Kupno samochodu przez obywatela ukrainy

Kupno samochodu przez obywatela ukrainy

20 Lis 2018, 23:34

Witam
Czy obywatel Ukrainy może kupić samochód bezpośrednio od Niemca i wywieźć go na Ukrainę?

Drugie pytanie czy sprzedając samochod przez firmę dla Ukrainca, może on wrocic samochodem na Ukrainę? Czy jest jakieś ubezpieczenie tymczasowe czy coś żeby mógł on bezpośrednio sobie wykupić? Załóżmy że mam niemieckie tablice rejestracyjne.

Ewentualnie jak mogę sprzedać samochod który wprowadziłem? Jest to bus więc akcyzy nie trzeba płacić. Pomóżcie proszę, bo dostałem zaliczkę na samochod. Pan chce wracać samochodem już na kołach a ani on ani ja nie wiemy jak ma to zrobić aby mógł bez problemu przejechać przez granicę i tam zarejestrowac auto. Miałem wykupione tablice zjazdowe z Niemiec ale się skończyły
Krystian225
Obserwowany

Re: Kupno samochodu przez obywatela ukrainy

20 Lis 2018, 23:47

Krystian225 napisał(a): Załóżmy że mam niemieckie tablice rejestracyjne.
co z tego że masz tablice jak auto jest wyrejestrowane (czyt. NIE DOPUSZCZONE DO RUCHU) Jedyne wyjście to laweta.
Krystian225 napisał(a):Czy obywatel Ukrainy może kupić samochód bezpośrednio od Niemca i wywieźć go na Ukrainę?
a co to Ukrainiec nie człowiek? ma takie same prawa jak Polak czy inny obcokrajowiec.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

Re: Kupno samochodu przez obywatela ukrainy

25 Lis 2018, 11:35

Tak oczywiście że możesz spokojnie sprzedać, dla obcokrajowców w wydziale komunikacji są czasówki które kupuje ukrainiec do tego OC i śmiało w drogę.
Krystian225 napisał(a):Załóżmy że mam niemieckie tablice rejestracyjne.

które są nieważne, bo niemiec auto wymeldował

Jeszcze jest opcja żeby ten samochód zarejestrować w PL i dopiero po rejestracji sprzedać.

Ostatnia opcja: laweta

Innych opcji nie ma.
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz? Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz?
    Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które są popularne wśród wielu kierowców. Podpowiadamy oraz wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób używać pedału sprzęgła. Zwalniając, ...
    [2018] Peugeot 508 [2018] Peugeot 508
    Peugeot pokazał swoje najnowsze dziecko - 508. Po bezpłciowym poprzedniku w końcu mamy dawkę zadziorności. Nie wiem jak Wam ale mi bardzo podoba się kokpit mimo, że nie jestem fanem dotykowych ekranów oraz piękny tył. ...

•