Rewitalizacja silnika

Re: Rewitalizacja silnika

19 Paź 2017, 08:00

Fajnym dodatkiem jest Ceramizer, ja go i do silnika stosuję i do skrzyni biegów. Jako jedyny taki preparat chyba ma testy zrobione można sobie porównać i samemu sprawdzić na ile likwiduje tarcia.
krzysztofkru
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 11 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2016

19 Paź 2017, 08:41

krzysztofkru napisał(a):Jako jedyny taki preparat chyba ma testy zrobione można sobie porównać
Nie jako jedyny, widziałem osobiście testy środka Motor-Life który stosuję w swoich samochodach od kilku lat i jestem zadowolony. Stosowałem w silniku, skrzyni manualnej i automatycznej, układzie wspomagania... Obserwując te podzespoły pracujące z tym dodatkiem mogę stwierdzić że opłaca się go dodawać i jak do tej pory zawsze wszystko na plus.
Ceramizer też oczywiście stosowałem i tu muszę stwierdzić że działają bardzo podobnie mnie bardziej przekonuje jednak Motor-Life. Czy zauważyłem różnicę między tymi środkami podczas ich stosowania? Nie, działają podobnie i bez wykonywania szczegółowych testów nie jesteśmy w stanie wychwycić takich różnic. Różnica jest w aplikowaniu tych środków ceramizera dodaje się mniej niż motor-life i ceramizer musimy kupić dokładnie taki do czego chcemy go użyć czyli mamy podział silnik, skrzynia, mosty itd. Motor-life natomiast można dodawać do wszystkiego stosując tylko odpowiednie proporcje przewidziane przez producenta (na opakowaniu mamy dokładnie to wyszczególnione).

Tu test Motor-Life na tarcie ciekawie przedstawiony :)

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Znalazłem gdzieś na YT jeszcze jakieś niezależne testy Motor-Life, Ceratec, Ceramizer gdzie wyszło że pierwsze dwa są na takim samym poziomie a trzeci sporo gorzej wypadł. Chodziło o pomiar tarcia przed aplikają tych środków i po aplikacji. Jak znajdę linki to wrzucę.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

30 Paź 2017, 11:26

Super, tylko że Ceratec to nie to samo co Militec/Motor-life, zaś wszystkie wymienione to nie to samo co Xado albo Ceramizer. Każdy preparat inaczej działa i ma inne zastosowanie.
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Sports 800 - legenda modelu Toyota Sports 800 - legenda modelu
    Toyota Sports 800 to pierwszy sportowy samochód firmy Toyota i pierwszy na świecie kabriolet z dachem typu Targa. Eksperymentalny prototyp Toyota Sports 800 Gas Turbine Hybrid był także zapowiedzią bijącego dziś rekordy ...
    Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda