Problem z rozrusznikiem a3 1.9tdi

Problem z rozrusznikiem a3 1.9tdi

25 Lis 2017, 11:41

Witam , Mam dziwny problem z audi a3 1.9 tdi.
2 tygodnie temu wymieniłem akumulator , auto stalo wiec musialem go po tygodniu podładowac. Naładowalem po czym zero reakcji na rozruszniku, wyciagnalem rozrusznik wymienilem szczotkotrzymacze bo przewód się przerwał , dalem wirnik do sprawdzenia wszystko ok. Uruchomilem na krótko rozrusznik kręci jak szalony , wkładam do samochodu nie odpala, słychac jak wlacza sie elektromagnes wysuwa rozrusznik ale nie kręci, sprawdzalem miernikiem napięcie po przekreceniu na rozruch spada do zera praktycznie , sprawdzalem tez na akumulatorze z innego samochodu na kable , to samo. Prosze o jakąs porade bo już mi ręce opadają.
MuminN
Obserwowany

Prawo jazdy od: 19 01 2013
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Audi a6
Silnik: 2.0 lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Problem z rozrusznikiem a3 1.9tdi

25 Lis 2017, 21:25

A sprawdziłeś czy na tulejkach nie ma luzu? Kiedyś miałem taki przypadek że niby wszystko cacy a wirnik stawał skosem, wymieniłem tulejki za kilka złotych i chodził bez problemu
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

Re: Problem z rozrusznikiem a3 1.9tdi

26 Lis 2017, 14:11

Sprawdż kable między aku - karoseria, aku - rozrusznik, karoseria-silnik. Zerknij też na połączenia kabli na klemach aku, czy nie są zaśniedziałe.
Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus IS 200 od dzidy Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...
    Elektryczny samochód dostawczy: koncepcyjny e-Co-Motion Elektryczny samochód dostawczy: koncepcyjny e-Co-Motion
    Marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje podczas tegorocznego Genewskiego Salonu Samochodowego koncepcyjnego Transportera e-Co-Motion. Samochód ten łączy w sobie cechy, które zdają się wykluczać: jest ...

•