Fiat Uno-silnik się dławi

Fiat Uno-silnik się dławi

08 Lis 2010, 18:26

Silnik, gdy jest zimny odpala bez problemu i chodzi normalnie, ale po pewnym czasie zaczyna się dławic, szczególnie na niskich obrotach, czasem też gaśnie i nie zawsze udaje się go podobnie odpalić. Nie mam już pomysłu co mu dolega. Wymieniłem już świece, przewody zapłonowe, filtr oleju i powietrza. Znajomy uważa, że może zatankowałem ropę zamiast benzyny, ale po tankowaniu przejechałem bezproblemowo jakieś 40km i nie jestem pewny czy tu jest problem. Bardzo proszę o pomoc.
bugi
Nowicjusz

Miejscowość: Śląsk

Re: Fiat Uno-silnik się dławi

09 Lis 2010, 07:10

Jeśli silnik przestaje funkcjonować wtedy gdy gorący, to musisz sprawdzić czujniki temperatury silnika lub powietrza.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

09 Lis 2010, 08:06

Problem możę leżeć w cewkach wysokiego napięcia (w module cewki) które po rozgrzaniu traca sygnał i iskra jest słaba, cewka do sprawdzenia, jak i również czujnik położenia wału.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

09 Lis 2010, 10:10

Ale mogą to być te czujniki i cewka jeśli samochód na wysokich obrotach działa normalnie? Problem pojawia się, kiedy odejmuje gazu, gdy znowu dodaje wydaje mi się że działa normalnie.
bugi
Nowicjusz

Miejscowość: Śląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...
    System otwierania samochodu aplikacją na telefon System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light
      Jaguar