Opony zimowe - co wybrać?

23 Wrz 2013, 09:34

Osobiście z continentalami doświadczenia nie mamy.. :no:
Ale mozna znaleźć testy..
Tutaj poprzedniczka modelu, bo 850 jest ciężko..
http://www.testyopon.pl/testy_opon.asp?rodzaj_pojazdu=osobowe&producent=Continental&model=ContiWinterContact%20TS830
Tutaj trochę ocen 850-tki..
http://www.opony.com.pl/testy-opon-zimowych/continental/contiwintercontact-ts850/?p=2,25,8715
Zwycięzca testu w zeszłym roku..
http://www.continental.pl/www/samochod_pl_pl/tematy/opony_osobowe/zima/contiwintercontact-ts850.html

Nie jest źle..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

26 Wrz 2013, 12:46

Hejka,

Co do Continentalów to jest to model zastępujący TS830 i zawsze nówka model jest bardzo zaawansowany. Poczytaj na [link wygasł] też możesz na tej stronce porównać ceny, a co do Blizzaka od Bridgestone to jak dla mnie ma średnie parametry w testach. Popatrz sobie na etykiety także w danym rozmiarze! :)
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

27 Wrz 2013, 08:45

slickrz napisał(a):zawsze nówka model jest bardzo zaawansowany

To zweryfikuje życie - czasem nowy model bieżnika nie spełnia oczekiwań w bieżącym użytkowaniu i ludzie wolą wcześniejszy model.. To będzie widać po opiniach za rok, dwa..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

02 Paź 2013, 11:33

Dzięki za pomoc. Niedawno kupiłem te oponki i jak trochę na nich pojeżdżę to najwyżej napiszę coś nie coś o nich.
Los_Dawidos
Aktywny
 
Posty: 351
Prawo jazdy: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel

09 Paź 2013, 14:13

A czy ktoś miał do czynienia z zimowymi oponami firmy Fulda, bo nie wiem czy warto kupić?
Najlepszej jakości foteliki samochodowe
doma77
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 23 05 1986
Auto: Honda Civic

15 Paź 2013, 13:23

Ja w tym roku kupiłam w pierwszym rzucie Falkeny HS 449 w Honda Plaza, bo mają na nie dobrą ofertę, z ubezpieczeniem za darmo. Przymierzałam się już w zeszłym sezonie, ale finalnie poczytałam opinię w necie i zdecydowałam się w tym roku.
Po sezonie powiem jak się używało, ale po opiniach na serwisach z oponami mam nadzieję być zadowoloną.
rokita
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 18 07 1997
Auto: Honda Accord
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW M6 Gran Coupe: siła i estetyka w najczystszej formie
    Na salonie NAIAS 2013 w Detroit BMW M przedstawi premierowy trzeci wariant nadwoziowy BMW M6, wysokiej klasy samochodu sportowego. Nowy BMW M6 Gran Coupe łączy charakterystyczne dla aut spod znaku M osiągi z wyjątkowymi walorami ...
    Zmęczony kierowca - mikrosen i zaśnięcie za kierownicą
    Pomimo tego, że zmęczenie lub zaśnięcie za kierownicą zajmuje w statystykach policyjnych w Polsce i na świecie dalekie miejsca w klasyfikacji przyczyn wypadków, to szacuje się, że w rzeczywistości stanowi istotną przyczynę ...

16 Paź 2013, 10:49

Ja jestem zwolenniczką Continentalów . A jak zabezpieczacie swoje opony letnie na zimę. Ja myślałam o workach na opony.
linka
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 17 02 1994
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: volvo
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

17 Paź 2013, 13:00

Można zawsze zasugerować się testami opon, o ile były wykonane w danym rozmiarze.
kowalkowa
Obserwowany
 
Posty: 1
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 17 10 1978
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Alfa Romeo
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

18 Paź 2013, 13:18

Nieprawda, testami zawsze możesz się sugerować bez względu na to, co w nich jest. Zrobisz to albo nie. Ważniejsze jest to, kto robił dany test.
Gumiarz
Nowicjusz
 
