Kupiony samochód A ubezpieczenie.

Kupiony samochód A ubezpieczenie.

04 Lis 2018, 21:49

Witam .
Dwa tygodnie temu kupiłem pierwszy samochód z ubezpieczeniem oc do sierpnia 2019 . Nie mam ukończonych 26 lat i po kalkulacji oc wyliczyli mi że na cały rok wyjdzie około 3tys za same ubezpieczenie A za samochód zapłaciłem 2tys . I tu tkwi problem który mi nie daje spokoju . Czy kupując samochód muszę powiadomić ubezpieczenie o zmianie właściciela? Czy podczas wypadku ubezpieczenia pokryje koszta ? W Internecie dużo czytałem i sa sprzeczne informacje . Na jednych forach piszą że podczas kontroli policji będzie widać że mam ubezpieczenie ale podczas wypadku ubezpieczalnia może umyć ręce i kazać mi zapłacić za szkody z własnej kieszeni . Ponieważ ubezpieczenie było wykupione przez inna osobę. A moim obowiązkiem jest powiadomić i dopłacić różnicę. .
Tylko jeżeli ich powadiome i sam się zwrócę o kalkulację oc będę musiał dopłacić wartość samochodu czyli bez sensu .
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi . Pozdrawiam
Focus1993
Nowicjusz

Re: Kupiony samochód A ubezpieczenie.

07 Lis 2018, 21:13

A więc pokolei. Polisa ubezpieczeniowa jest na auto a nie na osobę, nie ma większego znaczenia kto prowadzi pojazd w czasie kolizji/wypadku ubezpieczenie jest cały czas aktywne. Co do składki OC to i tak Cię nie ominie rekalkulacja ponieważ najprawdopodobniej sprzedający zgłosił zbycie pojazdu więc mają już wszystkie Twoje dane i podstawy do wykonania rekalkulacji, to samo patrząc z drugiej strony, nie ma nawet znaczenia czy polisa jest opłacona czy nie, możesz zawrzeć umowę ubezpieczeniową przez internet i jej nie opłacać a ubezpieczenie jest aktualne i 100% wypłacalne dla poszkodowanego. Ty masz obowiązek w ciągu 30 dni od zakupu auta dokonać wszystkich formalności typu ubezpieczenie czy przerejestrowanie.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

Re: Kupiony samochód A ubezpieczenie.

10 Lis 2018, 11:19

Bierz pod uwagę to że poprzedni właściciel na pewno zgłosił sprzedaż samochodu do towarzystwa ubezpieczeniowego i jest czysty, a ty musisz coś z tą polisą zrobić prędzej czy późnej, czy ją kontynuować czy rozwiązać i zawrzeć nową, więc płacenie Cię nie ominie. I radzę nie kombinować bo za przerwę w OC jest kara do 4000zł
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Scala z jakim silnikiem? Skoda Scala z jakim silnikiem?
    Zupełnie nowy, kompaktowy model w portfolio ŠKODY dostosowuje swoją moc i charakter do indywidualnych potrzeb kierowców. SCALA dostępna będzie w czterech wariantach silnikowych: trzech benzynowych i jednym wysokoprężnym. ...
    Icona Vulcano – 2,8 sek., 950 KM Icona Vulcano – 2,8 sek., 950 KM
    Szalona propozycja włoskiej manufaktury z 2013 roku, stworzona z myślą o chińskim rynku to na razie wciąż bardziej motoryzacyjna ciekawostka, niż samochód drogowy. Nic dziwnego, producent przewidział budowę zaledwie ...

•