Problem z rozrusznikiem a3 1.9tdi

Problem z rozrusznikiem a3 1.9tdi

25 Lis 2017, 12:41

Witam , Mam dziwny problem z audi a3 1.9 tdi.
2 tygodnie temu wymieniłem akumulator , auto stalo wiec musialem go po tygodniu podładowac. Naładowalem po czym zero reakcji na rozruszniku, wyciagnalem rozrusznik wymienilem szczotkotrzymacze bo przewód się przerwał , dalem wirnik do sprawdzenia wszystko ok. Uruchomilem na krótko rozrusznik kręci jak szalony , wkładam do samochodu nie odpala, słychac jak wlacza sie elektromagnes wysuwa rozrusznik ale nie kręci, sprawdzalem miernikiem napięcie po przekreceniu na rozruch spada do zera praktycznie , sprawdzalem tez na akumulatorze z innego samochodu na kable , to samo. Prosze o jakąs porade bo już mi ręce opadają.
MuminN
Obserwowany

Prawo jazdy od: 19 01 2013
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Audi a6
Silnik: 2.0 lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Problem z rozrusznikiem a3 1.9tdi

25 Lis 2017, 22:25

A sprawdziłeś czy na tulejkach nie ma luzu? Kiedyś miałem taki przypadek że niby wszystko cacy a wirnik stawał skosem, wymieniłem tulejki za kilka złotych i chodził bez problemu
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type
Silnik: 2.0 na gnojówkę

Re: Problem z rozrusznikiem a3 1.9tdi

26 Lis 2017, 15:11

Sprawdż kable między aku - karoseria, aku - rozrusznik, karoseria-silnik. Zerknij też na połączenia kabli na klemach aku, czy nie są zaśniedziałe.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Daltonista na drodze - czerwony, żółty i zielony Daltonista na drodze - czerwony, żółty i zielony
    Prawidłowa interpretacja kolorów w pewnych okolicznościach drogowych bywa kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa. Zdarza się to głównie, gdy zasady na drodze wyznacza sygnalizacja świetlna. Jak radzi sobie w ...
    Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...

•