Monitoring dostawczaka - czy warto?

Monitoring dostawczaka - czy warto?

15 Wrz 2015, 10:57

Witam Panowie.

Dostałem na maila reklamę, która mnie zaciekawiła, i chciałbym zapytać Was o radę. Czy warto zakładać monitoring GPS w dostawczaku? Trasy raczej nie są dalekie, takie bardziej wojewódzkie,

I oczywiście jeśli tak, to jaki założyć? Maila dostałem od firmy tronic, tutaj jest ich cennik - http://www.tronik.pl/pl/16,dla-transportu.html. Wiecie coś na jej temat? Ceny są ok?

Z góry dzięki za odpowiedź.
MarekGz
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Monitoring dostawczaka - czy warto?

26 Paź 2015, 13:59

u nas w firmie wszystkie auta służbowe mają monitoring, szef od razu powiedział, że będzie no i mnie to nie przeszkadza. jeżdżę na sprinterze no i jak sobie zjadę 5km z drogi to się nic nie dzieje, ale wg mnie to normalne, że w firmach się kontorluje co się dzieje z autkiem w trasach
marcelpg
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 10 1990
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: mercedes sprinter

05 Lis 2015, 11:22

U mojego męża w firmie montowali system gps Transmobil. Wydaje się, że się sprawdza także inwestycja udana:)
tatiankaa
Nowicjusz

Auto: Audi A4 B7

18 Lis 2015, 13:18

Niestety nie widzę tam żadnego cennika, więc nie wiem jakie są tam ceny naprawdę. Jeśli się ich dowiesz, to porównaj je z cennikiem tej lokalizacji, na którą w naszej firmie się zdecydowaliśmy http://ikol.pl/gpspojazdy/pl/oferta/abo ... tkowe.html
Klarownie napisane, my płacimy 19,99 z historią tras. I rzeczywiście żadnych dodatkowych kosztów (prócz zakupu modułu ale to chyba wszędzie trzeba opłacić).
Maciek77
Początkujący
Awatar użytkownika

Auto: Toyota Corolla

04 Gru 2015, 11:02

Fajne są takie rozwiązania, w których możesz nie tylko ogarnąć co się dzieje z samochodem, ale całą dokumentację firmy itp. Takie rozwiązanie daje na przykład program dla transportu etransit.eu do tego jest dostępny online więc można na bieżąco wszystko śledzi. Wiem, że sprawdza się już w wielu firmach
dynamical
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 02 2000
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Honda
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

14 Sty 2016, 12:08

Ja też prowadzę tego typu działalność gospodarczą, że zwyczajnie w świecie muszę do minimum zniwelować ryzyko kradzieży czy uszkodzeń. Dlatego monitoring wprowadziłem w swojej firmie od jakichś 3 lat.
Uważam, że to się sprawdza.
Jeśli do tego masz dobrze oznaczony plac a nawet same pojazdy, to jest to skuteczna forma odstraszania przed złodziejami czy wandalami.
ArekTolak
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 10 04 2000
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika
    Opel ADAM najbardziej spersonalizowany, szykowny miejski samochód pojawił się na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika w Warszawie. Ekspozycję murala można będzie oglądać do 31 maja 2013. Najnowszy i najmniejszy ...
    Centrum testowania silników Skody Centrum testowania silników Skody
    SKODA zainwestowała blisko 34 mln euro w nowe centrum testowania jednostek napędowych. To kamień milowy na ścieżce rozwoju Producenta. Nowa inwestycja marki polega na rozbudowie istniejącego już od 2008 roku Centrum Technologii ...

• Re: Monitoring dostawczaka - czy warto?

28 Wrz 2017, 14:11

Jeśli samochodem poruszają się inne osoby oprócz Ciebie, to jak najbardziej warto założyć monitoring GPS. Dzięki niemu masz kontrolę nad wszystkim i czasem o dziwo, można na tym zaoszczędzić, koszty się zmniejszają. Mogę polecić Ci firmę Transmobil. Sam korzystam z ich usług.
    kamil6565
    Nowicjusz

Auto: Renault megane

29 Wrz 2017, 11:19

Jak nie chcesz się bawić w GPS-y i inne bajery to skorzystaj z jakiejś aplikacji mobilnej. U mnie w firmie korzystamy z Webeye. Jako kierowcy nie ma spiny o nią, bo okazuje się pomocna także dla nas, bo informuje nie tylko o pozycji ładunku itp., ale też o stanie technicznym poszczególnych komponentów.
    JohnyBravoL
    Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 03 2000
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Volvo V90
    Silnik: T6 AWD 2.0 (320km)
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2016

02 Paź 2017, 10:11

W ogóle WebEye ma w wiele przydatnych opcji. Mi się najbardziej podoba BestWay. Dzięki tej opcji dostaje szybko dane o informacjach drogowych. To ułatwia mi mega prace.
    Waldi83
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 04 1990
    Przebieg/rok: 32tys. km
    Auto: nie mam

• Warto przeczytać
    • Chicago Auto Show 2008
      Land Rover Freelander 2
      Dekielek TSR, wewnętrzna strona
      XX Miedzynarodowy Zlot Fanow Volkswagena