Posty: 32
Prawo jazdy: 11 06 1983
Auto: Suzuki Vitara

20 Paź 2013, 23:22

Nie no testy są ważne i kto je robił. Często sami producenci robią eventy dla dziennikarzy, a wcześniej próbują w czym jest najlepsza opona danej marki a potem dorobią jakąś imprezę. i jest git. Generalnie trzeba patrzeć na testy instytucji specjalizujących się w tym jak ADAC, TUv itd.http://www.adac.de/ czy inne. Czasami tez gazety robią testy. Ale są też branżowe portale i one zbierają testy [link wygasł] i są jeszcze zawsze blogi :)
slickrz
Aktywny
 
Posty: 352
Auto: Audi A3

24 Paź 2013, 09:41

Z ciekawości porównałem testy z najnowszego Motora i AŚ. Fakt, faktem Motor testuje w rozmiarze 185/60/15, a AŚ 195/65/15, ale... Continental TS850, który w teście Motoru deklasuje rywali w teście AŚ jest już trzeci, z kolei wygrywa Michelin Alpin A4, który zaś w Motorze jest trzeci. Goodyear UG8 w Motorze jest drugi, w AŚ zajmuje już odległe 8. miejsce, przegrywając m.in. z Barum Polaris 3, który w Motorze jest znacząco za Goodyear'em.

Co ciekawe, Conti w teście Motoru są zdecydowanie najlepsze na mokrym i suchym, trochę słabsze na śniegu, natomiast AŚ twierdzi, że ta sama opona jest świetna na śniegu i mokrym, ale na suchym jest słabsza.

Testy testami, ale ja zdecydowanie bardziej wolę posłuchać opinii zwykłych użytkowników, którzy jeżdżą na tych oponach, niż marketingowo-piarowych bzdur.
Los_Dawidos
Aktywny
 
Posty: 351
Prawo jazdy: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel

29 Lis 2013, 22:08

linka napisał(a):Ja jestem zwolenniczką Continentalów . A jak zabezpieczacie swoje opony letnie na zimę. Ja myślałam o workach na opony.


Zostawiłam tam, gdzie kupiłam zimówki. Generalnie hoteluję opony, bo nie mam ich gdzie trzymać. W Hondzie Plaza (Wawa) to kosztuje 120 zł/komplet przez sezon i mam z głowy.
rokita
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 18 07 1997
Auto: Honda Accord
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

16 Cze 2016, 12:04

Opony Uniroyal mają dobry, agresywny bieżnik, dużo nacięć w porównaniu do podobnych zimówek. Wygrywają moim zdaniem z gigantami branżowymi. Przyczepność na mokrym asfalcie jest według moich doświadczeń ponadstandardowa. Do tego niska cena zaskakuje na plus.
olakwiatko88
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 02 07 1979
Auto: opel

30 Sie 2016, 11:56

Niedługo będę potrzebował kupić opony zimowe i mam parę pytań w związku z tym. Po pierwsze szukam czegoś w rozmiarze 185/60 R15 - znalazłem gdzieś w fajnej cenie opony Barum Polaris 3 i głównie nad nimi się zastanawiam. Co o takim wyborze sądzicie? Może jakieś inne propozycje? Autem jeżdżę głównie po mieście i autostradach.

Druga sprawa to felgi. Czy warto do opon zimowych mieć także osobny komplet felg? Znacząco podwyższa to koszty i czy rzeczywiście jest sens dokładać aż tyle pieniędzy? I jeśli już kupować felgi to jakie? Stalowe, aluminiowe?
kujawiak795
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 07 09 2010
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Poszukuję

31 Sie 2016, 15:32

Zamiast opon Barum, wolałbym chyba uniroyale, lub dębice hp które mam obecnie. Co do dodatkowych felg to ma to swoje plusy-samemu można zmienić opony, wtedy kiedy chcesz, a w serwisach akurat może być zatrzęsienie klientów.
Na zimę dobre są stalowe felgi.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3674
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna