Silnik bierze olej, brak wycieków - Touareg 4.2 v8 2005 benzyna + gaz

24 Lis 2022, 07:48

Witam! Mam pytanie odnośnie Touarega 4.2 v8 2005 benzyna + gaz. Czy to normalne, że w przeciągu 6 miesięcy ubyło 4l oleju? Nie ma żadnych wycieków, silnik nie ma żadnych problemów - równo pracuje, nie telepie nim albo coś w tym stylu. Jedynie ten olej bierze jak głupi. Gdzie szukać przyczyny?
meer
Obserwowany
 
Posty: 2

24 Lis 2022, 09:25

meer napisał(a):Czy to normalne, że w przeciągu 6 miesięcy ubyło 4l oleju?
Raczej nie normalne. Ile w tym czasie zrobiłeś km?
Zaobserwowałeś żeby działo się z silnikiem coś niedobrego w tym czasie?
Czy problem pojawił się z nienacka ostatnio, czy to było po wymianie oleju? Silnik zalany jest olejem o odpowiednich parametrach według specyfikacji jaką zaleca producent?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

24 Lis 2022, 10:01

W pół roku zrobione ok 9k km, olej zalany castrol edge 5w30. Z silnikiem nic się nie działo, żadnych objawów. Olej zmieniony był właśnie pół roku temu razem z filtrami i od tamtego czasu właśnie ubyło 4 litry. Czasem z wydechu wyleci więcej spalin w postaci chmurki koloru białego. Przy jakim poziomie oleju powinna się zapalić kontrolka oleju? Bo wydaje mi się, że 4 litry to bardzo dużo i powinno świecić, że mało oleju.
meer
Obserwowany
 
Posty: 2

24 Lis 2022, 10:32

To nie dolewałeś w miedzy czasie tylko tak jeździłeś na takim niskim poziomie oleju? Tam wchodzi 7,5 litra do silnika oleje/auto/1079-volkswagen-touareg-4-2-v8-automat-axq-310km więc jak ubyło 4 litry do zostało mniej niż połowę to przy takim stanie na pewno powinna zapalić się już kontrolka o niskim stanie oleju. Bagnet był na pewno suchy jak pieprz.

meer napisał(a):zrobione ok 9k km, olej zalany castrol edge 5w30
Wcześniej był taki sam olej?

Ja bym na pierwszy rzut sprawdził kompresję i odmę.

Suma sumarum ubyło Ci już sporo oleju jakieś 450ml na 1000km. Musisz zaglądać i sprawdzać stan co 1tkm tak będzie najbezpieczniej.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34