Samochód nie odpala po wymianie tłumika

09 Paź 2022, 18:57

Witam ,nie mogę odpalić samochodu.W czwartek oddalam samochód do wymiany tłumika ,odbierając go w piątek ,samochód nie odpalił,zero kontrolek. Wlasciciel warsztatu jak i mechanicy ,byli przy tym ,tłumacząc mi że gdzieś mi prąd ucieka(śmieszne) jeżdżę nim koło roku i zero takiej sytuacji.Podpieli go na kable i odpalił.Co z tego jak w sobotę i niedzielę dalej mi nie odpala. Czy jest możliwe ,że podczas spawania tłumika został uszkodzony akumulator? Jeep Cherokee 3.7 V6 2009
jeepkk2009
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 30 12 1996
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Jeep Cherokee KK
Silnik: 3,7l 205KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2009

09 Paź 2022, 19:40

jeepkk2009 napisał(a):Czy jest możliwe ,że podczas spawania tłumika został uszkodzony akumulator?
Tak jest to możliwe z tym że pytanie czy było coś spawane na aucie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Paź 2022, 19:50

Tak ,był dospawywany nowy tłumik i kawałek rury .Teraz sprawdzałam napięcie i pokazywało 10 V. Podejrzewam że nie odłączyli akumulatora. Już sama nie wiem ,co może być przyczyną takiej sytuacji.
jeepkk2009
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 30 12 1996
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Jeep Cherokee KK
Silnik: 3,7l 205KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2009

09 Paź 2022, 20:37

tak jak wyżej, spawanie bez zabezpieczenia może spowodować jego uszkodzenie A także elektroniki.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Paź 2022, 08:32

Spawanie czegokolwiek w tym Jeepie bez odłączenia aku lub bez specjalnego zabezpieczenia na klemach to na 100% problemy. Albo uszkodzili sam aku, albo alternator. Jak odpalisz silnik od drugiego auta, to trzeba sprawdzić czy jest ładowanie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Paź 2022, 08:56

Dokładnie tak jak opisują wyżej koledzy, przy spawaniu w samochodzie trzeba zakładać specjalne zabezpieczenia na akumulator które chronią instalację w samochodzie jak i jego samego.

Tu masz opisany problem niskiego napięcia na akumulatorze 10V gdzie wystąpiło zwarcie na jednej z cel niskie-napiecie-na-akumulatorze-i-problem-z-odpaleniem-silnika-vt109090.htm Trzeba jednak sprawdzić jak wygląda napięcie ładowania w momencie pracującego silnika.

Akumulator raczej nie przestaje funkcjonować z dnia na dzień i pojawiają się symptomy niedomagania stopniowo. W przypadku zwarcia na celi problem jest widoczny od razu.
Moskito
Początkujący
 
Posty: 189
Zdjęcia: 15
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LS będzie miał silnik V6
    Lexus zarejestrował w japońskim urzędzie patentowym znak towarowy "LS 350". W praktyce oznacza to, że gama jednostek napędowych przechodzącej obecnie próby drogowe nowej, piątej generacji flagowej limuzyny Lexusa obejmować ...

10 Paź 2022, 10:58

Dzisiaj podjechałam rowerkiem :( do zakładu i Pan oznajmił mi że to nie ich problem, a to ze stało się to u nich to zbieg okoliczności i nie jestem im wstanie nic udowodnić.
Zamówiłam już nowy akumulator ,mam nadzieje że to tylko w nim winna.
Jeszcze sprawdzę napięcie ładowania w momencie pracującego silnika,żeby wykluczyć alternator. :oops:
jeepkk2009
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 30 12 1996
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Jeep Cherokee KK
Silnik: 3,7l 205KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2009

10 Paź 2022, 11:00

Jakby to była zima to bym mógł się zgodzić że zbieg okoliczności, ale nie mamy tak niskich temperatur żeby aku padło sobie z dnia na dzień.

Za samą odzywkę "to nie nasz problem" więcej bym tam nie pojechał.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

10 Paź 2022, 11:58

Zmierz jeszcze dokładnie napięcie na tym starym akumulatorze który odmówił posłuszeństwa, możesz wrzucić zdjęcie z pomiaru. Dodatkowo można taki akumulator zabrać do sklepu z akumulatorami niech go przetestują specjalnym urządzeniem tam od razu wyjdzie czy ma zwarcie na którejś z cel. A jeżeli tak będzie to ja tu nie widzę innej możliwości uszkodzenia jak złe zabezpieczenie przy spawaniu. Tym bardziej że wcześniej akumulator nie sprawiał Ci problemów.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

10 Paź 2022, 12:34

np cóż reklama w Internecie i opinia w Google z opisem problemu zrobi swoje
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16196
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Paź 2022, 12:47

Kao napisał(a):np cóż reklama w Internecie i opinia w Google z opisem problemu zrobi swoje

Dokładnie :ok:
Nie wiem jak ci bardzo zależy, ale aku nie kosztuje 50 zł. Jakby się okazało, ze aku dostał zwarcia, to ja bym był w stanie zaciągnąć opinii rzeczoznawcy i jakby potwierdził, że aku został uszkodzony z powodu spawania bez zabezpieczenia elektryki w samochodzie, to pociągnąłbym ten warsztat do odpowiedzialności. Złożyć do sądu cywilnego wniosek zawsze warto. Takich partaczy powinno się z rynku eliminować. Bo jak ktoś przyjeżdża z autem do naprawy, to ani kierowca ani właściciel nie mają obowiązku znać sie na tym co robi mechanik. Ale mechanik już ma obowiązek wiedzieć co i jak ma robić. W tym przypadku przed spawaniem powinien był założyć specjalny przyrząd na klemy aku. Pytanie czy masz chęć się z mechanikiem szarpać. Ja bym nie odpuścił.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Paź 2022, 12:49

Dziwny zbieg okoliczności...Opis sytuacji na Google mile widziany. Po usłyszeniu słów że nie jestem wstanie udowodnić im winy poziom mojej irytacji doszedłby do maxa...
mrzielnik
Nowicjusz
 
Posty: 49
Zdjęcia: 1