Niezapłacony mandat co zrobić?

25 Sty 2017, 11:56

Siema,założyłem nowy temat odnośnie niezapłaconego mandatu i innym pewnie też się kiedyś przyda. Otóż moja sytuacja wygląda tak,we wrześniu miałem wypadek (przysnąłem za kierownicą i wpadłem na drzewo,od policji dostałem mandat 300zł za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym,ja miałem problemy ze zdrowiem i do połowy stycznia przebywałem na L4) postanowiłem nie płacić mandatu (kiedyś już tak zrobiłem i został mi ściągnięty z rozliczenia podatkowego) jednak dziś dostałem wezwanie od naczelnika urzędu skarbowego z Opola że w ciągu 7dni mam zapłacić ten mandat gdyż póżniej sprawa trafi do windykacji. Na dzień dzisiejszy niestety nie jestem w stanie go zapłacić ale od kilku osób słyszałem że można go zapłacić na raty? Jak to można zrobić? Albo może nic nie robić i czekać do tego rozliczenia? Wiem że jeśli nie dostanę żadnego zwrotu wtedy będę musiał go zapłacić.
Miał ktoś podobną sytuację? Bo nie wiem co teraz zrobić :(
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

25 Sty 2017, 12:11

Niezaplacony mandat w terminie przechodzi na komornika ( komornik dolicza jakies 30 zl. Mozesz isc do naczelnika urzedu i prosic zeby rozlozyl Ci to na raty (bedziesz musial napisac prosbe) jezeli sie nie wywiążesz z zobowiazań wtedy komornik probuje na rozne sposoby pobrac te pieniadze czy to z rozliczenia, od pracodawcy i na wiele innych sposobow. Jezeli nie bedzie mogl zciagnac pieniedzy mozliwe ze umoży dług z tym ze moze to trwać nawet 5 lat. Jest tez mozliwosc ze komornik po nieudanych probach sciagniecia zadluzenia skieruje sprawe do sadu. W efekcie koncowym dostaniesz odsiadke.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

31 Sty 2017, 23:59

Może spłać tyle ile możesz i poproś o rozłożenie na raty
Pistolecik
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 88

01 Lut 2017, 16:48

Barol - idż do tego komornika skarbowego i powiedż mu, że nie masz możliwości zapłacić tego mandatu w całości i chcesz żeby rozłożył ci go na raty. Mandat raczej i tak zostanie ci ściągnięty - komornik skarbowy może zająć ci rentę, emeryturę, zasiłek, czy część pensji. Jak ktoś pracuje to zwykle właśnie tak bywa - komornik wysyła do pracodwacy pismo o zajęciu kwoty i pracodawca ma obowiązek tą kwotę przekazać komornikowi. Z tym jednak, że kwota ta nie może być większa niż 60% płacy minimalnej. Więc w zależności od zarobków może ci ściągnąc z pensji całość, albo w kilku ratach. Niektórzy komornikcy blokują nawet konta bankowe i odblokowanie rachunku nastąpi dopiero wtedy, jak zapłacisz zobowiązanie. Ale to raczej stosują bardzo żadko, gdyż można takiego komornika wtedy oskarżyć o to, że działa zbyt "ostro" ( to się jakoś fachowo nazywa ) i blokując ci konto pozbawił cię środków do życia, oraz pozbawił cię możliwości zapłacenia mandatu, bo nie możesz kasy z konta wyciągnąć. A co najgorsze, komornik skarbowy nie ma obowiązku poinformować cię o tym. Dowiesz się dopiero jak dostaniesz mnioejszą wypłatę albo jak będziesz chiał wypłacić kasę z bankoatu albo zapłacić kartą w sklepie. Komornik może też wysłać do ciebie poborcę skarbowego, który zajmie twoje mienie, z tym, że nie może zająć mienia, które jest ci niezbędne do wykonywania pracy zarobkowej.
Tak więc chyba najlepszym wyjściem będzie wizyta u tego komornika w US i to jak najszybciej.
Jest też jeszcze jedna możliwość, ale nie wiem czy to działa tak jak ludzie mówią - mandat można rozłożyć na raty samemu - wystarczy, że w ciągu tygodnia zapłacisz nawet złotówkę za ten mandat, a US nie będzie mógł nic zrobić, ponieważ z powodu wykazania dobrej woli US nie może uruchomić postępowania egzekucyjnego. I tak w kółko - jak dostaniesz kolejne wezwanie, to znowu płacisz złotówkę.
A taik na marginesie, to policja potraktowała cię łagodnie - dali ci najniższy mandat :ok:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

07 Lut 2017, 10:30

Byłem w US u mnie w mieście i pani powiedziała mi żebym napisał bezpośrednio pismo do naczelnika US w Opolu,tak też zrobiłem i od tygodnia zero odpowiedzi,będę musiał tam zadzwonić i dowiedzieć się jak teraz wygląda sytuacja.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Lut 2017, 16:49

