Prawidłowa wymiana ogumienia!

Prawidłowa wymiana ogumienia!

30 Cze 2009, 22:51

Witam wszystkich forumowiczów!

Wymiana opon z zimowych na letnie już pewnie u wszystkich wykonana ale sam po sobie wiem jak taka wymiana wygląda : szybko i nie dokładnie . A jak powinna ona wyglądać ??

1)Odpowiednie opisanie zdejmowanych opon (tu zimowych po sezonie )

Najlepiej po wewnętrznej stronie oznaczyć sobie z którego koła ja zdjęto oraz kierunek toczenia. Ułatwi to powrotny ich montaż.

2) Wymiana zaworu powietrznego

Zaleca się wymianę co 2 lata lub w razie potrzeby.Zapobiegniemy ubytkom powietrza!

3)Oczyszczenie felg

Powierzchnię felgi która miała bezpośredni kontakt z oponą należy wyczyścić z smaru drobinek opony itd.

4)Mycie kół

Gdy wymieniamy opony wraz z felgami bardzo ważnym elementem jest ich dokładne umycie

5)Oczyszczenie i konserwacja piasty

Oczyszczenie i konserwacja piasty pozwoli nam później szybko (np.w trasie) wymienić koło gdyż nie zapiecze nam się ona.

6)Inne

-oczyszczenie śrub mocujących (ułatwi późniejsze odkręcenie)
-wyważenie kół (zniweluje ''bicie'')

Tak powinna przebiegać wymiana kół po sezonie. Chociaż myślę że i tak wiekszość z Nas zapomina o wielu elementach!
Ostatnio edytowany przez norpaw, 01 Sty 1970, 02:00, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Z której strony jest wlew paliwa? Z której strony jest wlew paliwa?
    Jak sprawdzić nie wysiadając z samochodu z której strony mamy wlew paliwa? Jest to bardzo przydatne kiedy jeździmy różnymi samochodami i nie zawsze pamiętamy z której strony podjechać pod dystrybutor ...
    Opony samochodowe, co warto o nich wiedzieć? Opony samochodowe, co warto o nich wiedzieć?
    Produkcja opon to oddzielna gałąź przemysłu samochodowego, przeżywająca dynamiczny rozwój, spowodowany zwiększeniem się wymagań wobec ogumienia. Trafiające do produkcji samochody oferują coraz to lepsze osiągi i posiadają ...

•