Polerowanie lamp - czy da się zregenerować taki klosz?

21 Cze 2023, 12:44

Witam, czy da radę wyczyścić ten klosz?

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Kuba001
Nowicjusz
 
Posty: 5

21 Cze 2023, 14:41

Polerowanie to nie czyszczenie, wyczyścić się nie da ale po procesie polerki powinien być prawie jak nowy patrząc na jego obecny stan warto po polerowaniu by było go zabezpieczyć żeby jakość utrzymała się jak najdłużej.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

21 Cze 2023, 16:03

właśnie lampa była jakiś czas temu polerowania i wyglądała prawie idealnie Ale się zapomniałem I po odebraniu auta pojechałem na myjnie , schowałem auto do garażu i pojechałem na wakacje i patrzę A tu takie zacieki.
Kuba001
Nowicjusz
 
Posty: 5

21 Cze 2023, 16:08

I czym najlepiej zabezpieczyć lampy po polerowaniu?
Kuba001
Nowicjusz
 
Posty: 5

22 Cze 2023, 07:45

Kuba001 napisał(a):I czym najlepiej zabezpieczyć lampy po polerowaniu?
Do zabezpieczenia po regeneracji klosza (po skończeniu pracy z papierem ściernym) to najlepszy jest lakier bezbarwny dwuskładnikowy np. APP 2K Klarlack FD Spray lub jakiś inny bezbarwny z filtrem UV chociaż tutaj te dwuskładnikowe moim zdaniem są najlepsze. Drugim sposobem jest użycie zestawu K2 Vapron z takim "czajniczkiem" i w sumie te dwie metody będą najlepsze patrząc na nie w kolejności w jakiej je podałem. Oczywiście najpierw trzeba przygotować lampę np. odnowienie-reflektorow-vt106721.htm zerknij też i tu opel-astra-h-iii-reflektory-klosze-vt117483.htm

Do zabezpieczenia po polerowaniu (do polerowania najlepiej użyć pasty Farecla G3) jakiś specyfik który będzie chronił powierzchnię klosza przed UV.
Ostatnio edytowany przez Rokiko, 23 Cze 2023, 07:46, edytowano w sumie 1 raz
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

22 Cze 2023, 16:48

Dzięki, pozdro
Kuba001
Nowicjusz
 
Posty: 5

22 Cze 2023, 18:34

Rokiko napisał(a):Do zabezpieczenia po regeneracji to najlepszy jest lakier bezbarwny dwuskładnikowy np. APP 2K Klarlack FD Spray lub jakiś inny bezbarwny z filtrem UV
na jakiej podstawie te wnioski? Po regeneracji żaden lakier się nie przyklei tak sobie, powierzchnia musi być odpowiednio przygotowana (zmatowana)
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Cze 2023, 07:49

Kao napisał(a):na jakiej podstawie te wnioski? Po regeneracji żaden lakier się nie przyklei tak sobie, powierzchnia musi być odpowiednio przygotowana (zmatowana)
Dokładnie jakoś to dziwnie wyszło bo chyba cytat wprowadza w błąd. Poprawiłem i powinno być już ok. Oczywiście lakieru albo tego czajniczka używamy po procesie pracy z papierem ściernym na odpowiednio przygotowanej powierzchni. Tu można coś więcej poczytać o regeneracji przednich lamp.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

02 Lis 2023, 13:49

Da radę ja też robiłem swoje 8P
Marcel1993
Nowicjusz
 
Posty: 3