Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

07 Lis 2019, 21:59

Ale w Danii raczej takiej polityki nie stosują? Cofał nasz polski Mirek handlarz?
Jawa92
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 0- 3-2011
Auto: Nie posiadam...jeszcze

07 Lis 2019, 22:04

Auto w październiku 2017 przeszło duńskie badanie eksportowe i oficjalnie potwierdzono w Danii przebieg eksportowanego auta (eksportuja tylko duńskie komisy i one robią badania).
A później to już niestety polski handlarz przejął auto... ale skretka była i tak spora, bo pamiętaj, że ten przebieg jest sprzed 2 lat.
Takze auto jako ciekawy przykład, zapomnieć i szukać innego.
tomekdk
 

07 Lis 2019, 22:13

Super, dzięki bardzo za odpowiedź! :)
Jawa92
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 0- 3-2011
Auto: Nie posiadam...jeszcze

12 Lis 2019, 10:59

Witam,
Proszę o sprawdzenie historii auta z Danii, ile właścicieli, szkody itp.,

http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... eg=bb96730
nr rej. BB96730

Ja nie potrafi odczytać danych z powyższej strony
pozdrawiam
Damian Zaborowski
Dziękuję za bezinteresowną pomoc
ddmot
Nowicjusz
 
Posty: 5

12 Lis 2019, 18:16

Z powyższej strony odczytasz przebieg.
Grand Scenic był eksportowany w całości, ale handlarz bajki pisze o 1-m właścicielu, bo było ich 4, z tym, że ostatni miał auto przez 3 lata a przedostatni przez 5. No, ale w to co napisane w ogłoszeniu za bardzo nie ma co wierzyć tylko trzeba samemu sprawdzić.
tomekdk
 

12 Lis 2019, 18:25

Te bajki z jednym właścicielem wynikają z tego ze w Danii nr rejestr przechodzi na następnego wladciciela. Mi to samo sprzedawca kiedyś wciskal pokazując te same numery na wszystkich przeglądach.
rohace
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 14 08 1993
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Audi A4 B5 Avant
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

12 Lis 2019, 18:33

serdecznie dziękuję za błyskawiczna odpowiedź
ddmot
Nowicjusz
 
Posty: 5

12 Lis 2019, 18:49

Czy znacie namiary na ogłoszenia jakiś sensownych ofert, niekoniecznie tanie i dobre. ze znaną historią użytkowania??
poszukuje grand scenic lub corolla verso, touran. Auta w benzynie 7 osób.
ddmot
Nowicjusz
 
Posty: 5

12 Lis 2019, 19:36

rohace napisał(a):Te bajki z jednym właścicielem wynikają z tego ze w Danii nr rejestr przechodzi na następnego wladciciela. Mi to samo sprzedawca kiedyś wciskal pokazując te same numery na wszystkich przeglądach.

Wymóg polskich Januszy tak jak kiedyś passat tdi z 1998r i przebiegiem 180k.km. Janusz chciał i Janusz dostał...

Więc teraz zobacz jak jest reakcja forumowicza ... pojechał sprawdzić stan techniczny auta??? Nie... już szuka następnego handlarza który zapewni mu to co on chce :D

ddmot napisał(a):Czy znacie namiary na ogłoszenia jakiś sensownych ofert, niekoniecznie tanie i dobre. ze znaną historią użytkowania??
poszukuje grand scenic lub corolla verso, touran. Auta w benzynie 7 osób.


Czyli mamy rozumieć że już tamten jest zajechany???

A jak będzie auto kupione w PL od pierwszego właściciela ale wzięte demo w leasing w spółce z o.o. gdzie finalnie będziesz 4tym właścicielem a nawet piątym to też zrezygnujesz...???
A jak dalej będziesz chciał odsprzedać auto to już na złom je oddasz no bo chyba sprzedawanie tak "niepewnego" auta jest mało moralne :twisted:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Lis 2019, 20:13

Coś kolega moderator zbyt jest w osądach. Ale ma do tego prawo.

Zapytałem grzecznie forumowicza tomekdk i serdecznie mu podziękowałem i tyle. reszta jest zbędna
ddmot
Nowicjusz
 
Posty: 5

12 Lis 2019, 20:16

szybki - to nie moja wina, ja napisałem tylko, żeby jak pojedzie sprawdzać - to sprawdził wszystko osobiście, bo handlarz kłamie w ogłoszeniu = może kłamać ze wszystkim.

Z drugiej strony - gość wystawia auto i kłamie, by się lepiej sprzedało, także taka osoba ze względu na taką by się wydawało pierdołkę jaką jest jedna pozycja w ogłoszeniu ... dla mnie osobiście jest niewiarygodna, no bo centralnie podaje nieprawdę, by auto się lepiej prezentowało, a już totalną głupotą jest podawanie tego, gdzie widać jak na dłoni, że były różne numery rejestracyjne :D

Ale też nie ma co krzywo patrzeć na tych ludzi, którzy chcą kupić "teoretyczną perełkę" ... z tym, że niestety to Polska.
Pisałem też wiele razy - auta z Danii często bronią się same, bo są przeważnie bezwypadkowe i z oryginalnym wskazaniem licznika ... to dopiero handlarze w PL sprawiają, że stają się ryzykowne :D
- no bo gdyby uczciwie nie wypełnił, że był tylko jeden właściciel ... to czego by się czepiać? - no niczego ... ale musiał zachachmęcić i teraz to auto stało się bardziej ryzykowne - no bo skoro kłamie w tej dziedzinie ... to może kłamać w każdej innej.

Jak chcesz kupić pewne auto to ... sprowadź sobie z zagranicy albo kieruj się renomą sprzedającego, bo randomowe ogłoszenia to pole minowe, ewentualnie coś co można najpierw prześwietlić.
tomekdk
 

12 Lis 2019, 20:23

tomekdk - trzeźwe i obiektywne spojrzenie na rzeczywistość. dzięki
Ilość właścicieli nie ma dużego znaczenia, a przeciwnie, ich dbałość o sprawność auta, a to ciężko sprawdzić.

kłamstwo nawet najmniejsze wnosi zamęt do sprawy
ddmot
Nowicjusz
 
Posty: 5

13 Lis 2019, 18:15

Witam serdecznie grono forumowiczów, chciałbym uzyskać pomoc w identyfikacji auta podaje nr rej VN96060 interesuje mnie najbardziej czy auto miało szkodę całkowitą oraz czy nie było użytkowane w Dani jako auto 2 osobowe z kratką. Dodatkowo chciałem zapytać czy każdy samochód który miał konserwację podwozia w Dani ma specjalną naklejkę.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
kamilek230
Obserwowany
 
Posty: 2

13 Lis 2019, 18:25

@kamilek - Suzuki było zarejestrowane na firmę i miało tylko 2 siedzenia z przodu z kratką. Później musieli domontować tylną kanapę, ale to już we własnym zakresie - handlarz.
1 właściciel w Danii, eksportowane było w całości.
Konserwacja = patrz od spodu, naklejkę zawsze można odlepić jak się komuś nie podoba, to nie żaden wyznacznik konserwacji, tylko marketing firmy konserwującej.
Są też często faktury dotyczące tej usługi ewentualnie inne papiery potwierdzające.
tomekdk
 

13 Lis 2019, 18:41

dziękuję ślicznie za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
kamilek230
Obserwowany
 
Posty: 2