T4 vs. Vito

16 Lut 2010, 17:42

Dzień dobry
Pisze do was z takim zapytaniem co lepiej kupić ?
Mam do wyboru dwie opcje albo VW T4 lub MB Vito przed (liftem jeszcze ten z kwadratowymi lampami)
Ma to być diesel osobowy czyli same siedzenia w środku taki na rodzinne wypady z webasto , klima niekonieczna. No i zastanawiam się czy automat to dobre rozwiązanie w busie ? mam osobowe auto z automatem i bardzo zadowolony jestem podejrzewam ze w busie też było by to dobrym rozwiązaniem.
T4 jak by nie patrzeć bardzo dużo na rynku dostęp do części myślę bez problemu ale jak się sprawuje silnik 2,4tdi ?
Vito znowu to Mercedes czyli niby prestiż firma no i cena troszkę wyższa silnik 2,2cdi lub cos większego
Jak blacha ? czy jakiś ocynk był w którymś modelu ? lub jakimś roczniku ?
pozdrawiam
Skrokson
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Wrocław
Auto: Vito

16 Lut 2010, 18:57

Ja bym polecał VW t4 :wink: z właśnie z tym silnikiem 2.5 TDI . Części na rynku jest dużo i nie są takie drogie :mrgreen: A awaryjność mała :) A Vito to bym się z daleka trzymał jest to samochód tak awaryjny że szkoda co gadać :sad: Sąsiad miał i mu się tak że non stop stał a z sprzedaniem to miał tak ciężko prawie rok go sprzedawał :lol:
Ostatnio edytowany przez samurajsj700, 16 Lut 2010, 19:36, edytowano w sumie 1 raz
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

16 Lut 2010, 19:19

W T4 silnik 2.4TDI chyba nie wytępował,był to 2.4D a TDI to 2.5 ale nie jestem pewien,najlepiej żeby kolega stasiowski sie wypowiedział w tym temacie ale z mojej strony też jestem za T4.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Lut 2010, 19:31

barol91, Dobra sugestia :twisted: W T4 były takie silnik diesla :



# 1.9 TDI (68 KM)
# 2.4 D (78 KM)
# 2.4 D (75 KM)
# 2.4 SD (78 KM)
# 2.5 TDI (102 KM)
# 1.9 D (60 KM)
# 2.5 TDI (88 KM)
# 2.5 TDI (151 KM)
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

16 Lut 2010, 20:47

Bierz T4 bo Vito to ten gorszy Mercedes, który niestety miewa kłopoty :wink:
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

16 Lut 2010, 20:56

P.S Zapomniałem dodać że ten sąsiad sprzedał w końcu to vito i kopił T4 i jest z niego bardzo zadowolony :wink:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    LED-owa rewolucja
    Jeszcze niedawno za szczyt nowoczesności uchodziły reflektory biksenonowe, jednak ich kariera już dobiega końca – dziś nowe modele aut coraz częściej wyposażane są w reflektory LED. Mało kto wie, że pierwszym samochodem ...
    Nowe modele Mitsubishi eK Wagon i eK Custom
    Firmy Mitsubishi Motors Corporation i Nissan Motor Co., Ltd. ogłosiły nazwy i zaprezentowały sylwetki nowych, wspólnie opracowanych samochodów segmentu mini przeznaczonych wyłącznie na rynek japoński. Sprzedaż ...

17 Lut 2010, 09:18

No to chyba jednogłośnie będzie T4 :D
No właśnie ja tam nie kojarzyłem jakie silniki były. Ale myślę że ten 2,5TDI (102KM) był by w sam raz nie za dużo nie za mało i chyba ekonomicznie. To i tak ma być auto w sumie do użytkowania codziennego . Chociaż z tego co podejrzewam ten silnik 1,9TDI to ten co w golfach był ? to chyba też dobry silniczek nie do zajechania. Tylko te 68KM to trochę raczej za mało na busa ?
Co do mercedesa to w sumie racja dobre Mietki zakończyły się chyba na 124
Skrokson
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Wrocław
Auto: Vito

17 Lut 2010, 09:35

Dokładnie bierz T4 z 2.5TDI 102km i napewno będziesz zadowolony bo fakt 1.9TDI to troche za mały silnik jak do niego i masz racje że był on w osobówkach VW.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Lut 2010, 10:52

Każdy z was mówi że Mercedes jest awaryjny> Tylko nikt nie podał żadnych konkretów na czym te awarie polegają???? To w taki razie skąd wam wiadomo że MB jest awaryjny. Może dlatego że sąsiad samurajsj700 nie mógł go sprzedać. Niektóre wasze wypowiedzi mnie rozbawiają.
Jedyną często powtarzającą się usterką Vito to korozja.
Vito w porównaniu z VW prowadzi się o niebo lepiej silniki ma bardziej dynamiczne ( przynajmniej ja tak odczułem ) no i jeszcze ładniej wygląda ale to już rzecz gustu :)
szybki200
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 294
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z daleka

17 Lut 2010, 11:10

I co z tego że dynamiczny ja bardzo awaryjny :???:

A rdza go bierze ja rzadko :neutral: :neutral: :neutral:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

17 Lut 2010, 11:12

samurajsj700 napisał(a):I co z tego że dynamiczny ja bardzo awaryjny :???:


