Hybrydy na trasy? - jak sprawdza się hybryda w trasie, spalanie?

08 Maj 2023, 12:03

Biorąc pod uwagę rozmiar auta i moc to taka hybryda mi pasuje. Zupełnie inny poziom niż Auris/Corolla z 1.6 :mrgreen:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Maj 2023, 12:08

Dokładnie tu nawet nie ma co porównywać :) wyciszenie, komfort jazdy, przyspieszenie, wszystko na wyższym poziomie, a do tego spalanie podobne do tego w tej mniejszej hybrydzie :mrgreen:
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

09 Maj 2023, 08:22

Nie no, elektrykiem czy hybrydom w dłuższą trasę to bym nie jechał... Ale rób jak uważasz oczywiście
KacperT4
Początkujący
 
Posty: 73

09 Maj 2023, 08:38

KacperT4 napisał(a):Nie no, elektrykiem czy hybrydom w dłuższą trasę to bym nie jechał...
Z tym pierwszym będzie ciężko przy dłuższej trasie gdzie trzeba będzie się ładować po drodze ale nie bardzo rozumiem dlaczego nie hybrydą? Wyżej jest wyjaśnione na przykładach, że hybryda sprawdza się też w trasie jak dobry diesel i spalanie wychodzi porównywalne, a czasem nawet lepsze przy podobnej mocy w KM.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

09 Maj 2023, 08:56

Pewnie chodziło mu o męczący hałas i osiągi, tu trzeba przyznać że Auris/Corolla z 1.6 hybrydowym jest zwyczajnie słaba, kiepsko wyciszona (jak to Toyota) i tyle. Jeśli ktoś jeździ spokojnie i poniżej 140 km/h to się sprawdzi, ale z komfortem wiele wspólnego to nie ma.

Za to ten Lexus mnie zaskakuje spalaniem i osiągami, poproszę więcej takich hybryd (i tańszych :D )
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Maj 2023, 09:10

galakty napisał(a):Pewnie chodziło mu o męczący hałas i osiągi
Być może ale jak ktoś jeździ w miarę spokojnie to myślę, że nie będzie narzekał do tych 120km/h jest jeszcze jako tako choć mogło by być ciszej ale przy większych prędkościach już robi się sporo głośniej przynajmniej w Corolli którą jeździłem.

galakty napisał(a):Jeśli ktoś jeździ spokojnie i poniżej 140 km/h to się sprawdzi, ale z komfortem wiele wspólnego to nie ma
Dokładnie, a co do komfortu to polecam opony nie większe niż 205/55R16 wtedy jest jeszcze jako tako przy 17 calowych, a w nowszej Corolli TS nawet i 18 calowych jest twardo i to trzeba przyznać. Plusem jest tu jednak całkiem niezłe prowadzenie na trasie (choć do Focusa brakuje sporo) ale do miasta lepszy znacznie wyższy profil.

galakty napisał(a):Auris/Corolla z 1.6 hybrydowym
Nie ma 1.6 w hybrydzie jest tylko 1.8 a w nowszych corollach jest też i 2.0 hybrydowe.

galakty napisał(a):Za to ten Lexus mnie zaskakuje spalaniem i osiągami
To inna bajka :mrgreen: ale spalanie w takim samochodzie na poziomie który wyżej widać na zdjęciach to jest już coś i weź tu porównaj pełnego elektryka :mrgreen: do niego.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak uczyć dzieci bezpieczeństwa na drogach?
    Aby skutecznie uczyć dzieci w wieku od 4 do 12 lat odpowiedniego zachowania w zakresie bezpieczeństwa ruchu, trzeba wiedzieć o ograniczeniach związanych z wiekiem oraz o tym, że nikt nie zrobi tego tak skutecznie jak rodzice ...

09 Maj 2023, 09:37

Tak 1.8 :mrgreen:

Przy hybrydzie jak Lexus to elektryki tracą całkowicie sens. Mniejszy zasięg, dłuższe ładowanie, ryzyko zapłonu większe, trzeba mieć gdzie ładować... Zero ekologii i przyjemności w tym. Tutaj tankujesz w 5 minut i jedziesz przyjemnie oraz ekonomicznie.

