Następny samochód do 20k, co polecacie?

27 Wrz 2023, 20:06

PabloTrek napisał(a):To chyba faktycznie kupie to Bravo tam nic nie trzeba robić bo to nie Golf tylko Fiat Bravo


Wszędzie trzeba coś robić :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

27 Wrz 2023, 20:49

szybki napisał(a):Teraz z ciekawostek przed pandemią silnik do tego auta 3,0 R6 kosztował 3k, skrzynia 500-600zł, dyfer z półosiami 300zł.
ale co to mi daje jak ja sam sobie dyfra nie zamontuje czy skrzyni, czyli dochodzi kolejne 2k na robociznę.


Mi się taki podoba, przepiękny jest :P
no ale cenowo dużo więcej niż mój budżet, ja trochę większy niż autor
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/v ... FIE6P.html

to jest aucisko a nie tam Bravo :)
PabloTrek
Nowicjusz
 
Posty: 47

27 Wrz 2023, 21:09

Jechałeś kiedyś Bravo chociaż? Nie wiem skąd ten hejt bo spoko auto, udany silnik w przeciwieństwie do tego Scirocco, w środku jest całkiem spoko jak na klasę auta i nawet całkiem wygląda
rupertpumpkin
Początkujący
 
Posty: 61
Miejscowość: Kraków
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B5
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1996

27 Wrz 2023, 21:12

PabloTrek napisał(a):ale co to mi daje jak ja sam sobie dyfra nie zamontuje czy skrzyni, czyli dochodzi kolejne 2k na robociznę.


Zastanawiam się skąd Ty bierzesz takie pomysły ? Czy Ty oby nie serwisujesz jakiegoś bntleja ?

PabloTrek napisał(a):Mi się taki podoba, przepiękny jest :P
no ale cenowo dużo więcej niż mój budżet, ja trochę większy niż autor
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/v ... FIE6P.html

to jest aucisko a nie tam Bravo


Chyba szkoda gadania, pomyliłem się przepraszam, wycofuję poprzedni post. Dobranoc papa. :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Wrz 2023, 16:13

Cześć,

Wiele cennych informacji z Waszych odpowiedzi. Dzięki.

galakty napisał(a):Mit VAG dawno upadł, ale PRL dalej siedzi w Polakach :mrgreen:

Dla przykładu ojciec miał Punto I (1.2), Golfa IV (1.6) i Ceeda II (1.4). Wszystko w benzynach, co wyszło najdrożej w utrzymaniu? Golf :roll: I to pomimo tego, że Punto było z CVT która padła :mrgreen:


Ja niestety też mam trochę tego PRLu, bo raz że wizualnie sporo vw i audi mi się podoba, a z drugiej strony dalej gdzieś tam siedzi takie przeświadczenie, że "jak niemieckie, to powinno być solidne, a włoskie i francuskie to tylko ubrania i perfumy ;)" (mimo tych opinii o awariach i swojej góry wydanych cebulionów na serwis obecnego golfa)
PabloTrek napisał(a):
Mi się taki podoba, przepiękny jest :P
no ale cenowo dużo więcej niż mój budżet, ja trochę większy niż autor
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/v ... FIE6P.html

to jest aucisko a nie tam Bravo :)

To chyba jakiś syndrom golfiarzy, bo też mi się taki podoba :) , ale faktycznie lepiej odpuścić jak niepewne silniki albo nie ten budżet na przyzwoity egzemplarz.
Znalazłem nawet tańszy niż Twój i z 2011 - https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/v ... FNdGB.html
Tylko pytanie czy nie studnia bez dna, no i minus bo tylko 3 drzwi.


Po tych wszystkich propozycjach, zrobiłem zestawienie co na podstawie Waszych rad będę brał pod uwagę:
- Auris 1.6
- Fiat Bravo 1.4 tjet
- Cruze 1.8
- Civic VIII 1.8

A co z tymi, bo też wyglądaja na niezłe i przewijaja się w tym budżecie?(awaryjne czy jakieś inne bolączki?):
- Astra J(np. te 1.4 140km) - podobno Cruze bazuje na podzespołach Opla i ma taką samą płytę podłogowa co ta astra
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/o ... FNZz8.html
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/o ... FM8ts.html
- BMW 1 118i lub 120i - ten też wydaje się w porządku, a został odrzucony na poczatku
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/b ... FA6nZ.html
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/b ... FQH0S.html
anowalski85
Nowicjusz
 
Posty: 8

28 Wrz 2023, 16:52

anowalski85 napisał(a):BMW 1 118i lub 120i - ten też wydaje się w porządku, a został odrzucony na poczatku

Odpuść :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Wrz 2023, 18:49

szybki napisał(a):Odpuść :ok:

No dobra, ale podsyciłeś ciekawość, bo wydaje się spoko, nie ma silników fsi/tsi, więc nie powinien być najgorszy. A jest tańszy często od tamtych, to zostałoby więcej na porządniejszy pakiet startowy.

