Cewka zapłonowa a spalanie - Opel Astra H GTC 1.6 silnik

Cewka zapłonowa a spalanie - Opel Astra H GTC 1.6 silnik

15 Maj 2017, 21:08

Cześć !

Mam ogromny problem i potrzebuje pomocy, rady, sugestii bo już pomysły mi się wyczerpują i jestem załamany.

Od pewnego czasu w swojej Astrze III (1.6 silnik Ecotec 105KM), borykałem się z szarpaniem przy ruszaniu oraz delikatnym szarpaniem podczas jazdy przy obrotach poniżej 1500 na drugim biegu. Problem nasilał się przy wilgotnej i deszczowej pogodzie. Momentami telepało cała kastą.

Po licznych radach i artykułach obstawiłem - cewkę zapłonową. Kupiłem nową cewkę Delphi i dałem auto do mechanika w celu wymienienia. Dodatkowo kupiłem nowe świece, dla pewności żeby wszystko stykało.

I od tego czasu pojawia się mój problem.... auto mi wręcz żre paliwo. Po zresetowaniu licznika komputera spalania oraz licznika dziennego przebiegu, wyszło że po mieście po 100km auto pali 12-13 litrów/100 . Dodatkowo przy gaszeniu zapłonu, na wyświetlaczu między licznikami wyskakuje mi komunikat o konieczności udania się do serwisu (INSP). Jestem załamany i nie wiem jak ten temat ogarnąć oprócz udania się do mechanika ale on podejrzewam że sam nie będzie wiedział o co chodzi.

Spotkał się ktoś już z takim problemem ?

Z góry dzięki za info.
Michaowsky
Obserwowany

Prawo jazdy od: 15 03 1998
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Astra H GTC
Silnik: 1.6 Ecotec
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

Re: Cewka zapłonowa a spalanie - Opel Astra H GTC 1.6 silnik

15 Maj 2017, 21:58

Michaowsky napisał(a):na wyświetlaczu między licznikami wyskakuje mi komunikat o konieczności udania się do serwisu (INSP).
tu chodzi o serwis przebiegały czyli wymiana oleju i filtrów. A świece jakie zostały zastosowane? Można pod komputer podpiąć zobaczyć czy nie ma błędów związanych ze zwiększonym spalaniem, może być uszkodzony np czujnik temperatury lub sonda lambda.
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: BMW i Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 530i, 4.0 R6
Paliwo: Benzyna

Re: Cewka zapłonowa a spalanie - Opel Astra H GTC 1.6 silnik

16 Maj 2017, 20:46

Witamy. Wszystkie opisane problemy mogą sprowadzać się do uszkodzenia wspomnianego wcześniej czujnika temp. wody lub sondy lambda. Zarówno sonda jak i czujnik mogą powodować zwiększone spalanie i szarpanie silnika.
AutoConrad
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

AutoSalon - Bass i Tuning Show, Lublin 2012 / relacja AutoSalon - Bass i Tuning Show, Lublin 2012 / relacja
    W dniach od 21 do 22 kwietnia 2012 roku w Centrum Targowm Międzynarodowych Targów Lubelskich odbyła się kolejna edycja Targów Motoryzacyjnych AUTOSALON i Targi Tuningowe - Car Audio BASS&TUNING SHOW. Wiosenne ...
    Niebezpieczny wschód słońca Niebezpieczny wschód słońca
    Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      MINI Clubman Bond Street, tył