VW Golf VI 1.6 MPI

Re: VW Golf VI 1.6 MPI

10 Kwi 2018, 12:52

@pkc moj znajomy z pracy ma A6 2.0 TFSI cos kolo 2006 roku i mowil, ze nawet remontu nie robil - w jakims warsztacie wymienili mu bodajze pierscienie tlokowe i przestal brac olej a spalanie jak mowisz - po miescie wg. niego to max. 10-11 l, chociaz ma chyba manuala.
A4 B8 wyglada dosyc ciekawie, chociaz hm, chyba jednak Lexus bardziej do mnie przemawia. Ale fakt faktem - ubezpieczenie wyniesie zapewne wiecej z racji pojemnosci.
Co do pracy, to heh, nie narzekam na obecna, pozwolila mi na kupno bohatera tego tematu :mrgreen:
Odnosnie pedalu sprzegla, no niestety, cos w nim jest, bo w Hondzie z tym problemu absolutnie nie mialem, a tutaj jest dramat, szczegolnie z racji mojej wady umiejscowienia rzepki. Tak czy owak, nastepne auto to na 100% automat.

@lysy tego sie obawiam - co bedzie po przeprowadzce do Warszawy, gdzie jeszcze czesciej bede musial te nieszczesne sprzeglo wciskac...

@dzida, mam chyba odwrotnie jak wy - deska rozdzielcza w GS Mk2 to dla mnie jakis dramat, za to z zewnatrz auto mi sie podoba, szczeoglnie na zywo i w srebrnym kolorze. Ale ten srodek, no prosze was, w porownaniu do E39 wyglada jakby projektowal go jakis czlowiek bez poczucia estetyki. :mrgreen:

Swoja droga, jak pomysle, to gdybym nie kupil Golfa skonczyloby sie na GSie wlasnie - bylem bardzo mocno nastawiony na to auto, tylko jakis zdrowy rozsadek i chec kupna "swiezego" auta mnie powstrzymaly. No i troche lenistwo - nie mialbym checi jezdzenia po calym kraju w poszukiwaniu rodzynka, a sam widzisz jak cholernie ciezko o zadbane auto, szczegolnie, jak masz jeszcze wymagania odnosnie m.in. wyposazenia czy koloru.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Prawo jazdy od: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

10 Kwi 2018, 13:05

Killaz napisał(a):Ale fakt faktem - ubezpieczenie wyniesie zapewne wiecej z racji pojemnosci.

Masz bardzo błędne myślenie na ten temat - wg tego co ja mam wyliczone ubezpieczenie za 4,3 w Gsie zapłacę tyle samo co 2,0 w ISie - wszystko zależy od określonego modelu/marki. Od jakiegoś czasu ubezpieczyciele nie liczą składek od pojemności, bo to nie ma sensu w czasach downsizingu.
Zapraszam do dyskusji o gustach:
nowosci-na-rynku-samochodowym-vf52.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 382
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

10 Kwi 2018, 15:30

Killaz napisał(a):Ile ci Golf spala?

W spokojnej trasie poza autostradami schodzę poniżej 5 l./100km na wyświetlaczu.
Na autostradzie z prędkościami niedozwolonymi, ale w granicach względnego rozsądku 8 l./100km.
Po mieście max. 9 l./100km, ale to już musi mnie ponieść fantazja. Spokojne dojazdy do pracy w korku ok. 8,5 l./100 km.
Ogólnie jest dużo lepiej niż w słabszej Hondzie pod tym względem, za to lubię downsizing, bo sporo jeżdżę.

dzida napisał(a):Łysy - współczuję Ci codziennej jazdy po Wrocławiu

Byłeś we Wrocku i nie dałeś znać? :x

Killaz napisał(a):deska rozdzielcza w GS Mk2 to dla mnie jakis dramat, za to z zewnatrz auto mi sie podoba, szczeoglnie na zywo i w srebrnym kolorze. Ale ten srodek, no prosze was, w porownaniu do E39 wyglada jakby projektowal go jakis czlowiek bez poczucia estetyki.

Co kto lubi - mi się akurat podoba :) Stoi jeden taki srebrny GS (niestety 3 l., a nie 4.3) koło mojego osiedla i chociaż z zewnątrz to straszne brzydactwo to środek jest uporządkowany, przejrzysty i ładny.
Jeśli uważasz, że Twoja praca jest bez sensu pomyśl o ludziach, którzy montują kierunkowskazy w BMW
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM

10 Kwi 2018, 15:35

łysy napisał(a):W spokojnej trasie poza autostradami schodzę poniżej 5 l./100km na wyświetlaczu.

Te 1.5 TSI jak je nie gnieciesz pracuje tylko na 2 cylindrach. Jeśli dobrze pamiętam to się nazywa ACT (Active Cylinder Technology).
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

10 Kwi 2018, 19:47

łysy napisał(a):Byłeś we Wrocku i nie dałeś znać?

Byłem, pozwiedzałem głównie rynek, odwiedziłem brata, u szwagra nocowałem i pojechałem - taki spontan, bo wstąpiłem po targach w Poznaniu. :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

11 Kwi 2018, 11:03

Ossy napisał(a):Te 1.5 TSI jak je nie gnieciesz pracuje tylko na 2 cylindrach. Jeśli dobrze pamiętam to się nazywa ACT (Active Cylinder Technology).

Mam 1.4 TSI, akurat u mnie nie ma ACT.

dzida napisał(a):Byłem, pozwiedzałem głównie rynek, odwiedziłem brata, u szwagra nocowałem i pojechałem - taki spontan, bo wstąpiłem po targach w Poznaniu.

A co z planami przeprowadzkowymi?
Jeśli uważasz, że Twoja praca jest bez sensu pomyśl o ludziach, którzy montują kierunkowskazy w BMW
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Motor Show 2018 - relacja z targów motoryzacyjnych w Poznaniu Motor Show 2018 - relacja z targów motoryzacyjnych w Poznaniu
    Targi motoryzacyjne w Poznaniu "Motor Show" to największe targi tego tupu w Polsce które odbywają się zawsze wczesną wiosną. W tym roku mogliśmy oglądać sporą ilość premierowych modeli samochodów. W nowych autach ...
    Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki
    Dążąc do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z działaniem firmy, Toyota uzupełniła system zasilania zakładu Honsha w prefekturze Aichi o pionierskie rozwiązanie wykorzystujące stacjonarne wodorowe ogniwa paliwowe. ...

• Re: VW Golf VI 1.6 MPI

11 Kwi 2018, 14:23

łysy napisał(a):A co z planami przeprowadzkowymi?

Jeszcze nie mam konkretnej decyzji dlatego... kupuje GS-a :D

edit:
    Killaz, a może Passat B6 2.0 TFSI? Wg mnie ciekawsza opcja niż A4 B7 z racji nowszej konstrukcji i bezpieczniejsza niż 2.0 TFSI z A4 B8.
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika