Kompakt do max 35 tys

14 Lis 2017, 13:55

Witam

To mój pierwszy post, więc na wstępie chciałbym wszystkich powitać :D
Szukam auta kompaktowego do 35 tys zł max (najlepiej mniej) o przebiegu do 120tys km max.
Rocznie robię ok 22 tys km.
Do pracy mam w jedną stronę 27km , do tego czasem dochodzą wyjazdy do teściów (45km) czy do znajomych (40km).
Chciałbym kupić benzyniaka, ale czasem rozważam zakup Diesla, tylko czy warto przy moich przebiegach? (dpf)
Interesują mnie takie auta:
Kia Cee'd II
Hyundai i30 II
Ford Focus mk3
KIA RIO III (ale to chyba za małe auto dla mnie)
Czy przy takich przebiegach jak te 22k km warto by było brać któregoś z powyższych w dieslu?
Myslę o dieslu gdyż np taka Kia w benzynie kosztuje, a nie chcę przekraczać mojego budżetu.

Pozdrawiam
QuintusKMT
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 01 10 1984
Auto: Toyota Corolla
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

14 Lis 2017, 15:22

Widzisz, piszesz, że ceed w benzynie jest droższy od diesla. Zastanów się dlaczego widzisz ogłoszenia diesli tańszych od benzyn, w podobnych rocznikach, gdzie diesel jest droższy w zakupie o kilka tyś jako nowy... odpowiedź, większość takich diesli to zajechane szmelce albo auta poflotowe z kiepskim wyposażeniem bądź dużym przebiegiem.

Kolejna sprawa, to czemu przebieg max 120 tyś? Jest to bezsensowny wymog i z takim podejsciem to łatwo ustrzelić gruza a nie zadbany egzemplarz. Przy przebiegu jaki deklarujesz, że będziesz robił, sam miałbys już najechane w nowym aucie około 7 letnim, bo mniej więcej tyle lat będą miały te kompakty w tym budżecie. Więc jest to wymóg bez sensu.

Co do propozycji to typy aut masz dobre, spójrz też na megane III, citroena c4 II :ok:
Faber
Aktywny
 
Posty: 262
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 18 03 2010
Auto: Mazda 6 / Laguna II
Silnik: 2.0 / 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG

14 Lis 2017, 16:05

Z tym przebiegiem to jest tak, że tak mi radzą znajomi żeby brać z małym przebiegiem gdyż ich żywotnością będzie potem słabo.
Co do megane III to kiedyś o tym myślałem, ale nie podoba mi się ani mi ani mojej żonie.Spojrzę i poczytam za to o C4 :)

Przy takich przebiegach jakie mam, lepiej zapomnieć o dieslu?
Ostatnio jadąc firmowym golfem Vi 1.6 TDI, wyszło mi ,że w momencie dojazdu do pracy spalanie miałbym 5,9 litra na 100km. Ten litr mniej niż w benzynie to chyba za mały argument przemawiający za dieslem.

A tak z ciekawości czy do takiego Hyundai/Kii w razie czego włoży się gaz?
QuintusKMT
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 01 10 1984
Auto: Toyota Corolla
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

14 Lis 2017, 22:27

QuintusKMT napisał(a):Z tym przebiegiem to jest tak, że tak mi radzą znajomi żeby brać z małym przebiegiem gdyż ich żywotnością będzie potem słabo.
znajomi mają na imię Janusz? :wink: może po części mają rację, ale w dużej mierze wszystko zależy od tego jak kto użytkował i jak kto dbał.
Ot taki przykład

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

zgadłbyś, że ma taki a nie inny przebieg? :mrgreen:

Nie patrz tak na cyferki, bo to kwestia umowna. Są takie przybytki [link do oferty na Olx wygasł], więc możesz się nawet oszukiwać, że masz 0km i nowe auto...

Ogólnie rzecz biorąc jestem za Focusem i dorzucam Astrę J
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

15 Lis 2017, 22:53

W sumie mnie nie dziwi ta oferta cofania liczników, w sumie gościu oferuje
nieuczciwe usługę dla nieuczciwych. No ale chyba sami jesteśmy sobie winni szukając aut z przebiegiem do np 120 tys.. :P

Ogólnie to moje typy dalej sie nie zmieniaja.
Tylko czy w budzecie do 35tys, mozna kupic cos fajnie wyposazonego oprocz Diesla?
Z tego co widzę to byłbym w stanie kupic raczej coś poflotowego:

Hyundai i30 II - 1.4B 100 KM (raczej golas by sie tu łapal)
Kia ceed - raczej poza zasiegiem
KIA RIo III - 1.2 / 1.4 B
Ford Focus mk3 - 1.6B 105Km/125KM
Opel Astra J - 1.4T

Zastanawia mnie czy warto kupowac Forda w wersji Trend? Czytałem że bardzo słabo go wykończono.

