Sprzedaz samochodu - problem

30 Lis 2010, 10:29

Witam, mam problem ze sprzedaza samochodu, dokladniej to nie wiem jak to zrobic zeby bylo dobrze ;)

Kupilem od brata samochod, ale nie spisywalismy zadnej umowy, auto jest zarejestrowane ciagle na niego(taki rodzinny interes :) ).

I moj problem polega na tym ze nie wiem jak sprzedac teraz ten samochod?

Co wazne, moj brat jest zagranica ;/

Prosze o pomoc, co zrobic po kolei.
vocal
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Cieszyn

30 Lis 2010, 12:16

musicie sporządzić umowę-kupna sprzedaży.brat musi pisemnie wypowiedzieć umowę oc w ubezpieczalni aby nie płacił za kolejne dwa miesiące.
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Miejscowość: poznań

30 Lis 2010, 22:36

Jeżeli nie kupiłeś samochodu od brata ani go Tobie nie darował to nie możesz go sprzedać bo nie jest Twój.

Masz dwa wyjścia:
1. kupić od brata samochód lub brat Ci go daruje (wtedy nie płacisz podatku 2%)
i potem go sprzedajesz ale musisz przekazać osobie której sprzedajesz oryginał umowy z bratem.

tu masz umowę kupna
[link wygasł]

tu jest umowa darowizny
[link wygasł]


2. brat sprzedaje SWÓJ samochód. Jeżeli nie może tego zrobić osobiście bo jest za granicą to może Ciebie pisemnie (najlepiej u notariusza) upoważnić do sprzedaży swojego samochodu w jego imieniu.

Tu masz upoważnienie do sprzedaży
[link wygasł]

tu masz umowę ale nie wpisujesz siebie jako współwłaściciela jeśli nie kupiłeś od brata
[link wygasł]


więcej o współwłasności i upoważnieniach poczytasz tutaj
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

02 Gru 2010, 22:51

DariuszSawicki napisał(a):1. kupić od brata samochód lub brat Ci go daruje (wtedy nie płacisz podatku 2%)
i potem go sprzedajesz ale musisz przekazać osobie której sprzedajesz oryginał umowy z bratem.

tu masz umowę kupna
http://druki.rejestracjas...ochodu_pdf.html

tu jest umowa darowizny
http://druki.rejestracjas...ochodu_pdf.html



ok, jak wypelnimy umowa darowizny, to co dalej?

gdzies to trzeba zglosic lub cos? wartosci samochodu wynosi 1000zl.

Czy wystarczy ze to spiszemy i juz moge szukac kupca? :)

Prosze o pomoc, i z gory juz dziekuje.

Pozdrawiam

[ Dodano: 9 Grudzień 2010, 19:52 ]
Prosze pilnie o odpowiedz :sad:
vocal
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Cieszyn
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...
    Światowy Zlot Citroenów 2CV
    Światowy Zlot fanów modelu Citroena 2CV zgromadził miłośników już po raz dwudziesty drugi. Odbył się on pod koniec lipca od 26 do 30 w portugalskim kurorcie Ericeira nad Oceanem Atlantyckim. Światowy Zlot 2CV ...