Po co jest tak dużo drzew przy drogach?

30 Paź 2015, 14:08

Jeśli chodzi o wypadki to oprócz nieostrożnej jazdy, często winę mają źle wyprofilowane drogi. Osobiście znam kilka takich miejsc i jakimś dziwnym trafem tam co chwilę zdarzają się jakieś wypadki a kilometr dalej już nie... ciekawa sprawa :o. Drzewa moim zdaniem nie powodują wypadków, chyba, że podczas wichury gałąź spadnie na samochód, to wtedy rozumiem.
Lechu1984
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 17 04 2000
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

05 Lut 2016, 15:55

Drzewa nie powodują wypadku lecz przyczyniają się do smierci. Gdy by nie drzewo nie jedna osoba uszła by smierci ponieważ wjechała by w pole.
wedkaaa
Nowicjusz
 
Posty: 6
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

09 Lut 2016, 23:49

Nigdy nie wiadomo co by było, gdyby nie drzewo - mogłoby się stać co innego. Drzewa niestety na drogę nie wyskakują. Fakt faktem, że różnie mogłoby być, ale to takie gdybanie. Ogrodzenia, słupy, domy, przystanki ... można skończyć nie tylko na drzewie.
adrianeek
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 09 07 2004
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Skoda
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

15 Lut 2016, 15:41

Niemniej jednak specjaliści są zgodni, że drzewa przy drogach zwiększają śmiertelność. Może i nie "wyskakują" ale jakie to ma właściwe znaczenie?
menel
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 18 09 2010
Auto: chwilowo brak

16 Lut 2016, 00:17

No tak, drzewa to pewnego rodzaju zagrożenie, ale przy tym toku myślenia, że należy wszystkie powycinać, trzeba by zburzyć wszystko co stoi koło drogi. Może na początek należy zrezygnować ze sadzenia kolejnych, nowych drzew.
zzenek
Nowicjusz
 
Posty: 7
Miejscowość: Toruń
Prawo jazdy: 15 08 2000
Auto: Citroen
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

17 Lut 2016, 14:50

Drzewa przy drogach zabijają, ale jest ich tak dużo, że trzeba się do nich przyzwyczaić. Nikt ich przecież nie usunie.
JJacek
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 20 01 1993
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Hyundai Sonata
Silnik: 2,0 CRDI 140 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wszystkie SUV-y Lexusa: nie tylko hybrydy
    Lexus to jedyna marka w segmencie premium oferująca aż pięć modeli SUV-ów, dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika - w tym aż cztery z oszczędnym napędem hybrydowym. Najnowszym i najmniejszym w tej gamie jest ...

18 Lut 2016, 08:09

przerwy drogowe niestety byly i beda, no co na to poradzimy, najgorzej jak nagle im sie zachce naprawiac dlugi odcinek trasy, no i wtedy jest zwezenie drogi i przez to czlowiek sie musi mega oczekac, zanim pojedzie dalej .. no bo takie przerwy spowodowane np wypadkami no to niestety byly i beda, i one mnie nie denerwuja, bo to jednak walka wtedy o ludzie zycie idzie, ale czasami sa te przerwy spowodowane rpacami drogowymi i czasami czlowiek ma juz ich serdecznie dosc, no ale musi to zaakceptowac, bo jakie inne wyjscie
Qaziu
Nowicjusz
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 08 03 2000
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Nie mam
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1912

22 Lut 2016, 15:22

Już kilka osób wcześniej napisało coś podobnego, ale widzę, że nie wszyscy rozumieją.

Drzewa nie powodują wypadków, tylko kierowcy, którzy nie potrafią jeździć.
I nawet nie chodzi o zgodność z przepisami, bo te często są bzdurne. A po prostu zgodnie z elementarną logiką.

Ja jestem za wycięciem tych drzew, które rzeczywiście stoją tuż obok. Metr obok drogi.
Ale reszta, bardzo poprawia jazdę. I droga nie jest taka nudna. I jest cień, nic Cię nie oślepia. I nie wieje. Widać gdzie jest droga gdy jest śnieg.