Czy do powyższych oprócz Astry jest możliwe wsadzenie w razie czego LPG?
Nie szukam auta pod gaz, ale nigdy nic nie wiadomo co przyniesie życie :(
QuintusKMT
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 01 10 1984
Auto: Toyota Corolla
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

15 Lis 2017, 22:57

A i tak w ogóle to szukam aut z polskich salonów.
Wolę kupić cośbardziej pewnego..
Aczkolwiek moje obecnie auto było kupione z Niemiec od handlarza z Radomia, auto bezwypadkowe itd.. :D :D Ale jeździ i jeździ, chociaz pewnie prawdziwy przebieg to 500 tys km... :idea:
QuintusKMT
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 01 10 1984
Auto: Toyota Corolla
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla sedan, hatchback i TS kombi
    Toyota postanowiła zrezygnować z nazwy Auris – obejmującej w ostatnich latach w Europie kompaktowego hatchbacka i kombi – i powrócić do oferowania Corolli w trzech odmianach nadwoziowych. Rewolucja dotknęła ...
    30 lat Toyoty Camry w Polsce
    Historia Toyoty Camry w Polsce rozpoczęła się 1987 roku. Przez wiele lat był to flagowy model osobowy w gamie marki, który u progu nowego stulecia został wyparty przez Lexusa. Niewykluczone jednak, że wkrótce ...

15 Lis 2017, 23:28

QuintusKMT napisał(a):Czy do powyższych oprócz Astry jest możliwe wsadzenie w razie czego LPG?
do Forda raczej nie (chyba że droższa faza ciekła), a Astra była sprzedawana nawet z fabryczną instalacją.
QuintusKMT napisał(a):A i tak w ogóle to szukam aut z polskich salonów.
to w porównaniu z tym
QuintusKMT napisał(a):Tylko czy w budzecie do 35tys, mozna kupic cos fajnie wyposazonego
sprawia, że bardzo długo nic nie znajdziesz :wink: większość nowych aut w PL (zwłaszcza w segmencie, w którym szukasz) szły na floty, a tam wyposażenie nie było priorytetem (wyjątkiem są jakieś korpo, ale tamte rozchodzą się zazwyczaj po rodzinie). Proponuję szukać aut od prywaciarzy, którzy mają auto od kilku lat i nie obrażać się na kraj pochodzenia
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

20 Lis 2017, 10:34

Z wyposażeniem, to będę musiał jednak spuścić z tonu :-)

A tak jeszcze sprawy silnikowe, bo trochę się waham, aczkolwiek jestem raczej mocno za benzyną.
Czy w moim przypadku, biorąc pod uwagę powyższe auta: Focus mk3, i30 II, Kia Cee'd, Astra

oraz robiąc przebiegi:
Roczne - ok 23 tys km
Do pracy codziennie w jedną stronę 27 km. Ze dwa wyjazdy na miesiąc po 45km. Góra raz na miesiąc jeden wyjazd 100km w jedna stronę
Jaki silnik i paliwo wybrać?
Tylko benzyna (+ew LPG) czy diesel w moim przypadku tez ma sens?

Pytam, gdyż w ogłoszeniach można znaleźć ładne diesle, nie tylko od handlarzy, ale np w komisach, np ten:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
QuintusKMT
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 01 10 1984
Auto: Toyota Corolla
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

20 Lis 2017, 14:04

QuintusKMT napisał(a):nie tylko od handlarzy, ale np w komisac

na jedno wychodzi

Zastanów się dlaczego najtańsze są diesle w ofertach. Podpowiadam: przez to, że wszystko ma natłuczone multum km we flocie albo bite. Do i30 II nie podchodź bez 40tys. zł
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Lis 2017, 15:05

Byłem już na oględzinach jednego i30II za 34tys, niestety lipa.
Trochę na ten model jednak się napaliłem..

A focus mk3 czy Opel Astra IV. do 35 tys? Wydaje mi się, żę to bym jeszcze kupił za 2011/2012.
QuintusKMT
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 01 10 1984
Auto: Toyota Corolla
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

20 Lis 2017, 17:25

no niestety nie ma nic za pół darmo

Focusa i Astrę kupisz ale z dieslem głównie auta po flotach (jedne z najczęściej kupowanych) i w sumie jak się uda to najlepszą opcją będzie Astra 1,4 T
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Lis 2017, 17:27

A jeździłeś? i30 II ma bardzo sztuczny układ kierowniczy, dla mnie porażka, także nie ma co się napalać zawczasu.
tomekdk
 

22 Lis 2017, 18:48

Tak jeździłem na oględzinach auta, możliwe, że za krótko. Auta i tak nie kupiłem.

Przemyślałem trochę kwestię modeli.
Planuję pojechać i obejrzeć coś w ten weekend oraz następny aż do skutku
Moje myśli krążą głównie przy trzech autach. Focus mk3, Astra J 1.4T, oraz trochę jeszcze i30 i Mam pytania o wersje.

Astra 1.4 T czy w kombi ma sens? Oraz czy pomimo Turbo auto nie przyprawi mi za duży kosztów, nawet przy LPG?
Focus mk3 Czy przy przebiegach 20-25 tys rocznie benzyna ma tu sens? Lepszy diesel czy w ogóle sobie odpuścić auto i szukać tylko w Astrze?

Do i30 II nie podchodź bez 40tys. zł

Czyli zapomnieć o tym aucie? :/
QuintusKMT
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 01 10 1984
Auto: Toyota Corolla
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

22 Lis 2017, 18:55

Focusy to w 95% oferty aut poflotowych i ściągniętych z zachodu.
Popatrz na Citroena C4 II, znajdziesz coś za tę kasę z polskiego salonu np.
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002