Podkład antykorozyjny + podkład epoksydowy

13 Kwi 2022, 16:04

Witać po raz kolejny. Odrobinę pogiąłem kawałek proga, chcę to na swoje możliwości zabezpieczyć. Znalazłem na allegro takie coś [link do oferty na Allegro wygasł]. Na pewno podkład antykorozyjny potrzebuję, a czy ten podkład epoksydowy też jest taki bardzo niezbędny?
Bialas55
Początkujący
 
Posty: 88
Zdjęcia: 9
  • 14 Kwi 2022, 06:18

    Jezeli nie ma tam rdzy to r-stop nie jest ci potrzebny
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 16135
    Zdjęcia: 107
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

    14 Kwi 2022, 12:25

    Bialas55 napisał(a):Na pewno podkład antykorozyjny potrzebuję, a czy ten podkład epoksydowy też jest taki bardzo niezbędny?
    Jeśli chcesz to nie maluj epoksydem, ale później nie narzekaj :)

    Kao napisał(a):Jezeli nie ma tam rdzy to r-stop nie jest ci potrzebny
    Jeśli nie pomalował tego od razu, metal już się utlenia, nastąpiła reakcja łańcuchowa. Raz popełniłem gafę i zostawiłem wyczyszczoną blachę w garażu. Na drugi dzień już była ruda ;)
    Przemo420
    Nowicjusz
     
    Posty: 17
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: S3 8L/Astra G
    Silnik: 1.8T / 1.7 DTI
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Najpopularniejsze marki premium w Stanach Zjednoczonych
      Wiemy już, którzy producenci z segmentu premium cieszyli się największym uznaniem Amerykanów w trudnym 2020 roku. Rywalizacja w czołówce była bardzo zacięta, a różnice w sprzedaży okazały się minimalne. ...
      Mazda3 hatchback
      Nowa Mazda3 hatchback zadebiutowała 26 czerwca równocześnie w kilku miejscach na całym świecie. Tysiące dziennikarzy, blogerów i przedstawicieli mediów społecznościowych wzięło udział w szeregu uroczystych ...