Problem z rozrusznikiem a3 1.9tdi

Problem z rozrusznikiem a3 1.9tdi

25 Lis 2017, 12:41

Witam , Mam dziwny problem z audi a3 1.9 tdi.
2 tygodnie temu wymieniłem akumulator , auto stalo wiec musialem go po tygodniu podładowac. Naładowalem po czym zero reakcji na rozruszniku, wyciagnalem rozrusznik wymienilem szczotkotrzymacze bo przewód się przerwał , dalem wirnik do sprawdzenia wszystko ok. Uruchomilem na krótko rozrusznik kręci jak szalony , wkładam do samochodu nie odpala, słychac jak wlacza sie elektromagnes wysuwa rozrusznik ale nie kręci, sprawdzalem miernikiem napięcie po przekreceniu na rozruch spada do zera praktycznie , sprawdzalem tez na akumulatorze z innego samochodu na kable , to samo. Prosze o jakąs porade bo już mi ręce opadają.
MuminN
Obserwowany

Prawo jazdy od: 19 01 2013
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Audi a6
Silnik: 2.0 lpg
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Problem z rozrusznikiem a3 1.9tdi

25 Lis 2017, 22:25

A sprawdziłeś czy na tulejkach nie ma luzu? Kiedyś miałem taki przypadek że niby wszystko cacy a wirnik stawał skosem, wymieniłem tulejki za kilka złotych i chodził bez problemu
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV, Jaguar x-type
Silnik: 2.0 V6 TURBO
Paliwo: Benzyna

Re: Problem z rozrusznikiem a3 1.9tdi

26 Lis 2017, 15:11

Sprawdż kable między aku - karoseria, aku - rozrusznik, karoseria-silnik. Zerknij też na połączenia kabli na klemach aku, czy nie są zaśniedziałe.
17 kwietnia 2017 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

II Wielkopolski Rajd Historyczny im. Henryka Rucińskiego II Wielkopolski Rajd Historyczny im. Henryka Rucińskiego
    W miniony weekend w malowniczych okolicach Poznania odbył się II Wielkopolski Rajd Historyczny im. Henryka Rucińskiego. Wraz z klasykami do rywalizacji stanęły hybrydowe Toyoty Auris TS Kombi Freestyle, których załogi ...
    Jeep Wrangler Unlimited Jeep Wrangler Unlimited
    Wrangler uznawany jest za spadkobiercę wojskowego Willysa. Samochód pojawił się w salonach sprzedaży w 1987 roku. Obecnie można go kupić w wersji trzy- i pięciodrzwiowej. W obu przypadkach samochód jest napędzany ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Moto Piknik Tychy 2007
      Audi RS 6 Avant quattro, wnętrze, tylne siedzenia, 2013
      IMG 0797
      Volkswagen e-Crafter, elektryczny dostawczak