Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

19 Wrz 2019, 18:55

Niestety źle to rozumiesz, bo tego nie można porównać do znajomego, każdy przypadek jest inny.
Jeśli masz auto wartości 20000kr to uzyskanie statusu szkody całkowitej nie stanowi wyczynu, bo jest ona kalkulowana od szkod powyżej 65% wartości auta.
Ale w tym przypadku mamy auto wartości 60000kr a szkody wyceniono na minimum 40000kr,a to już konkretna kwota nawet jak na Danie.
Zrobienie jednego zarysowanego elementu w Danii to ok. 6000kr.

Właścicieli było 2,pierwszy miał auto do stycznia 2010,drugi od tej daty do 2019.
tomekdk
 

19 Wrz 2019, 18:58

Bardzo Ci dziękuję za info ;) co do oględzin to pewnie się jeszcze zastanowie, chętnie bym też zobaczył te zdjęcia, które ma sprzedający. Co do znajomego myślę, że dalej mogę to porównać, znajmowy miał kilkuletniego Lexusa, aso wycenilo szkody na 23 000 zł ubezpieczyciel uznał, że to szkoda calkowita.
kamiljen
Nowicjusz
 
Posty: 6

19 Wrz 2019, 19:07

Możliwe, że był ten bok, bo też gdyby była kasacja to by się nie opłacało robić.
Z drugiej strony kwota szkody trochę konkretna.
A tez... to jest Chevrolet Cruze, auto, które jest bardzo kiepsko wykonane, także może poszukaj czegoś innego. Kiedyś będziesz sprzedawal, status tego auta będzie za nim podążał.
A w porównaniu ze świeżo eksportowanymi, ze świeżym badaniem techn. eksportowym i potwierdzonym przebiegiem auto z takim statusem blado wypada.
Jechalem kiedyś oglądać 5-letniego Cruze z 80000km przebiegu, niestety za darmo bym nie wziął.
tomekdk
 

19 Wrz 2019, 19:16

No to chyba zależy od egzemplarzy bo widziałem już różne jedne wygladajace świetnie drugie zjechane przy tym samym przebiegu. Akurat cruze ma dość dobre opinie tym bardziej przez to że bazuje na astrze, na razie padło na cruze'a, niekoniecznie na ten egzemplarz ale jak nic sensownego się nie trafi to pewnie pomyślę o czym innym ;)
kamiljen
Nowicjusz
 
Posty: 6

19 Wrz 2019, 20:35

A nie, to chodziło ogólnie o auto, niby bazuje na Astrze, ale bardzo budżetowe. Silnik 1.8 praktycznie nie jedzie, dźwięk kierunkowskazu przyprawia o szał i nie chce się go włączać podczas skręcania, plastik fantastik, czuć budżetowość w każdym podzespole, także zdecydowanie polecam inne auto.
W tamtym czasie miałem Mazdę 3 BL i Hondę Civic VIII, to jak Japonia vs. Chiny, no ale to sobie sam ocenisz.
W tym budżecie masz Lagunę III 2.0 benzyna 140 koni (silnik od Nissana), sjrzynia 6-biegowa, o wiele lepszą niż Cruze pod względem wykonania, szczególnie w wersji Dynamique i właściwości jezdnych.
tomekdk
 

20 Wrz 2019, 07:30

Prośba o sprawdzenie jeszcze tego :
2010 rok, 84 300 km, nr. rej hg29423. Widzę, że przebieg jest ok ale nie mam dostepu do informacji ilu było właścicieli i czy były jakieś szkody.
kamiljen
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

20 Wrz 2019, 18:08

Nie wiem dlaczego tak się na tego Cruze'a uparłeś, i to jeszcze w takich cenach. Tym bardziej, że to jest auto budżetowe, a nie łakomy kąsek ;)
No, ale jak chcesz.
Rok produkcji wbity w dowód będzie 2009, także patrz w ogłoszeniach na 2009 rocznik - by mieć jakiś punkt odniesienia ewentualnie przy negocjacjach.

Właścicieli było dwóch (także widzisz jak możesz ufać informacjom od handlarzy). Pierwszy miał auto od stycznia 2010 do października 2011, auto wymeldowano i stało bez jazdy do kwietnia 2012, kiedy to ktoś je kupił i miał do marca 2019. Od tej daty auto nie jeździ.

Przebieg by się zgadzał, by eksportowany w całości.
tomekdk
 

20 Wrz 2019, 18:32

Uparlem się i szukam bo ja serio do tego auta nic nie mam, ale bardzo dziękuję Ci za pomoc. Byłem dzisiaj obejrzeć to auto bo komis jest bardzo blisko mnie i oczywiście od sprzedawcy ani slowa o tym co napisałeś...
kamiljen
Nowicjusz
 
Posty: 6

26 Wrz 2019, 15:57

Witam. Prosiłbym o sprawdzenie Passata nr VIN WVWZZZ3CZAE034270 nr rej. GF35591. Chodzi o przebieg, szkody, ilu właścicieli. Z góry dziękuję.
Irift
Nowicjusz
 
Posty: 3

26 Wrz 2019, 17:07

@Irift - przebieg:
http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... CZAE034270
Eksportowany w całości.
2 właścicieli w Danii, pierwszy miał auto do 2011, drugi od tej daty do maja 2019.
tomekdk
 

26 Wrz 2019, 17:19

Ok a o co chodzi z tym "resultat OSY" tłumaczenia są słabe ale piszą o usterce większej chyba? Sprzedający w Polsce podaję jako bezwypadkowy właśnie z tym przebiegiem. Auto ładne i zadbane ale zdjęcia.
Irift
Nowicjusz
 
Posty: 3

26 Wrz 2019, 17:22

OSY = na przeglądzie wykryli usterkę.
Tego samego dnia usunięta - GOD.
tomekdk
 

26 Wrz 2019, 17:27

Czyli auto wporządku przynajmniej po tych informacjach? Tzn wedle opisu sprzedającego się zgadza z tym. Cena jest większa niż normalnie ale uważam że warto jeżeli jest z takim przebiegiem i stanie.
Irift
Nowicjusz
 
Posty: 3

26 Wrz 2019, 22:39

Generalnie to poczytaj sobie opinie o B6.

Ja bym polecał Mondeo z 2.0 TDCi 140/163 konie albo Citroena C5 2.0 HDi 140/163 konie.
Z drugiej strony plus, że tutaj masz diesla segmentu D z udokumentowanym ciekawym przebiegiem.
tomekdk
 

12 Paź 2019, 20:35

Cześć wszystkim,
czy ktoś może sprawdzić jakąkolwiek historie auta ? Pacjent to Volvo V40 D3 2013r. import z Danii, posiadam tylko
nr VIN: YV1MV5151D2056032
Auto stoi na tablicach reklamowych, chcę coś dowiedzieć się przed rozmową ze sprzedającym o nim, na pierwszy rzut oka chyba było coś robione z przodem.

Pozdrawiam.
Wojti90
Obserwowany
 
Posty: 2