Części do samochodów - gdzie kupujecie ?

01 Maj 2017, 10:02

Mi ostatnio zdarzyło się zamawiać części przez internet. Ostatnio zamawiałem letnie oponki na ringopony i powiem wam, że cenowo super można na tym wyjść. Jednak internet to potęga jeżeli chodzi o niższe ceny :)
groteskowypan
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 03 02 1988
Auto: Ducato

24 Maj 2017, 09:36

dobrze przed zakupem wyszukac czy jakies rabat6y maja, zawsze to pare groszy w kieszeni zostanie. ja ostatnio z ipartsa klocki i tarcze Delphi zamawiałem, akurat promocję mieli.
damianj
Nowicjusz
 
Posty: 25
Prawo jazdy: 06 07 2002
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: toyota auris
Silnik: 1.6 132km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

24 Maj 2017, 21:23

@groteskowypan na aaaopony znajdziesz jeszcze niższą cenę. Wysyłka kilka dni (4 do mnie szły letnie w kwietniu)
cennyMarian
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 16 06 2010
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Citroen c4 picasso
Silnik: 1.6 HDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

27 Maj 2017, 21:32

Na allegro często stacje demontażu wystawiają perełki.
Merk
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: Audi

13 Cze 2017, 08:42

Ja najczęściej korzystam z allegro, ale ostatnio wpadło mi w oko coś takiego imoto. Czytałem opinie i wygląda to całkiem fajnie, działa na zasadzie własnego garażu, wyszukuje nam dedykowane części, przypomina o opłatach. Taki trochę samochodowy organizer. Jeżeli ktoś korzystał to napiszcie jak to działa w praktyce i czy rzeczywiście jest pomocne. Pozdrawiam. :ok:
MaciejCz
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 09 2015
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Bravo
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

17 Cze 2017, 11:19

Często zamawiam przez internetowe sklepy. Serwisy mają profesjonalne strony www z dedykowanymi częściami do każdego modelu, prowadzą też czasem garaż z możliwością sprawdzenia auta po numerze VIN i wykaz serwisów i mechaników. Posiadam wraz z narzeczonym Lagunę II 1,9 DCI , więc wiem, że dobry serwis z częściami to podstawa. nie warto pisać, co już wymienialiśmy.. :evil:
Radekrak
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 17 10 2014
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Grillowanie, wyjazdy czy wesela - wczorajszy kierowca
    Letnie grillowanie, wyjazdy czy wesela często łączą się ze spożywaniem alkoholu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w takiej sytuacji często nie są zdolne do prowadzenia samochodu nie tylko tego samego wieczoru, ...
    Idealny samochód na wyprawy w nieznane
    Projektując na nowo samochód rodzinny, Dacia pragnęła wyjść naprzeciw pragnieniom współczesnych rodzin związanym z wędrówkami, spotkaniami z przyrodą czy aktywnością na świeżym powietrzu, jak również ...

21 Cze 2017, 15:49

Kupuje na przeróżnych portalach w internecie :) najczęściej e-katalog i allegro. Jeżeli ktoś ma małe pojęcie o odpowiednich częściach to jest portal dla takich osób. Elementy dobierane automatycznie, może się komuś przyda :)
Fana4kółek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 05 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Seat ibiza

14 Lip 2017, 09:33

Do kolegi powyżej, części automatycznie? Komputer może się mylikć. Pamietaj że bazy danych są uzupełniane hurtowo, także trzeba wiedzieć co się kupuje a nie polegać na automatach. Ja wolę przejść się do warsztatu (nie ma problemów z zamówieniem cześci na warsztat i jeszcze rabaty mogą mieć jak wspołpracują z hurtowniami). Zazwyczaj z delph kupuję, ale to też nie ma zasady, bo nie wszystko znajdę. Ale jeśli chodzi o jakość to są sprawdzone.
pawełbiały
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 16 10 2008
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Peugeot

16 Sie 2017, 15:31

Ja ostatnio trafiłem na stronę https://www.truck1-pl.com/samochody-dostawcze i widziałem na niej również oferty dotyczące części. Z tego co zauważyłem, można trafić u nich na bardzo atrakcyjne propozycje. Oferty są praktycznie z różnych krajów, dlatego jest z czego wybierać.
Jar81
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 11 1985
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Audi A4
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

20 Wrz 2017, 11:13

Ja zawsze staram się wyszukiwać promocji i rabatów na interesujące mnie części głównie w dobrych sklepach internetowych, jak do tej pory jeszcze się nie zawiodłem, to bardzo wygodna opcja zakupów.
Laserwash
Początkujący
 
Posty: 162
Auto: M3

02 Lis 2017, 11:55

Postawiłem na wygodę i zamiast samemu szukać i naprawiać samochód po wypadku oddałem go do warsztatu i tam się wszystkim zajęli włącznie z zamawianiem. Grupa chmiel we Wrocławiu :ok:
chypa
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 10 06 2003
Auto: bmw e36

16 Lis 2017, 11:53

Mam sprawdzone cześci oe z delphie i je zamawiam na necie. Jakiegoś sklepu internetowego nie mam, wiem jaki chce konkretnie towar i porównuje sobie ceny i ile za wysyłke sobie krzyczą a jak sie da to osobiście odbieram to jeszcze taniej wychodzi.
pawełbiały
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 16 10 2008
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Peugeot

24 Lis 2017, 12:55

Części raczej nie kupuję, bo nie mam czasu na naprawy ostatnio i z fordem jeżdżę do aso, cenowo są ok i chociaż wiem że dobrze będzie zrobione. Teść za to jest mistrzem wyszukiwania ofert i jak już coś potrzebuję drobnego to on mi szuka, ma swoje sprawdzone sklepy albo na allegro kupuje.
bpa
Początkujący
 
Posty: 77
Auto: volvo v40

12 Gru 2017, 11:04

Nie wiem czy znacie amerpolczesci mają w zanadrzu wiele istotnych części samochodowych w rozsądnych cenach. Już niejednokrotnie tam kupowałem, jest w porządku. :) To zdecydowanie lepsze rozwiązanie od polegania na kimś, kto ma ‘sprawdzone sklepy’ bo nie rzadko zdarzyło mi się, że zawyżali cenę. ;)
Marcel82
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 18 07 1981
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: volvo
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Sty 2018, 10:16

Wszystkim mechanikom polecam zamawianie przewodów paliwowych, hamulcowych, wspomagania i klimatyzacji w firmie Mirex. Ich produkty są wykonane solidnie i przede wszystkim mają wydłużoną trwałość. Solidny producent, sprzedawca i oprócz tego serwisant.
Franek74
Nowicjusz
 
Posty: 30
Prawo jazdy: 08 01 2008
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: nie mam