Pierwszy samochód do 6000 zł.

07 Wrz 2010, 14:28

Witam,
Noszę się z zamiarem kupna samochodu. Na ten cel mogę przeznaczyć ok 6000 zł.
Szukam samochodu, ładnego dynamicznego i ekonomicznego. Nie chcę się władować w coś czego serwis jest drogi a wziąłem to tylko ze względów estetycznych.
Doświadczenie na drodze jakieś już mam, ponieważ jeżdżę od czerwca motocyklem (kawasaki zx6r). Rozmyślałem nad Seatem Ibizą II, BMW 520 E34 oraz nad Toyotą Camry 2.2 z rocznika około 1993. Czy warto pchać się w samochód z LPG, na co zwracać uwagę podczas oględzin auta? Jestem zielony w temacie samochodów. Pierwszy motocykl wybierałem pod okiem "bardzo doświadczonego" motocyklisty a i tak problemów technicznych miałem sporo.
pozdrawiam.
Slider
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Siennica

07 Wrz 2010, 14:36

No ja Ci powiem że mam podobny problem ale już wymyśliłem co kupuje.

Biorę Bmw e34 jakoś 5tki i 7demki mnie nie kręcą a co do tego Bmw jak na mój gust świetnie się prezentuje gaz jak najbardziej sek i nie odczuwa się podobno dużej straty mocy

A za 6tyś powinno coś być na allegro jest wiele ciekawych ofert w cenach 5-6k ja aktualnie szukam w swojej okolicy ale co patrze na mazurach strasznie drogo wychodzą te samochody ale no nic zostaje uzbroić się w cierpliwość.

A więc od siebie polecam e34 w gazie jak chcesz zaoszczędzić trochę na eksploatacji
Go Faster
Początkujący
 
Posty: 188
Miejscowość: mazury

07 Wrz 2010, 14:51

Go Faster, e34 to 5tka jest.
mareczko
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: DDZ

07 Wrz 2010, 14:52

Poprawcie mnie jeśli się myle, ale z tego co mi wiadomo to jak BMW się posypie to koszta są spore. Podejżewam, że poważniejsza awaria znacząco przewyższy wartość samochodu. Stare BMW według mnie są dla ludzi, którzy potrafią dłubać w autach i mają dostęp do części. No chyba, że stać ich na serwisowanie ;)

Może zamiast Bemki jakiś japończyk, rodzina WV?:>
Zviezda
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Warszawa

07 Wrz 2010, 15:17

e34 to naprawdę udany model BMW, jeśli znajdziesz zadbany egzemplarz (z tym coraz ciężej) posłuży ci jeszcze długo. Tylko rozumiem, że to będzie twoje pierwsze autko, a e34 jest po prostu za duży.
Bardziej polecił bym ci tą ibize.
benq
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Tarnobrzeg

07 Wrz 2010, 19:15

Sory mój błąd i pisałem na szybko chodziło o e36;)

Trochę się rozejrzałem w sprawie części i nie jest tak źle z racji na to że dużo osób młodych kupowała starsze wersje i się rozsypała albo jakieś inne sprawy i części zamienne są w przystępnych cenach.


Ewentualnie mazda 323 jakaś
Go Faster
Początkujący
 
Posty: 188
Miejscowość: mazury

07 Wrz 2010, 19:42

Za 6 tyś nie radziłbym pchać Ci się w stare BMW - większość będzie w kiepskim stanie i ze sporym przebiegiem.
Za te pieniądze albo wspomniana wyżej ibiza, cordoba, albo Audi 80 B4 2.0 z początku produkcji, lub z ostatnich egzemplarzy na wypasie B3 2.0. Oczywiście tutaj też przebieg nie będzie mniejszy ale z pewnością koszta potencjalnych napraw będą niższe.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

08 Wrz 2010, 06:42

No racja audi 80 to moze byc dobry pomysl,blacha superr,osiagi jakies sa i podobno nie sa jakos bardzo awaryjne,a co do bmw to spojrz na nasze piekne polskie ulice,kto nimi jezdzi ???
mlode Łby ktore czesto dodaja jakies wiejskie progi,czy spojlery i nie wiadomo co jeszcze,ale jak znajdziesz zadbane bmw to moze ci jescze posluzyc :razz:
bonifacy166
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Mazowieckie

08 Wrz 2010, 08:14

Mitsubishi Colt. Ekstra samochodzik ładny i bezawaryjny. Silnik 1.6 to rakieta szczególnie w starszej budzie : CA0 ma 113 KM, nowszy CJ0 90 KM, ale 1.3 też daje radę w mieście(75KM). Jakby co zajrzyj pod spód - podłużnice z tyłu lubią rdzewieć.
adas007
Nowicjusz
 
Posty: 30

08 Wrz 2010, 14:45

bonifacy166 napisał(a):a co do bmw to spojrz na nasze piekne polskie ulice,kto nimi jezdzi ???
mlode Łby ktore czesto dodaja jakies wiejskie progi,czy spojlery i nie wiadomo co jeszcze,ale jak znajdziesz zadbane bmw to moze ci jescze posluzyc :razz:


On nie pisze o e36, kolejna osoba generalizuje sprawę i uważa że bmw=dres...
Ibiza/Civic/Bravo/Lanos itp.
benq
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Tarnobrzeg

08 Wrz 2010, 18:41

A co szanowni forumowicze moglibyście polecić ze stajni np. opla.
Powiem szczerze, że korci mnie do kupienia sedana. Patrzyłem sobie dzisiaj na allegro za audi 100.
Slider
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Siennica

08 Wrz 2010, 18:47

Też nie powiem jestem ciekaw sedanka za 6000 i ładnie wyglądającego;)
Go Faster
Początkujący
 
Posty: 188
Miejscowość: mazury

08 Wrz 2010, 18:48

Nie uwazam ze bmw=dres tylko ze trudno w dzisiejszych czasach znalesc ladne bmw :wink:
bonifacy166
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Mazowieckie

08 Wrz 2010, 21:23

bonifacy166 napisał(a):Nie uwazam ze bmw=dres tylko ze trudno w dzisiejszych czasach znalesc ladne bmw :wink:


Dlatego nie warto się porywać z motyką na słońce ;)
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

13 Wrz 2010, 20:34

Prosiłbym o kilka propozycji co do samochodu.
jakoś nie mogę się zdecydować.
Slider
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Siennica