Mandat bez zatrzymania?

18 Gru 2015, 16:29

Witam, jestem nowym kierowcą i dzisiaj prawdopodobnie przekroczyłem prędkość o ponad 10km/h i jechałem sobie dalej. W oddali zobaczyłem radiowóz. Gdy dojechał do mnie przez chwilę jechał za mną a potem zawrócił. I teraz pytanie czy jest taka możliwość, że policjanci podjechali, spisali numery i odjechali a ja dostanę niedługo mandat?
Magnet27
Obserwowany

Prawo jazdy: 03 03 2015
Auto: Nie mam

19 Gru 2015, 11:33

Na 99% mandatu nie dostaniesz, policja z reguły nie ściga tak małych przekroczeń prędkości.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III i Lancera IX
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Outlander 2019, Vitara 2017
Silnik: 2.0 150KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2019

19 Gru 2015, 22:17

Jeżeli policja zmierzyłaby ci prędkość którą przekroczyłeś, to poprostu by cię od razu zatrzymali. Raczej nic z tego nie będzie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Mar 2016, 18:12

Dzień dobry, wczoraj miałem bardzo podobną sytuację. Jechałem trochę za szybko i na końcu ulicy stał radiowóz, jednak nie zostałem zatrzymany, mimo że bezpośrednio minąłem stojący radiowóz. I tutaj moje pytanie, czy jest możliwa sytuacja, że zmierzyli prędkość, cyknęli fotkę i wyślą mandat pocztą? Czy ktoś słyszał o takim przypadku?
anon01
Obserwowany

Auto: Renault Clio

12 Mar 2016, 21:04

Policja nie cyka fotek i nie wysyła mandatów pocztą. Uprawnienia do cykania fotek ma tylko ITD. A tak poza tym, to widziałeś kiedyś radiowóz z fotoradarem w środku?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Mar 2016, 23:17

Dziękuję bardzo, uspokoiłeś mnie. Właśnie nie widziałem nigdy nic takiego, ale nasłuchałem się dużo mitów i sprzecznych opinii, stąd moje obawy.
anon01
Obserwowany

Auto: Renault Clio
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rozwiązania w naszych autach, które zawdzięczamy sportom motorowym Rozwiązania w naszych autach, które zawdzięczamy sportom motorowym
    Nieważne, czy jeździsz rodzinnym vanem czy sportowym coupé. Twoje auto ma w sobie więcej z samochodu rajdowego lub wyścigowego, niż może Ci się wydawać. To lusterko wsteczne, turbosprężarka albo hamulce tarczowe. Oto ...
    Jak działają nowe funkcje bezpieczeństwa czynnego? Jak działają nowe funkcje bezpieczeństwa czynnego?
    Lexus przedstawił szczegółowe informacje o nowych funkcjach pakietu bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + A, w które wyposażona została piąta generacja flagowej limuzyny Lexus LS. To kolejny krok w stronę ...

• 04 Mar 2020, 15:36

A ja mam pytanie czy jeśli policja zobaczy wykroczenie np. brak świateł albo kierunkowskazu to może dać mandat bez zatrzymywania samochodu czy zawsze musi zatrzymać kierowcę kiedy chce dać mandat?
    ineedl
    Początkujący

Zdjęcia: 53
    Prawo jazdy: 01 02 2019
    Auto: Daewoo Matiz
    Silnik: 0.8l 51 KM
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

04 Mar 2020, 18:17

Mandatu dać nie może ale może wezwać na komendę na wyjaśnienie, jeżeli się nie przyznasz skierują wniosek do sądu a tam to wiadomo czyją racja będzie uznana
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km

04 Mar 2020, 19:20

Mi też się nie raz zdarzyło jechać przed policją i przekroczyć prędkość o 10 lub 20 km/h i też mnie nie zatrzymali także obyło się bez mandatów :D
    lena91
    Nowicjusz

05 Mar 2020, 19:43

ineedl napisał(a):A ja mam pytanie czy jeśli policja zobaczy wykroczenie np. brak świateł albo kierunkowskazu to może dać mandat bez zatrzymywania samochodu czy zawsze musi zatrzymać kierowcę kiedy chce dać mandat?

No w tym konkretnie opisanym przypadku nie doczekaliśmy się jeszcze zdolności rozpoznawania i ustalania usterek aut będących w ruchu :)
    Trudno byłoby policjantowi bronić swojej racji,nawet jeżeli ów wykroczenie( jeżeli takowym było ) zostało popełnione,nie zatrzymując cię w miejscu jego ujawnienia. Zakładając jednak upór policjanta i jego przełożonych by w kontrze do twojej "odmowy" kierować wniosek do Sądu,miałby on nikłą szansę na to by zarzut obwinienia się utrzymał i dowodowo przekonał Sąd do swojej racji.
    fiatcoupepolska. pl
    fiatcoupe
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Brydzia
    Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
    Silnik: Benzin-220 KM
    Typ: Sport/Coupe
    Rok produkcji: 1997