Jak się nie mylę, to US ma czas albo 14 dni albo 30 dni na odpowiedź. Ale jakby coś poszło nie po twojej myśli, to zawsze możesz zrobić tak, jak pisałem wyżej - zapłacisz 10 zł za ten mandat i już egzekucja komornicza nie może być przeprowadzona. Komornik skarbowy na nowo musi uruchamiać wszystkie procedury. A jak znowu by ci coś przyszło po kilku miesiącach, to znowu zapłacisz 5 czy 10 zł. I znowu komornik będzie musiał wszystko od nowa zaczynać. I tak w kółko. Ewentualnie możesz sobie ten mandat sam rozłożyć na raty i płacić co miesiąc kwotę, którą będziesz mógł na ten mandat przeznaczyć. Ważne jest, żebyś jak już jest egzekucja komornicza zapłacił cokolwiek.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Na żywo i zza kierownicy
    Wakacje ze smartfonem w ręce? Dlaczego nie, o ile nie prowadzimy w tym samym czasie samochodu i nie zajmujemy się telefonem bardziej niż tym, co dzieje się na drodze. W przeciwnym razie dekoncentracja za kierownicą może skończyć ...
    Milion kilometrów Mitsubishi Carismą!
    Liczne badania potwierdzają wyjątkową trwałość produktów Mitsubishi Motors Corporation oraz wysoki poziom zadowolenia klientów firmy – bezpośrednie rezultaty znakomitej inżynierii MMC. W najdalszych zakątkach ...

18 Sty 2018, 22:23

Prędzej czy później będziesz musiał go zapłacić jak nie w całości to w ratach. Możesz zapytać o możliwość rozłożenia na raty jednak nie wiem jak wygląda cała procedura. Ja na pewno polecam Ci korzystać z tego zaplacmandat.pl miejsca do płatności mandatów bo jest niesamowicie wygodne :)
lokira
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 14 09 2007
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Renault Thalia

24 Sty 2018, 11:13

Wiadomo, że ten mandat pewnie tak czy siak będzie trzeba zapłacić. Jeśli chcesz dowiedzieć się jaka to dokładnie kwota ( bo teraz na pewno będą też doliczone już odsetki karne ) to warto przeczytać ten wpis "Po zmianach wprowadzonych z dniem 1 stycznia 2016, sprawa stała się znacznie prostsza, ponieważ w sprawie mandatów wystawionych po tym terminie należy się kontaktować z Pierwszym Urzędem Skarbowym w Opolu." Kontakt z US w Opolu załatwi sprawę, tam dowiesz się wszystkiego.
olekil
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Renault Scenic

24 Mar 2018, 09:54

Nie czekać ani chwili dłuzej tylko zapłacić czym prędzej za ten mandat na przykład przez internet i mieć święty spokój. Bo pewnie odsetki juz zostały naliczone, no ale to juz na własne zyczenie;)

Od 1 stycznia 2016 roku, poborem należności wynikających z tego rodzaju grzywien, na terenie całego kraju zajmuje się Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu.
erem
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 10 06 2010
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: audi a4

18 Kwi 2018, 11:17

Panowie przecież to prosta sprawa i nikt nie powinien z nią mieć problemu. Numer konta zawsze podany jest na rachunku z mandatem oraz wszystkie dane które są potrzebne do jego opłacenia.

Jak by miał ktoś jeszcze wątpliwości to podaję aktulany stan na dzień dzisiejszy wygląda tak: żeby prawidłowo zapłacić za mandat, wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu, ul. Rejtana 3B, 45-331 Opole nr: 47 1010 0055 0201 6090 0999 0000.

Konto to jest wskazane na odcinkach A i B mandatu karnego, które przekazywane są osobom ukaranym przez funkcjonariuszy organów uprawnionych do prowadzenia postępowań mandatowych czyli w tym przypadku patroli drogówki.

Opłaty można dokonać z wykorzystaniem systemów bankowości online (przelew przez internet) lub np. w placówkach takich jak Poczta Polska, banki itp.

Trzeba pamiętać o:
- wpisaniu w polu płatności słowo MANDATY
- w polu identyfikator zobowiązania czyli inaczej tytuł płatności wpisać serię i numer nałożonego mandatu karnego
- realizacja przelewu na koncie bankowym odbywa się poprzez zakładkę np. przelew podatkowy, przelew do urzędu skarbowego, Przelew US w zależności od banku.

To wszystko, pamiętajcie jeszcze żeby zawsze sprawdzić i potwierdzić aktualne informacje o przelewie przed jego wykonaniem!
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Maj 2018, 20:49

Moim zdanie mandaty powinno się płacić od razu, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i problemów. Na temat mandatów można poczytać tutaj i można je tu także je zapłacić https://zaplacmandat.pl/ :D
dociekliwy00
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 16 09 2006
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: ford focus
Silnik: 1.9 TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

20 Lut 2024, 12:10

Zgadzam się, mandaty najlepiej płacić od razu, bo potem ciągną się za nami takie sprawy i powodują niepotrzebny stres. Natomiast jeśli chodzi o zajmowanie przez komornika zwrotu z podatku, to polecam przeczytać ten artykuł https://www.reps.pl/czy-komornik-moze-z ... t-podatku/ . Pytanie tylko czy jest sens czekać aż dojdzie do takiej sytuacji?
Ali321
Nowicjusz
 
Posty: 6