długie lata? nie to co się podoba się kupuje.

Tak apropo Golf V 1,4 TSI był od kolesia który z 20 lat pracuje jako mechanik i zamienił na Passata bo się mu rodzina powiększyła..szczerze wątpie że się nie zna na samochodach :ok: (to było w okresie jak kuzyn szukał dla siebie samochodu)
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

06 Sty 2016, 18:16

Ależ oczywiście, że te samochody mają inne zalety jak prowadzenie, wykończenie czy pozycja za kółkiem (Passat). Wiadomo wygląd kwestia gustu i Leon mi się osobiście podoba. Gdyby nie te silniki to byłyby dobre samochody ale coś musieli spierdzielić aby zarobić :?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010