Tylko cena zakupu powala :D
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Maj 2023, 09:43

galakty napisał(a):Tylko cena zakupu powala
No dokładnie :cry:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

09 Maj 2023, 10:01

A ja ostatnio byłem w Łodzi i w drodze powrotnej jechałem z hotelu na dworzec PKP taksówką - Toyota Corolla hybryd. Taksówkarz powiedział, że po mieście ma spalanie średnio między 5 a 5,5l. A najbardziej mnie zaskoczył, jak powiedział, że ma jeszcze zamontowane LPG... :)
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Maj 2023, 10:21

MotoAlbercik napisał(a):Taksówkarz powiedział, że po mieście ma spalanie średnio między 5 a 5,5l
Można zejść niżej przy normalnej jeździe samemu :) ale u taksówkarzy trochę inaczej to wychodzi no i styl jazdy się liczy. Wynik ogólnie niezły.

MotoAlbercik napisał(a): A najbardziej mnie zaskoczył, jak powiedział, że ma jeszcze zamontowane LPG...
Pewnie miał silnik 1.8 który spokojnie przyjmuje instalację gazową i całkiem dobrze sobie na niej radzi. W mocniejszych wersjach jak 2.0 czy 2.5 z serii hybryd Dynamic Force już tak łatwo nie ma bo tam są ma dwa wtryski na cylinder, zarówno wtrysk pośredni jak i bezpośredni.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

09 Maj 2023, 14:30

Jeżeli chodzi o jazdę, to z nami jechał spokojnie, bez żadnych gwałtownych przyspieszeń itd. O silnik nie zdążyłem już niestety zapytać :) Ale sam pomysł, żeby założyć LPG jest niezły.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Maj 2023, 15:10

Sporo jeździ zagazowanych Priusów, Aurisów, Coroll ale tylko z tym właśnie silnikiem. Sam nawet dwa razy oglądałem takie samochody z instalacją gazową, zbiornik był we wnęce na koło. Przy takim zabiegu z założeniem LPG do tej hybrydy z silnikiem 1.8 nie widzę innego oszczędniejszego auta :mrgreen:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

10 Maj 2023, 08:50

Rokiko napisał(a):zbiornik był we wnęce na koło.

Tutaj również, bo bagażnik był pusty. Znaczy nasze walizki tam były :)
Rokiko napisał(a):Przy takim zabiegu z założeniem LPG do tej hybrydy z silnikiem 1.8 nie widzę innego oszczędniejszego auta

No chyba faktycznie nie ma :ok:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Cze 2023, 16:38

Ostatnia zarejestrowana jazda Aurisem hybrydowym gdzie licznikowo w większości czasu było powyżej 130km/h żeby utrzymać średnią z GPSu w granicach 120km/h ale udało się trochę mniej :) warunki jazdy nie były za specjalne bo sporo samochodów i trzeba było często zwalniać, przyspieszać.

Trasa z Ostródy w stronę trójmiasta więc ekspresówka, a samochód dosyć mocno obciążony bo cztery osoby i jakiś bagaż. Udało się zrobić średnią prawie 119km/h, a dokładnie 118,7km/h przy średnim spalaniu 6,04 l/100km. Widać to na załączonym zrzucie z aplikacji HA. Nie mam zdjęcia z licznika ale tam pokazywało wtedy 5,7 l/100km. Jak ktoś zna tą trasę to wie że jest tam trochę podjazdów i zjazdów, nie jest idealnie płaska. A jeszcze jedno na dworze było 29 stopni, a klima ustawiona na 21.

Udało mi się zrobić zrzut przy równych 100km :)

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



A tu pół godziny później, prędkość średnia minimalnie spadła ale i widać to też po średnim spalaniu :)

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Tak z ciekawostek temperatura baterii hybrydowej utrzymywała się raczej na poziomie takim jak widać 35 stopni, zresztą mam ustawione w HA, że jak przekroczy tą wartość to włącza się wentylator chłodzący. Temperatura we wnętrzu około 26 stopni bo cały czas słońce świeciło przez szybę.

Jak by ktoś jeszcze chciał zejść ze spalaniem to musiałby złożyć węższe opony 205 bo ja jechałem na 225, mogła by być tu jeszcze jakaś niewielka różnica na plus.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

12 Cze 2023, 18:40

Prosiłbym o sprawdzenie spalania ale tak przy licznikowych 130-140 km/h, bo wtedy to bardziej adekwatne do mojej jazdy będzie :)

O ile wam uszy nie odpadną :mrgreen:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007