Pomysł z krzakiem, tylko takich krzaków co mogłby zastąpić drzewa to jeszcze nie wymyślili
spokes
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: opel astra
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

24 Lut 2016, 12:05

Podpisuję się pod tym, co pisze spokes. Drzewa nie są winne temu, że ludzie jeżdżą nieostrożnie i powodują wypadki. Do tego dają cień, osłaniają od wiatru, a w czasie porządnej zimy po drodze z drzewami da się jechać, a fragmenty, przy których nic nie rośnie, to jedna wielka zaspa. Nawet po odśnieżaniu śnieg często jest nawiewany z powrotem. Osobiście znacznie bardziej wolę jazdę po drodze w otoczeniu drzew (o ile rosną w odpowiedniej odległości) niż bez nich.
Zielonka
Początkujący
 
Posty: 50
Prawo jazdy: 07 03 2010
Auto: Fiat Sedici
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

07 Kwi 2016, 09:15

Zgadzam się w 100%
Maciek77
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 95
Auto: Toyota Corolla

12 Kwi 2016, 19:33

U nas dość sporo drzew polikwidowali przy drogach. Nie zapomnijmy że nie wszyscy ludzie giną z własnej winy, tak jak ktos napisał wyżej, gdy ktos jedzie na czołówkę z nami to instynktownie uciekamy, i niestety możemy trafić na drzewo....
W zimie miałam taką sytuację, że samochód wpadł mi w poślizg, wcale nie jechałam z dużą prędkością, szczeście że w drzewo nie wjechałam, a na tej trasie ''jeszcze'' są.....
karolina1994
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 16 12 2015
Auto: Renault Laguna II
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

15 Kwi 2016, 05:04

Też wolę jak nie ma drzew. Sam jeżdżę szybko i bez drzew jest lepsza widoczność, ale nienawiść niektórych wobec tworu natury w tym przypadku jest dla mnie przesadna i nieuzasadniona :)

Jak ktoś nie wyrobił na zakręcie i rypnął w drzewo to rzeczywiście jego głupota, ale!
Co gdy nadjeżdża na nas tir którego kierowca usnął i skręcimy w rów aby uniknąć czołówki? Walniemy w drzewo i wyjdzie na to samo...
Gdyby było tam pole to co najwyżej trochę byśmy się przeturlali, a tak? Śmierć na miejscu nie z naszej winy.
Emejcz
Początkujący
 
Posty: 126
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: A4 B5 FL
Silnik: 1.8t 150KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

15 Kwi 2016, 12:12

Ja również zgadzam się z powyższa opinią. Drzewa, które stoją nieco dalej od drogi są świetną sprawą, ale widziałem takie miejsca, gdzie asfalt w sumie styka się z korą drzewa. Argumentem za sadzeniem drzew w okolicy jest jeszcze ich wodochłonność. Dzięki nim woda szybciej wchłania się w podłoże, co jest bardzo dobre w okresie wiosennym i burzowym.
bartkowal
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 17 10 1962
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: audi

18 Kwi 2016, 10:19

Czyli właściwie można sprowadzić temat nie do tego, czy drzewa przy drogach są dobre czy nie, ale do tego, jak ludzie po tych drogach jeżdżą. Nie da się ukryć, gdyby na drogach było mniej bezmózgich oszołomów, którym minuta lub dwie w czasie dojazdu robią ogromną różnicę, a pchanie się na trzeciego przed zakrętem to norma, to problemów byłoby mniej.
Zielonka
Początkujący
 
Posty: 50
Prawo jazdy: 07 03 2010
Auto: Fiat Sedici
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

18 Kwi 2016, 10:22

Ciekawe jakby ci to pomogło jakby kierowca tira usnął i na ciebie jechał a ty byś skręcił prosto na drzewo zamiast na pole.
Z pewnością wtedy brak "bezmózgich oszołomów" pomógłby ci przeżyć.
Emejcz
Początkujący
 
Posty: 126
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: A4 B5 FL
Silnik: 1.8t 150KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999