Problemy z kontrolką płynu chłodniczego VW New Beetle 2003 cabrio

03 Lis 2020, 20:59

Witam,
Mam problem z kontrolką płynu chłodniczego w moim New Beetle ,świeci się na niebiesko ,co według producenta oznacza zimny silnik i rzeczywiście czasami po przejechaniu paru km się wyłącza ,ale jeszcze częściej się w ogóle nie wyłacza ,albo wyłącza się na minute i znowu się pojawia(Mówie tutaj o trasach 50km więc nie ma możliwości żeby silnik się nie nagrzał). Gdzie szukać usterki. Proszę o pomoc i Pozdrawiam!
szramex2137
Obserwowany
 
Posty: 2

03 Lis 2020, 21:34

Prawdopodobnie termostat jest cały czas otwarty i silnik nie osiąga temperatury roboczej.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Lis 2020, 10:34

także podejrzewam termostat ,ale nie mam problemu z ogrzewaniem kabiny ,także nie wiem czy to jest to napewno.
szramex2137
Obserwowany
 
Posty: 2

04 Lis 2020, 10:57

Rozgrzane auto podłączyć pod kompa i sorawdzic temp. Na czujniku. To że nie masz problemów to nic nie oznacza, vw mają świetne ogrzewanie nawet jak są niedogrzane
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Gru 2020, 12:02

Spalanie Ci nie wzrosło? Najlepiej podłączyć się jakimś nawet najprostszym interfejsem i sprawdzić jaką układ chłodzenia osiąga temperaturę.

Zerknij też na kable od czujnika temperatury czy nie są jakieś zaśniedziałe, brudne itp. Dotknij ich i zobaczy czy nie są luźno.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34