A co myślicie o tych pod względem awaryjności/ceny, bo jeszcze na ogłoszeniach przewijają się takie(nie kompakty, ale nie wyglądają na takie typowe długie "landary" i pewnie byłyby lepsze na autostradę):
- Klasa C W203
- BMW 3 E90
anowalski85
Nowicjusz
 
Posty: 8

28 Wrz 2023, 18:52

anowalski85 napisał(a):- Klasa C W203
- BMW 3 E90

anowalski85 napisał(a):Następny samochód do 20k, co polecacie?


odpuść
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

28 Wrz 2023, 19:00

anowalski85 napisał(a):No dobra, ale podsyciłeś ciekawość, bo wydaje się spoko, nie ma silników fsi/tsi, więc nie powinien być najgorszy. A jest tańszy często od tamtych, to zostałoby więcej na porządniejszy pakiet startowy.

Mi na temat tych aut to już nawet nie chce się gadać. Jest to w sumie jedna z nielicznych marek gdzie odmawiamy serwisu osobom których nie znamy.


Wybrałeś i tego się trzymaj. Jak musi być turbo to bravo jak wolnossący Civic i Auris.
anowalski85 napisał(a):Auris 1.6
- Fiat Bravo 1.4 tjet
- Cruze 1.8
- Civic VIII 1.8
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Wrz 2023, 19:03

Ok, przewijają się w tych ogłoszeniach, nie wyglądaja najgorzej i na otomoto te starsze z 2006-2008 mieszczą się w moim budżecie(i to w średnim zakresie tych widełek), to spytałem.

Edit: Dajcie znać jeszcze proszę co sądzicie o Mitsubishi Lancer VIII, Suzuki SX4 i Mazda 3 II, bo znalazłem kilka też w ogłoszeniach?
anowalski85
Nowicjusz
 
Posty: 8

28 Wrz 2023, 20:29

Kolega kupił sobie BMW serii 1 w klekocie (nie pamiętam jaki tam ma silnik) i jak mi powiedział ile kosztuje wymiana rozrządu razem z częściami to o mało szczęki z podłogi nie zbierałem,drożej niż w Golfie TSI.. w benzynie pewnie wyjdzie taniej.

anowalski85 napisał(a):Suzuki SX4


Ogólnie spoko opcja ale może być ciężko coś sensownego znaleźć bo ludzie zbytnio nie chcą się tego pozbywać.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Wrz 2023, 20:48

Barol napisał(a):Ogólnie spoko opcja ale może być ciężko coś sensownego znaleźć bo ludzie zbytnio nie chcą się tego pozbywać.

W Danii jest ich dużo koło 4000 Euro trzeba za to zapłacić z 1.6 benz

anowalski85 napisał(a):Mazda 3 II,

spoko...ale trzeba oglądnać ją od spodu
mechanika bdb
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

28 Wrz 2023, 21:18

anowalski85 napisał(a):Mitsubishi Lancer VIII

Fajne trwałe auto ale może pokazać rogi niektórymi cenami części serwisowych.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

28 Wrz 2023, 21:44

Tak do 100km od miejsca zamieszkania autora tematu z mocniejszym 1.6
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Wrz 2023, 21:46

Barol napisał(a):Kolega kupił sobie BMW serii 1 w klekocie (nie pamiętam jaki tam ma silnik) i jak mi powiedział ile kosztuje wymiana rozrządu razem z częściami to o mało szczęki z podłogi nie zbierałem,drożej niż w Golfie TSI..

Golf to zwykły szary kompakt, do tego TSI ale pojemność 1,4 takich jednostek jest pełno ecoboosty, 1,4T Opla na wtrysku bezpośrednim itd GDI w Kia
A BMW? no cóż może tam ma 125i czyli 3 litry i 6 garów, nie ma co porównywać marka premium i silnik 2x większy. Ja ogólnie nie rozumiem tej nagonki na TSI, silnik jak silnik może trwałością nie grzeszy ale to nie jest V8 biturbo.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007