Skoro jest taki awaryjny to powiedz co się w nim psuje ????????????
czekam na odpowiedź

[ Dodano: Sro Lut 17, 2010 10:23 ]
Dodam jeszcze że łatwiej jest kupic zadbane vito niż t4
szybki200
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 294
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z daleka

17 Lut 2010, 11:36

Najgorszy samochód jaki miałem , a było ich kilka i z żadnym nie było tyle problemów co MERCEDESEM VITO.W silniku po 60000 tyś km rospadły się koła zębate od rozrządu,po naprawie i przejechaniu kolejnych20000 tyś km. padła głowica, a samochód miał 1,5 roku po przejechaniu w sumie około 190 000 tyś padł całkowicie silnik,niewspomnę o zużytejmaglownicy, wymianie chłodnicy, katalizatorze, lince zmiany biegów, rozruszniku,ciągle padających świecach żarowych, korozja wszędzie wikół uszczelek, ciagłe dolewanie olej do silnika między przegladami i ogólnie jedno wielkie g...o. Z mercedesa to jest tylko nazwa i cena a reszta to HIŃSZCZYZNA. Nieczcesz mieć problemów to omijaj ten samochód bo korzyści z jego urzytkowania są takie ż wnajmiej oczekiwanym momencie niemasz samochodu bo sie popsuł i ceny w serwisie tak czyszcza kieszenie że się niedobrze robi. Proszę bardzo :mrgreen:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

17 Lut 2010, 12:17

Szybki200 ma racje co do wyglądu bardziej mi podoba sie Vito podejrzewam ze wykończenie wnętrza w przedziale osobowym pewnie tez ma lepsze. W sumie VW dopiero od paru lat tak naprawdę przestał być postrzegany jako taki wół roboczy hebel w którym wszystko jest proste siekierą czesane wnętrze itp.
Też miałem okazje jeździć jednym i drugim ale były to za małe dystanse żeby cokolwiek stwierdzić.
Samurajsj700 może akurat trafiłeś na jakiś felerny model ? czasem tak się zdarza 2 takie same auta a jedno będzie sypać się bardziej :/
A jak ze spalaniem ? podejrzewam że będzie oscylować miej więcej w okolicach miasto 10-11 a trasa 7-8 ? czy może zaskoczycie mnie ?
Skrokson
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: Wrocław
Auto: Vito

17 Lut 2010, 15:19

samurajsj700 napisał(a):Najgorszy samochód jaki miałem , a było ich kilka i z żadnym nie było tyle problemów co MERCEDESEM VITO.W silniku po 60000 tyś km rospadły się koła zębate od rozrządu,po naprawie i przejechaniu kolejnych20000 tyś km. padła głowica, a samochód miał 1,5 roku po przejechaniu w sumie około 190 000 tyś padł całkowicie silnik,niewspomnę o zużytejmaglownicy, wymianie chłodnicy, katalizatorze, lince zmiany biegów, rozruszniku,ciągle padających świecach żarowych, korozja wszędzie wikół uszczelek, ciagłe dolewanie olej do silnika między przegladami i ogólnie jedno wielkie g...o. Z mercedesa to jest tylko nazwa i cena a reszta to HIŃSZCZYZNA. Nieczcesz mieć problemów to omijaj ten samochód bo korzyści z jego urzytkowania są takie ż wnajmiej oczekiwanym momencie niemasz samochodu bo sie popsuł i ceny w serwisie tak czyszcza kieszenie że się niedobrze robi. Proszę bardzo :mrgreen:



I mówi to osoba która jeszcze nie ma prawka a osiemnastkę będzie mieć dopiero w tym roku

Zainwestuj również w słownik bo Chińszczyzna pisze się przez ch a nie samo h jak ty to napisałeś


Kiedyś pracowałem w firmie transportowej i miałem okazje jeździć wieloma busami w trasie jak i w mieście i z tych dwóch dla siebie wybrał bym Vito z prostych przyczyn.

- łatwiej znaleźć zadbany egzemplarz
- większy komfort jazdy
- prestiż marki
- awaryjność na poziomie T4
- dynamiczniejszy
- praktyczniejszy
- właściwości jezdne ( Mercedes aż się prosi żeby nim docisnąć )
szybki200
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 294
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z daleka

17 Lut 2010, 16:04

Moja opinia jest taka ,ze wybrałbym dla siebie Multivana lub wersje Business ( ale zobacz ile ona kosztuje) diesla i najlepiej bez turbiny . Skoro na rodzinne wypady za miasto gdzie ci sie będzie spieszyć ??? A poza tym będziesz miał z nim mniej problemów. Co do Vita dwóch znajomych miało ten samochód , każdy wykorzystywał ten samochód do pracy czyli był zwykłym wolem roboczym. Samochody psuły się dość często. pierwszemu przy 170k ( niestety już po gwarancji ) pękł łańcuch rozrządu. nie wiem czemu ( może to teraz przypadłość Mercedesa) widać było to zwłaszcza na białym kolorze. Plusem tego samochodu było to ,że zbierał się fantastycznie i nie był zbyt łapczywy na paliwo. Jazda dość komfortowa ale to multivana się nie umywała.
astro007
Aktywny
 
Posty: 253