Kupno pojazdu. Krok po kroku

23 Gru 2013, 16:20

Cześć, jako że w niedalekiej przyszłości mam zakupić swój pierwszy samochód, chciałbym prosić Was o pomoc. Chodzi mi o to, żebyście mi to wytłumaczyli jak to wygląda, gdy mam już spisaną umowę i odebrany samochód. Jakie instytucje powinienem odwiedzić. Za pomoc będę bardzo wdzięczny.
gsamba
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 24 06 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Polo 97r.
Silnik: 1.3PB
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

25 Gru 2013, 09:48

Pomoże mi ktoś?
gsamba
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 24 06 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Polo 97r.
Silnik: 1.3PB
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

25 Gru 2013, 09:57

Raczej nikomu nie będzie się chciało pisać jednego i tego samego, takie wątki już były co-dalej-po-kupnie-auta-vt13636.htm
Wystarczy poszukać.
Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 358
Zdjęcia: 518
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

25 Gru 2013, 14:52

Dzięki. Ten wątek wiele mi wyjaśnił, ale mam jeszcze jedno pytanie. Mam okazję kupić VW Polo 1.3 PB 97r. za 700zł, a podatek płaci się powyżej 1000zł, sugerując się cenami na allegro auto jest więcej warte, czy w takim wypadku skarbówka się nie doczepi? Co prawda ta polówka jest lekko uszkodzona, tj. lusterka i lampy porozbijane. Co w takim wypadku?
gsamba
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 24 06 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Polo 97r.
Silnik: 1.3PB
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

25 Gru 2013, 14:54

Więc przy tej kwocie ominiesz podatek w US. Najlepiej jednak wpisz na umowie kupna-sprzedaży informację, że samochód jest w stanie uszkodzonym i nie powinno być problemu.
Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 358
Zdjęcia: 518
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

25 Gru 2013, 20:45

I jeszcze jedno pytanie. Jeśli polisa OC wygasła muszę pisać jakieś wymówienie umowy do firmy, z której było wykupione ubezpieczenie? Za odpowiedź z góry dziękuje.
gsamba
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 24 06 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Polo 97r.
Silnik: 1.3PB
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne tankowanie LPG - jak to zrobić krok po kroku
    Autogaz zdobywa w ostatnich latach coraz większą popularność w Europie, co potwierdzają wyniki rejestracji publikowane w poszczególnych krajach. Kierowcy dostrzegają wiele zalet LPG w odniesieniu do zasilania swoich ...

26 Gru 2013, 07:59

Longhorn napisał(a): Najlepiej jednak wpisz na umowie kupna-sprzedaży informację, że samochód jest w stanie uszkodzonym i nie powinno być problemu.
Wtedy właśnie US moze ządać oceny tech.rzeczoznawcy... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

26 Gru 2013, 13:16

I jeszcze jedno pytanie. Jeśli polisa OC wygasła muszę pisać jakieś wymówienie umowy do firmy, z której było wykupione ubezpieczenie? Za odpowiedź z góry dziękuje.

Po kupnie samochodu jak polisa wygasnie, to nalezy zawrzeć nową - nie przechodzi ona automatycznie na kolejny okres. Polise należy wykupić najpóźniej w dniu, kiedy się ona kończy - nie może być nawet godziny przrwy, bo za to są kary - im dłużej nie ma polisy, tym większe kary.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Gru 2013, 15:55

MotoAlbercik napisał(a):Po kupnie samochodu jak polisa wygasnie, to nalezy zawrzeć nową - nie przechodzi ona automatycznie na kolejny okres. Polise należy wykupić najpóźniej w dniu, kiedy się ona kończy - nie może być nawet godziny przrwy, bo za to są kary - im dłużej nie ma polisy, tym większe kary.


Kary ze strony firmy ubezpieczeniowej, czy jakiejś instytucji państwowej? Jak wysokie to kary? Np dzień po upływie polisy?
gsamba
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 24 06 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Polo 97r.
Silnik: 1.3PB
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

27 Gru 2013, 23:46

gsamba napisał(a):Kary ze strony firmy ubezpieczeniowej, czy jakiejś instytucji państwowej?

Kary nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ( UFG ) na podstawie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.
gsamba napisał(a):Jak wysokie to kary? Np dzień po upływie polisy?

Tutaj masz wszystko na ten temat.
Jak kupisz samochód bez ubezpieczenia, to w dniu zakupu musisz go ubezpieczyć. Zanim tego nie zrobisz, nie możesz nim nigdzie jechać - nawet od sprzedającego do domu czy do zakładu ubezpieczeń. Za jazdę bez OC jest kara chyba 500 zł plus laweta. Plus oczywiście kara z UFG i plus wykupienie OC.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Gru 2013, 18:12

Tak się zastanawiam, jak polisa OC mogła wygasnąć? Rozumiem, że poprzedni właściciel pokazał Ci polisę z datą ważności, która już była, ale przecież polisa sama przedłuża się na kolejny rok, chyba, że poprzedni właściciel wymówił umowę, a nowej nie zawarł... .
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

29 Gru 2013, 18:09

Dishman napisał(a):Tak się zastanawiam, jak polisa OC mogła wygasnąć? Rozumiem, że poprzedni właściciel pokazał Ci polisę z datą ważności, która już była, ale przecież polisa sama przedłuża się na kolejny rok, chyba, że poprzedni właściciel wymówił umowę, a nowej nie zawarł... .

Po zakupie pojazdu, polisa jest ważna tylko do końca okresu, jaki na niej widnieje. Potem polisa się kończy i trzeba zawrzeć nową. Nie przedłuża się automatycznie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Gru 2013, 13:56

Dokładnie, polisa nie przedłuża się automatycznie... Mam nadzieję, ze auto już niedługo będzie zakupione :D
maciekluka
Początkujący
 
Posty: 71
Auto: renault laguna