Uwaga Oszuści na portalach ogłoszeniowych

30 Paź 2014, 19:44

Dokładam się do tematu.
Wystawiłem motor na OM, napisał DANIEL ANDERSON, niby że z londynu i jest chętny.
Przyśle kuriera, tylko żebym podał adres. Nie podałem dokładnego, ale podałem miejscowość.
Odpisał, że kurier może podjechać do mnie.
Napisał że zapłaci przez paypal, cenę + 2700 za transport.
Podesłał świstek na pocztę, niby z paypala, lecz bez logo, w którym widniała kwota powiększona o transport. jednak na moje prawdziwe konto paypal nic nie trafiło.
Napisał, " by otrzymać kwotę na konto - zapłać z własnej kieszeni za transport (2700) przez western union, prześlij skan zapłaty na adres :
.Receivers Name: Annie Shelton
Address:
City: Enoree | State: South Carolina | Zip Code: 29335 | Country: USA

A wtedy otrzymasz kwotę na konto paypal..... DEB.IL !!!!!

Adres do USA, chłop z UK, a ogłoszenie z Polski.

Nie dajcie się!
PS. Cała akcja rozegrała się 27-28.10.2014, chyli w miarę na czasie.
[email widoczny po zalogowaniu] to jego mail, przedstawia się jako Daniel Anderson.
kierownik30
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Rover

02 Gru 2014, 09:24

Panowie nie płaćcie ludziom nieznanym,polecam usługi Jana Bieleckiego z Zielonej Góry ul.Batorego,tylko on wywiązał się z wszystkich obietnic i ustaleń.Pozdro
rogalskijan
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 03 03 1961
Auto: a4 b7
Silnik: 1900
Paliwo: Diesel
Typ: Kabriolet
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Sty 2015, 18:29

Zna może ktoś taką firmę HAB Logistics Europe??? Chce ściągnąć auto z Anglii i gościu chce to zrobić przez tą firmę. A nic o niej praktycznie nie wiem. Pomoże ktoś coś???
mireczekkk
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 10 07 2004
Auto: skoda felicja
Silnik: 1.3 55km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Sty 2015, 21:06

jak chcesz stracić kasę to możesz skorzystać, szczerze odradzam!
szuszek83
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 10 09 2003
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: brak

07 Lut 2015, 18:17

Tak, trzeba dokładnie sprawdzać oferty, bo wiadomo że ogłaszają się tak samo uczciwi jak i nieuczciwi. Nie można też jednak pakować wszystkich do jednego worka. No J&J Gruop finansuje kredyt rzetelnie, klarowna umowa, bez haczyków. Dodatkowy plus to spory wybór samocho :yes: dów.
Malz85
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Skoda Fabia 1.2
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Lut 2015, 12:39

» 14 Maj 2012, 11:27
Witam
Wykryte przekręty na otomoto:

Alfa 156, 2003, Mysłowice, komis ASTAZ, nr tel +48 32 222-52-86
[link wygasł]
Przyjechałem i sprawdzałem w serwisie - samochód musiał być mocno stłuczony z tyłu, sprawdzany w ASO fiata, grubość lakieru przekroczyła skalę miernika. Marnie wyklepany. Komputer zgłasza brak poduszek powietrznych, kilka mniejszych problemów (akomulator, tarcze, głośniki, grill się rusza, odpada tapicerka z prawej drzwi).

Zamieszczanie takich postów jest karalne.
Klient przyjechał zobaczyć samochód ,sprawdzał stan techniczny bo podobała mu się cena (6% wartości nowego).
Cena była adekwatna do stanu technicznego.
Stan techniczny był nie do zaakceptowania przez zainteresowanego więc na jakiej podstawie zamieszcza obraźliwe i krzywdzące posty?
Komis Astaz
astaz
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 30 10 1969
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mercedes 600SEC
Silnik: 400
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Odświeżony crossover Mitsubishi ASX
    W polskiej ofercie Mitsubishi Motors debiutuje właśnie odświeżony model najpopularniejszego modelu tej marki w Polsce i Europie – crossovera Mitsubishi ASX z nowym silnikiem Diesla. Wzbogacono wyposażenie pojazdu, silnik ...

24 Lut 2015, 09:55

Jak w temacie , "firma transportowa z Anglii" - AA Haulage wyłudza ubezpieczenia na transport samochodów na polskich tablicach z krajów unii do polski . Poniżej pierwsza korespondencja ze sprzedającą auto na OTOMOTO :

W dniu 2014-11-15 03:48:41 użytkownik Doctora Dolores Alonso [email widoczny po zalogowaniu] napisał:
Witam, the Saab jest dostępne do sprzedaży, w idealnym stanie, bez kolizji lub zadrapania, oryginalny lakier i rzeczywistym przebiegu 119000 KM (od 2007 do 2009 roku samochód został wyświetlony w niemieckim salonie. Pierwszy właściciel kupił samochód z Niemiec i zarejestrował samochód w Polsce od 2009 roku, aż kilka miesięcy temu, kiedy kupiłem samochód i przywiozłem samochód do Hiszpanii, ale ze względu na pewne zmiany planów i nowej pracy, nie zarejestrowany samochód.
Samochód jest jeszcze zarejestrowany w Wrocław, więc jeśli używasz samochodu jeszcze w Polsce, koszty rejestracji w Twoim imieniu będzie niewielki.
Jeśli chcesz zobaczyć samochód, proszę dać mi znać, w jakim mieście jesteś, mam nadzieję, że rozumiesz tłumaczenie, bo nie mówi po polsku.
Z poważaniem
Dra. Dolores Alonso[email widoczny po zalogowaniu] />http://www.doloresalonso.esy.es
Hospital 9 de Octubre
TLF 961 125948

Poniżej dane "firmy transportowej" poleconej przez "panią dolores"

strona internetowa działająca :
http://www.aa-haulage.com/index.php?page=home

Location:
AA Haulage #08262935
Headquarters:
Address:23-27 Bolton Street
Chorley, Lancs PR7 3AA
United Kingdom
Tel/Fax: +44 843 5241239

Branch: Address:
AA Warehouse
Port Malaga 29604
Spain
Tel/Fax: +34 951 120627

PRZESTRZEGAM PRZED WPLACANIEM PIENIEDZY NA UBEZPIECZENIE TRANSPORTU I TYM PODOBNE .

