Rewitalizacja silnika

Re: Rewitalizacja silnika

19 Paź 2017, 09:00

Fajnym dodatkiem jest Ceramizer, ja go i do silnika stosuję i do skrzyni biegów. Jako jedyny taki preparat chyba ma testy zrobione można sobie porównać i samemu sprawdzić na ile likwiduje tarcia.
krzysztofkru
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 11 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2016

19 Paź 2017, 09:41

krzysztofkru napisał(a):Jako jedyny taki preparat chyba ma testy zrobione można sobie porównać
Nie jako jedyny, widziałem osobiście testy środka Motor-Life który stosuję w swoich samochodach od kilku lat i jestem zadowolony. Stosowałem w silniku, skrzyni manualnej i automatycznej, układzie wspomagania... Obserwując te podzespoły pracujące z tym dodatkiem mogę stwierdzić że opłaca się go dodawać i jak do tej pory zawsze wszystko na plus.
Ceramizer też oczywiście stosowałem i tu muszę stwierdzić że działają bardzo podobnie mnie bardziej przekonuje jednak Motor-Life. Czy zauważyłem różnicę między tymi środkami podczas ich stosowania? Nie, działają podobnie i bez wykonywania szczegółowych testów nie jesteśmy w stanie wychwycić takich różnic. Różnica jest w aplikowaniu tych środków ceramizera dodaje się mniej niż motor-life i ceramizer musimy kupić dokładnie taki do czego chcemy go użyć czyli mamy podział silnik, skrzynia, mosty itd. Motor-life natomiast można dodawać do wszystkiego stosując tylko odpowiednie proporcje przewidziane przez producenta (na opakowaniu mamy dokładnie to wyszczególnione).

Tu test Motor-Life na tarcie ciekawie przedstawiony :)

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Znalazłem gdzieś na YT jeszcze jakieś niezależne testy Motor-Life, Ceratec, Ceramizer gdzie wyszło że pierwsze dwa są na takim samym poziomie a trzeci sporo gorzej wypadł. Chodziło o pomiar tarcia przed aplikają tych środków i po aplikacji. Jak znajdę linki to wrzucę.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3345
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

30 Paź 2017, 12:26

Super, tylko że Ceratec to nie to samo co Militec/Motor-life, zaś wszystkie wymienione to nie to samo co Xado albo Ceramizer. Każdy preparat inaczej działa i ma inne zastosowanie.
Anjin
Zaawansowany

Auto: Peugeot

15 Gru 2017, 22:40

Kacper napisał(a):Chodziło o pomiar tarcia przed aplikają tych środków i po aplikacji

Można to podsumować jednym zdaniem: NIEWIEDZA prowadzi na manowce. Jeżeli ktoś NIE WIE z czym ma do czynienia to popełnia takie "eksperymenty"...proszę wybaczyć ale traktuję takie "eksperymenty" jako kpinę z nauki.

Testy preparatów odnawiających NIE DA SIĘ wykonać taką drogą.
Na dzisiaj znana mi jest TYLKO JEDNA maszyna tarcia do wykonywania testów na preparatach typu "XADO" i znajduje się w
Rosji - wiem coś o tym bo właśnie z owego laboratorium mam dość ciekawe dane ad. testów na niektórych preparatach tu wymienianych.
Wkleił bym kolegom trochę info ze stron rosyjskich a w tym i czasopism motoryzacyjnych, gdzie w sposób logiczny wszelakie "naprawiacze, wyciszacze, usprawniacze" zostały posegregowane na odpowiednie grupy z dołączonymi wyjaśnieniami. Takich informacji próżno szukać w czasopismach "motoryzacyjnych" w języku polskim - takich po prostu NIE MA. Dawno temu istniało czasopismo "Technika motoryzacyjna" - umarło wraz z epoką, taka jak i literatura naukowo-techniczna w księgarniach...amen.
Nie istnieje wiedza skończona...
oldstaszek
Nowicjusz

Miejscowość: Brzeg
Prawo jazdy od: 0- 0-1967
Auto: XM + C6
Silnik: 2,5TD + 2,7 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback

16 Gru 2017, 04:39

To prawda,ja o tym wiem,przestrzegam przed stosowaniem roznych preparatow jesli nie zna sie ich skladu chemicznego i zasady dzialania.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

16 Gru 2017, 19:07

PhantomASA1 napisał(a):To prawda,ja o tym wiem,przestrzegam przed stosowaniem roznych preparatow jesli nie zna sie ich skladu chemicznego i zasady dzialania.

