Brak ładowania gaśnie podczas jazdy

Brak ładowania gaśnie podczas jazdy

10 Kwi 2019, 12:46

Witam. Wczoraj zdarzyło mi się małe co nie co na rondzie. Jechałem bez problemu nagle auto samo z siebie zgasło po czym nie dało się odpalić jakby akumulator rozładowany. Odpaliłem na kable i później normalnie odpalał. Rano chce odpalić i tak jakby w okolicach alternatora słychać zgrzyty ( kontrolka ładowania się nie świeciła) nagle auto zgasło i znowu jakby akumulator był padnięty. Dodam że akumulator jest nowy praktycznie 2 miesiące ma. Proszę o pomoc bo nie wiem za co się zabrać za bardzo a nie mam czym zmierzyć napięcia na alternatirze. Dziekuje
Frfrfr18
Obserwowany

Re: Brak ładowania gaśnie podczas jazdy

10 Kwi 2019, 19:02

Prawdopodobnie alternator padł, napięcie i tak trzeba zmierzyć, tak czy tak auto do mechanika.
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

10 Kwi 2019, 19:34

Jak nie masz multimetru żeby sprawdzić napięci to posprawdzaj chociaż kable czy gdzieś nie są luźne i klemy przy akumulatorze. Tak naprawdę najlepiej jak byś pożyczył takie urządzenie i sprawdził co tam się dzieje z napięciem.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

11 Kwi 2019, 09:18

Frfrfr18 napisał(a): Rano chce odpalić i tak jakby w okolicach alternatora słychać zgrzyty

Nie ma co sprawdzać ani mierzyć. Poprostu mechanik i wymiana łożysk na alternatorze.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jeździsz na zimówkach latem? Mogą być problemy z ubezpieczeniem Jeździsz na zimówkach latem? Mogą być problemy z ubezpieczeniem
    Słoneczna, letnia pogoda składnia kierowców do szybszej jazdy – jednak nie każda opona potrafi zapewnić bezpieczeństwo przy wysokich prędkościach samochodu i rozgrzanych do nawet 60ºC jezdniach. Dobór ...
    Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...? Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...?
    Toyota i hybrydy? Pierwsze nasze skojarzenie to Prius. Słusznie, bo model ten już 20 lat temu przetarł szlak dla seryjnych pojazdów hybrydowych. Z roku na rok jest ich coraz więcej: Yaris, Auris, RAV4, Toyota C-HR, ...

•