Czytaj więcej https://www.forumsamochodowe.pl/oszusci-z-anglii-vt51269-75.htm#ixzz3SeOsSYHx
Andi11
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Alfa 159
Paliwo: Diesel

26 Mar 2015, 11:50

Oszustów jak widać jest wielu, a nawet bardzo wielu.

My polecamy nasz wątek na forum Poznaj ściemy sprzedawców samochodów
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

21 Maj 2015, 17:25

Niestety również zostałam oszukana przez niego
dociekliwa
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Opel vectra

06 Lip 2015, 18:41

Ode mnie [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
chevrolet aveo 1.4 LT+ 2013 r, bezwypadkowy. Jak stwierdził handlarz "dla niego bezwypadkowy" - auto po reknstrukcji prawej strony i z 2011 roku. radzę omijać z daleka pana z m. Kiekrz koło Poznania
Adam13596
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 02 03 2002
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: nie mam

26 Sie 2015, 11:30

Citroen Berlingo II 1,6 HDi 90 XTR

Pan Marco Tesei (Tasei) z powodu wyjazdu na Malte sprzedaje na szybko w/w samochodzik w atrakcyjnej cenie. Sprzedaż przez jakiegoś pośrednika, którego nie chcę podać. Nawet po umówieniu się na zaliczkę, oburzył się na prośbę o nr VIN.

Tutaj podaję link do ogłoszenia:
[link do Gratka wygasł]
Tutaj zrzut rozmowy mailowej w PDF:
https://drive.google.com/file/d/0B6hYO1 ... sp=sharing

Ogłoszenie zostało usunięte, tutaj link do archiwalnego:
http://webcache.googleusercontent.com/s ... 555d2a54,1
SoulOfLion
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 08 05 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Rover 214SI
Silnik: 1.4 SI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

27 Sie 2015, 19:05

Witam

Również koresponduję z tym Panem (Marco Tesei), tyle że w sprawie opla astra 1.7 z 2010 roku. Dzięki forum udało mi się ustrzec przed wpadką i utratą pieniędzy (choć od początku oferta wydawała mi się zbyt piękna by mogła być uczciwą - dlatego zacząłem węszyć w necie). Tak, jak w przypadku mojego przedmówcy Marco wyjeżdża na Maltę, był zatrudniony przy jakimś projekcie przez Gaz Petrobaltic s.a. etc... Mój wpis zamieszczam jedynie po to, by ustrzec kolejne osoby, dla których tego typu oferty mogą wydawać się świetną okazją. Owszem, to jest super okazja, by stracić kasę i gwarancja kłopotów.
marcel1981
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 14 05 1981
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: nissan primera p12
Silnik: 1.9 dci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

24 Sty 2016, 13:57

kierownik30 napisał(a):Dokładam się do tematu.
Wystawiłem motor na OM, napisał DANIEL ANDERSON, niby że z londynu i jest chętny.
Przyśle kuriera, tylko żebym podał adres. Nie podałem dokładnego, ale podałem miejscowość.
Odpisał, że kurier może podjechać do mnie.
Napisał że zapłaci przez paypal, cenę + 2700 za transport.
Podesłał świstek na pocztę, niby z paypala, lecz bez logo, w którym widniała kwota powiększona o transport. jednak na moje prawdziwe konto paypal nic nie trafiło.
Napisał, " by otrzymać kwotę na konto - zapłać z własnej kieszeni za transport (2700) przez western union, prześlij skan zapłaty na adres :
.Receivers Name: Annie Shelton
Address:
City: Enoree | State: South Carolina | Zip Code: 29335 | Country: USA

A wtedy otrzymasz kwotę na konto paypal..... DEB.IL !!!!!

Adres do USA, chłop z UK, a ogłoszenie z Polski.

Nie dajcie się!
PS. Cała akcja rozegrała się 27-28.10.2014, chyli w miarę na czasie.


Minęło trochę czasu od Twojego postu, a Pan Anderson znowu atakuje. Dzisiaj przesłał mi SMSa w odpowiedzi na wystawiony przeze mnie motocykl. Uwaga Oszuści na portalach ogłoszeniowych

Postanowiłem, że trochę się z nim pobawię w stylu James'a Veitcha: https://www.ted.com/talks/james_veitch_ ... spam_email :) Jeśli rozmowa będzie ciekawa to podzielę się z Wami.
MonsterRB
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Audi

27 Sty 2016, 20:55

Witam Pana Serdecznie. Mam ten sam problem co Pan.Kupilem auto od tej kobiety z Poznania Nicole ul.Zorska 15.Auto okazało się w opłakanym stanie .Jestem załamany .Wydałem juz 10000 na naprawę. Czy coś Pan robił w swojej sprawie. Proszę o kontakt.509021452
Andrzej1972
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Iveco daily
Silnik: 2.3 diesel
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

28 Sty 2016, 14:03

Pan Anderson zmienił imię. Teraz nazywa się Steffen i wysyła w odpowiedzi takie e-mailie:

Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]
MonsterRB
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Audi