To akurat rozmija się z istotą zagadnienia. Najdziwniejszym jest to że zabierają głos w takich tematach dyletanci a dodatkowo - NIGDY z wieloma preparatami nawet się nie zetknęli.
To akurat znam bardzo dobrze i z autopsji w codziennych zajęciach.

Niejako z rozpędu - niech ktoś WSKAŻE opublikowane, wykonane próby i pomiary dla tych kilku "remontujących" preparatów po chociażby 3-ch wymianach oleju - CO Z TEGO POZOSTAŁO na wykresie z hamowni, co pokazało widmo rezonansowe powierzchni, co pokazał ZGŁAD w kilkuset krotnym powiększeniu wraz z badaniem widma - PLISS!
To że opisy mówią o regeneracji warstw poddanych tarciu jeszcze nie jest dowodem a wyłącznie chciejstwem.
DOWODY EMPIRYCZNE poproszę.
oldstaszek
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Połączenie kabrioletu i coupé, czyli legendarna targa Połączenie kabrioletu i coupé, czyli legendarna targa
    Nadwoziem, które łączy w sobie właściwości kabrioletu i coupé, jest targa. W takim rozwiązaniu nie jest możliwe zdjęcie całego dachu, lecz tylko jego głównej, szczytowej części. Konstrukcję tego typu ...
    Volkswagen XL1 najoszczędniejszy seryjny samochód na świecie Volkswagen XL1 najoszczędniejszy seryjny samochód na świecie
    Volkswagen XL1 ze zużyciem paliwa 0,9 l/100 km jest najoszczędniejszym seryjnym samochodem na świecie. Dzięki napędowi hybrydowemu plug-in dwuosobowe auto może przejechać nawet 50 km tylko na prąd, nie emitując w ogóle ...

• Re: Rewitalizacja silnika

28 Gru 2017, 16:08

oldstaszek napisał(a):Tak się składa że zajmuję się profesjonalnie produktami firmy Xado

Czyli wynika z tego, że nie jesteś obiektywny w tym temacie.
    Wg. mnie to tylko dojenie klientów. Przypominam, że w latach 70-tych i 80-tych, auta robiły po 1mln km i to na tym wstrętnym mineralu. :lol:
    yeti65
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
    Prawo jazdy od: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
    Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
    Paliwo: Benzyna
    Rok produkcji: 2014

28 Gru 2017, 20:39

Wskrzeszac silniki mozna tylko u mechanikow,jeszcze nikt nie ozyl od procesu namaszczania.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

28 Gru 2017, 22:07

PhantomASA1 napisał(a):jeszcze nikt nie ozyl od procesu namaszczania.

Grabisz sobie :mrgreen:
    Jak Cię Ojciec Dyrektor namierzy, to będziesz miał przechlapane :lol:
    yeti65
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
    Prawo jazdy od: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
    Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
    Paliwo: Benzyna
    Rok produkcji: 2014

29 Gru 2017, 04:01

Wiem,ale chodze z gasnica,mnie tak latwo spalic nie mozna:-)
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

15 Sty 2018, 13:54

Wniosek jest "obiektywny" jako że zapewne oparty o posiadaną i niekwestionowaną wiedzę z zakresu tribologii - pochwalić, pochwalić! Znajomość procesów fizykochemicznych i to pewnie od prapoczątku odkrycia przez zespół naukowców pod kierownictwem Kragielskiego.
    Fakt - nie jestem obiektywny, od ponad 17 lat stosuję rewitalizanty ze znakomitym skutkiem, sumaryczne przebiegi dawno przekroczyły jakieś 700 tysi km.
    oldstaszek
    Nowicjusz

15 Sty 2018, 14:01

PhantomASA1 napisał(a):Wskrzeszac silniki mozna tylko u mechanikow,jeszcze nikt nie ozyl od procesu namaszczania.

No cóż...mechaników mamy na pęczki z pełną znajomością swej profesji - to właśnie czytam w cytacie...
    Moich autek żaden mechanik nie sporofanował swoją indolencją techniczną - to też wynika z cytatu.
    Taka konstatacja - skąd w naszym kraju takie zapóźnienie techniczne bo o wiedzy to raczej nie warto pisać...
    oldstaszek
    Nowicjusz

• Motor Show
      Nissan 350Z by Linuh
      STW Drift TIR