Auto do 45000zł

31 Paź 2016, 18:56

łysy30 napisał(a):A Ty dalej swoje (przed edycją post był bardzo ok i myślałem, że zmierzamy do porozumienia) - skąd pewność, że te usterki pojawiają się w jednym na tysiąc egzemplarzy?

1 na 1000 to przenośnia - chodzi o rzadko ;)
"common problems" to chyba jednak nie wydech albo strzelanie czy to padła cewka czy czujnik

łysy30 napisał(a):nie tego dotyczyła nasza dyskusja

ale to konkluzja, że wszystkiego tu nie wstawię tylko co częstsze ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

31 Paź 2016, 19:13

dzida napisał(a):"common problems" to chyba jednak nie wydech albo strzelanie czy to padła cewka czy czujnik


Właściciele tych aut twierdzą inaczej :ok:
Dobra, jeśli chodzi o mnie pas, bo i tak w tym temacie do porozumienia nie dojdziemy.
Tak na marginesie - fajnie by było, żebyś kiedyś stworzył zestawienie z typowymi usterkami Hondy Civic VI 1.4, tu nieźle się można zdziwić (z powtarzalnych ustaliłem...jedną, przepalający się rezystor wentylatora nawiewu - u mnie akurat działał :D ). To był dopiero solidny Japoniec, tylko ta korozja :(
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

31 Paź 2016, 19:19

łysy30 napisał(a):Tak na marginesie - fajnie by było, żebyś kiedyś stworzył zestawienie z typowymi usterkami Hondy Civic VI 1.4, tu nieźle się można zdziwić (z powtarzalnych ustaliłem...jedną, przepalający się rezystor wentylatora nawiewu - u mnie akurat działał :D ). To był dopiero solidny Japoniec, tylko ta korozja :(

Kiedyś ogarnę, bo mam w planach liftbacki segmentu C (ogólnie mam 7 zestawień do przodu zaplanowane). Tylko temat ciężki z racji, że to stare auto. Korozji niestety nie da się wycenić :/
Ogólnie kolega miał i mówi to co Ty, czyli mechanika świetna ale ta blacharka...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

31 Paź 2016, 19:32

piękny
xd
furakomura
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 14 01 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Volkswagen tiguan l
Silnik: 1.8 tdi 150 km
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

31 Paź 2016, 19:34

dzida napisał(a):Korozji niestety nie da się wycenić :/


To siłą rzeczy trzeba pominąć, bo tu też kwestia tego, kto jak szybko reagował. Ogólnie powiem Ci, że Golf IV, którego zawsze tu chwaliłem za niskie koszty eksploatacji przy tym aucie wychodzi drogo (więcej typowych usterek przy podobnym koszcie serwisu i dostępności części, wyższe spalanie benzyniaków, wyższa cena zakupu). Podejrzewam, że z E11 może być podobnie. Niestety im nowsze japońskie auta tym gorzej, bo po pierwsze nie są one już tak "japońskie" jak kiedyś (w mojej Hondzie nawalają elementy europejskich poddostawców, choćby ten czujnik autorstwa Boscha), a po drugie - brak zamienników części nieeksploatacyjnych i strach "mechaników".
Dobra, koniec off top.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

01 Lis 2016, 00:03

Jeszcze całkiem niedawno twierdziłem, że ciekawie czyta się te wasze wymiany ognia, ale teraz stwierdzam, że jest do głupie i niektórzy coś próbują sobie przez to podnieść/powiększyć :o no i zasadniczo każdy z was jest hipokrytą.
To naturalne, że łysy będzie łapać za słówka i we wszystkim węszyć spisek, 959, człowiek rodem z XIX w., który twierdzi, że nie ma części do normalnie sprzedawanego w PL auta istniejącej marki (dla Twojej wiedzy, nie ma problemów z częściami do DU, Saaba czy Mamy, pardon, Taty). dzida i szybki no to wiadomo :naughty: po co to wszystko? Nie możecie się cholewka zająć odpowiadaniem na pytanie "jakie auto kupić", a nie przekomarzaniem :?: to na serio jest już nudne i off top pojawia się w co drugim temacie, a dotyczy, jakże by inaczej, tego samego...

Także po raz kolejny apeluję o rozsądek. Chcecie sobie popsioczyć jest od tego dział "Off top" lub PW :idea: jeśli taki spam pojawi się jeszcze raz w "jakie auto...", będę rozdawać ostrzeżenia bez względu na to, czy stały użytkownik, czy świeżak, lubię/nie lubię itd

Wy naprawdę macie jakiś problem z tymi VAG-ami, serio Jak ktoś zaatakuje Lexusa to od razu "a VAG to, a VAG tamto"....
dwa największe koncerny :ok:

Dyskusję uważam za zamkniętą
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14095
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Różnorodne wersje Golfa na przestrzeni lat
    Debiut Volkswagena Golfa pierwszej generacji w 1974 roku okazał się początkiem imponujących historii pełnej sukcesów. Od tego czasu wyprodukowano ponad 33 miliony egzemplarzy tego modelu. Na szczególne podkreślenie ...
    Nie wsiadaj za kierownicę jak jesteś wczorajszy!
    Wraz z nadejściem nowego roku rozpoczął się okres karnawału, a więc czas spotkań towarzyskich i balów. Choć często spożywa się wtedy alkohol, powinni z niego zrezygnować kierowcy – niebezpieczne jest nie tylko ...

01 Lis 2016, 00:26

mike napisał(a):Dyskusję uważam za zamkniętą

No proszę nie rób mi tego bo na raty tworzyłem posta przez 2g. :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe