Diesel i LPG

Diesel i LPG

25 Lut 2012, 21:51

Zastanawiam się ostatnio przeróbką diesla na LPG. Sporo już na ten temat poczytałem, ale chętnie dowiem się konkretów od praktyków. Czy któryś z kolegów ma już może jakieś doświadczenie w tym temacie? Zależy mi na informacjach z pierwszej ręki. Pozdrawiam!
ciężarowy
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 03 03 1987

Re: Diesel i LPG

26 Lut 2012, 17:04

info moze nie z pierwszej reki ale oka :) ogladalem program w jednej stacij i robili tam tiry diesel + lpg w czasie jazdy do ON dodatkowo dostaje okolo 30% gazu wiec okolo30% taniej to wychodzi ale jaki koszt instalacij :?: tego niewiem mysle ze w autach osobowych byloby podobnie.
dalton ,nie mylic z daltonizmem:)
dalton
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wodzislaw Śl
Auto: Audi a4
Silnik: 2.0 bp+ lpg 131 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Diesel i LPG

26 Lut 2012, 19:26

30% to za dużo, do 25 to max żeby miało ręce i nogi,
koszt instalacji (fabrycznej) zabija ekonomike rozwiązania w samochodzie osobowym,
jako tuning diesla, bardzo fajny pomysł, i raczej w tej perspektywie należy to rozpatrywać, no chyba że chcecie odprężać silnik i przerabiać całkowicie na zasilanie gazem
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

System otwierania samochodu aplikacją na telefon System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...
    Nowy Nissan LEAF - Czy wiesz, że... Nowy Nissan LEAF - Czy wiesz, że...
    1. Korzystając z wyjątkowej aplikacji CARWINGS , kierowca może "zadzwonić" do swojego samochodu, aby sprawdzić stan naładowania akumulatora lub wyszukać w pobliżu stację ładowania, skorzystać z usługi Google Send-To-Car, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009