Przyjemniejszy dźwięk w 1.9 TDI

14 Lip 2018, 19:29

Witam bardzo serdecznie, tak wiem, że diesel klekocze, tak wiem, że jeśli chciałbym mieć dobrze brzmiący silnik to powinienem kupić benzynę i nie, nie chcę się bawić w domorosłego tunera, więc prosiłbym o powstrzymanie się z wszelkimi uwagami i uszczypliwościami.
Moje pytanie jest proste, co musiałbym zrobić, aby dźwięk w 1.9 TDI był bardziej basowy i przyjemniejszy? Nie chcę uzyskać efektu, przez który podczas jazdy jedyne co bym słyszał to buczenie w kabinie, ani tego aby było mnie słychać z drugiego końca miasta. Po prostu chciałbym cichy ale jednocześnie milszy dźwięk wydobywający się z wydechu.
Pozdrawiam :ok:
Crach
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Nie mam

14 Lip 2018, 20:04

Dobór odpowiedniego wydechu tak na prawdę. Diesel zawsze to diesel i będzie klekotał. Ogólnie sam dźwięk diesla jest przyjemny w sobie. Słychać, ze ten silnik żyje.
gber44
 

14 Lip 2018, 20:11

A mógłbyś podesłać link do pierwszego lepszego wydechu, który zda egzamin ale i nie zrujnuje mojego portfela bo nie taki jest mój cel.
Crach
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Nie mam

14 Lip 2018, 20:19

Chcesz tanio? Przelot od początku do końca i z tyłu pusty długi tłumik
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Lip 2018, 08:18

Z przelotem i pustym tłumikiem nie będzie problemu jeśli chodzi o przegląd? I druga sprawa, nie osiągnę efektu którego nie chcę osiągnąć? Tzn. buczenia w kabinie i wyjącego dźwięku z tłumika?
Nie musi być to super tanio, ale nie chcę też wyrzucić dużo pieniędzy na zmianę dźwięku w starym TDI. Po prostu byłbym zadowolony z cichego, basowego dźwięku.
Crach
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Nie mam

15 Lip 2018, 09:54

Jak przekroczysz normy głośności to przyczepi się. :P
gber44
 

15 Lip 2018, 12:34

Crach napisał(a):Po prostu byłbym zadowolony z cichego, basowego dźwięku.
Ale nawet jak to osiągniesz to i tak tego nie usłyszych bo klekot silnika bedzie głośniejszy
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

15 Lip 2018, 12:49

Jest gdzieś jakiś poradnik czy temat na forum jak w ogóle zabrać się za zabawę z wydechem przelotowym? Jeśli mowa o przelocie to tylko słyszałem tę nazwę. Nie mam w ogóle pojęcia czym on do końca jest, więc wolałbym zagłębić się w tym temacie zanim się za niego zabiorę
Crach
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Nie mam

15 Lip 2018, 13:33

Na początek sobie trzeba wyliczyć wydech jaki ma być dla tego silnika by nie stracić na nim osiągów itd.
gber44
 

15 Lip 2018, 14:42

Nawet jakby Nm trochę spadł to nie odczuł by tego realnie. Czy są poradniki? napewno nie bo co auto to inny projekt nikt Ci nie powie masz zrobić tak i tak a uzyskasz konkretny taki i taki dźwięk a i tak w takich sztruclach kto tam robi wyjechy profi. W tamtym roku przerabiałem dla gościa wyjech w a4 B7 2.0 TDI, zażyczył sobie wycięcie ostatniej puszki i puszczenie rur na obie strony bez tłumików końcowych, poza wyglądem nie zmieniło się nic, gość myślał że będzie trochę głośniej a tu nic. A mam znajomego który przerobił Vito w 2.0 CDI, wyciął wszystko i na koniec dał jakiś sportowy długi cienki i powiem Ci że drze ryja jak Civic w V-tecu ruszający spod świateł
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4