Przebieg 101 tys.km...jaki olej?

15 Lis 2023, 10:13

Kurde... :) tak po latach natrafiłem na ten swój stary temat i dziś mogę powiedzieć ,że jednak powróciłem w tamtej Octavii do 5/w40 i nic się nie działo niepokojącego (uszczelkę pod głowicą musiałem jedynie wymienić i poprawić zawory przy okazji- lpg...300 tys...). Auto przelatało kolejne 80 tys.km zanim je sprzedałem 2 lata temu ,a od kupujących nie mogłem się opędzić :naughty: . Mieliście rację !!

Tymczasem odświeżając nijako temat olejowy , chciałbym się zapytać co tak ogólnie sądzicie o olejach Comma..? Bo cisza w necie ,a oleje są długo na rynku ,są dostępne od ręki w IC i jakoś nie ma negatywnych opinii a cena nadal dobra np 140 zł z 5 l - 5w40.

Najbardziej interesuje mnie kwestia recyklingu olejów. Czy to są oleje po recyklingu jak te polskie Qualitium np? Ze starych olejów biorą ileś procent czy 100%..?

W sumie nie wiem czy dobrze zrobiłem ale tak sobie pomyślałem ,że np Orlen nie jest po recyklingu i od 2 lat zalewam swoje auta tym Platinum. Podobno ma dobre bazy i podobno od Orleny kupują inni uznani producenci jakieś komponenty. Ile w tym prawdy jest?

Tymczasem wszystkie moje 3 auta jeżdżą na Orlenie i nawet po 10 tys (PB) przebiegu ,olej jest niezabrudzony a ledwo zmienił barwę na bardziej złotą niż była.

Co o tym wiecie , no i o tej Comm-ie?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota w Rajdzie Dakar - historia startów
    Rajd Dakar nie bierze jeńców. Niedostępny teren, ekstremalne warunki pogodowe oraz walka z czasem i zmęczeniem sprawiają, że tę rywalizację mogą wygrać tylko najtwardsi ludzie i najmocniejszy sprzęt. Zakończona właśnie, ...