Czy można w tym prostokącie parkować tam gdzie stoją samochody?

27 Lis 2023, 12:42

Zgadzam się ale... są sytuacje ,że jest do strefy zamieszkiwania prowadzą 1-2 drogi dojazdowe i zdarza się ,że tylko na jednej z nich jest informacja o sposobie parkowania. Są też takie sytuacje jak u mnie gdzie z dużego parkingu obok zespołu 2 obiektów handlowych jest 2 wyjazdy na drogę główną jednokierunkową ale.. tylko jeden wyjazd oznakowany jest znakiem C-2 ,,obowiązujący kierunek jazdy w prawo za znakiem". Ten drugi wyjazd
( usytuowany po środku drogi jednokierunkowej) nie jest oznakowany ani znakiem C-2, ani znakiem B-21 zakaz skrętu w lewo a na drodze jednokierunkowej przy tym wyjeździe z parkingu nie ma też znaku B-2. Bardzo dużo kierowców zwłaszcza przyjezdnych podczas wyjazdu wyjazdem nr-2 wjeżdża pod prąd w lewo w drogę jednokierunkową. Dlatego ,że wjazd ...na ten parking jest od strony drogi dwukierunkowej. Wszyscy wyjeżdzający wiec myślą ,że ponownie wyjeżdżają na drogę dwukierunkową .Sam jadąc tą drogą jednokierunkową nadziałem się na kilka takich aut jadących nieświadomie pod prąd a które wyjechały z tego parkingu. Tak funkcjonowało to prawie 2 lata do czasu remontu parkingu .Tak wiec z tymi oznaczeniami bywa różnie i ciekawie.
Acer66
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 345
Zdjęcia: 10
Miejscowość: Przemyśl
Prawo jazdy: 12 06 1979
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC ,
Silnik: 1,6 MIVEC 4A92-117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2018

28 Lis 2023, 21:53

No ale w tej sytuacji auta jadą niezgodnie z przepisami. Dobrze zrozumiałem?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Fotel Alpine
    Legendarna zwinność Alpine wynika z niewielkiej masy auta. Nasi inżynierowie zastosowali tę zasadę przy projektowaniu fotela, dzięki któremu kierowca i maszyna stają się jednością. Ultralekki fotel kubełkowy Siedzenie ...