Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

22 Sie 2018, 21:45

Czyli jednym słowem nie warto sobie zawracać głowy ?
lysy88
Nowicjusz
 
Posty: 3

22 Sie 2018, 21:56

Jest powypadkowy - to fakt.
Pytanie tylko jak ucierpiał.
Niestety taki rynek w PL.
tomekdk
 

02 Wrz 2018, 05:03

Proszę o info na temat auta: VIN JMZGHA9E601403168
Marian4321
Obserwowany
 
Posty: 1

02 Wrz 2018, 19:54

@Marian - Mazda 6, w systemie brak adnotacji o szkodach na aucie.
Przebieg:
https://selvbetjening.trafikstyrelsen.d ... E601403168
Było 3 właścicieli w Danii, pierwszy miał auto rok, drugi miał od 2011 do 2014, trzeci od 2014 do lipca 2018.
tomekdk
 

02 Wrz 2018, 20:38

Witam,
oglądałem dzisiaj opla z winem: W0L0SDL0886119021
ogólnie ładny, nigdy bym nie powiedział, że po mocniejszym dzwonie, trochę rdzy jedynie na klapie koło klamki i brak logo GSI na klapie
z tego co ogarnąłem to przebieg mniej wiecej 145tys by się zgadzał no i była na nim szkoda całkowita...

chciałbym się dowiedzieć więcej przydatnych info o tym jak duży mógł być to dzwon, z racji ceny niecałe 15tys nie mógł być chyba za duży skoro się opłacało wyklepać? czy takie auto da radę zarejestrować? i czy handlarz który ma je w komisie wie jak wyglądało po dzwonie? czy może w dani je naprawiali?
songo123
Obserwowany
 
Posty: 2

02 Wrz 2018, 20:44

Jednak zdecydowałem się na ten bo jak to przy wilgotnym kraju bywa był zakonserwowany ( w tym drugim rdza od spodu aż przykro- z reszką tak jak w pozostałych u tego sprzedawcy sprowadzonych z Danii) . Nie wiem czy był konserwowany w Dani czy w PL ale już lepiej wygląda.
Druga sprawa sprzedający nie był zainteresowany wydaniem samochodu bo musi go dokładnie sprawdzić przed wydaniem a dopiero przyjechał i ma tam delikatne wady (jakaś gałka, czujnik parkowania nie działa...) i nie może sobie pozwolić na to żeby zepsuć sobie opinie hmm? Park samochodów dostawczych zrobił nam nie naprawdę wrażenie. Mam odebrać w połowie następnego tygodnia to dam znać co i jak

jeszcze raz @tomekdk dzięki za sprawdzenie.
artur1981
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 12 12 1998
Auto: Vectra C
Silnik: 1.9 CDTI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak działa ogrzewanie w pojazdach elektrycznych?
    Do ogrzewania kabiny w pojazdach z silnikami spalinowymi służy nagrzewnica włączona w obieg cieczy chłodzącej silnik. W pojazdach elektrycznych tego źródła darmowego ciepła już nie ma, ale przecież wystarczy zastosować ...
    Kosmetyki samochodowe - niezbędnik każdego kierowcy
    Dbanie o samochód to nie tylko kwestia troski o jego stan techniczny. Kosmetyka auta jest równie ważna i wpływa nie tylko na samą jego prezencję, ale pozwala też na przedłużenie jego żywotności. Każdemu, nawet ...

02 Wrz 2018, 21:21

@songo123 - różnie to bywa, czasami są to zadrapania karoserii, czasami może być urwane koło.
W Danii nie naprawiali, tutaj aut ze statusem szkoda całkowita nie naprawiają.
Pewnie wiedzą co sprzedają, dlatego nie zaznaczyli opcji "bezwypadkowy" ani też nie używają tego słowa w ogłoszeniu.
Ten samochód został w Danii wymeldowany 07-02-2017.

@artur - na ten lepiej wyposażony?
Powodzenia.
tomekdk
 

02 Wrz 2018, 21:38

czyli w dani półtorej roku temu został wymeldowany, ciekawe czy tak długo stoi na placu, czy go tak długo klepali. Muszę więc zagadać do handlarza jak wyglądał dzwon i czy ma jakieś foty na dowód.
songo123
Obserwowany
 
Posty: 2

03 Wrz 2018, 06:39

@tomekdk tak ten lepiej wyposażony
Widać że poprzedni właściciel dbał o utrzymanie bo wnętrze jak nowe, przestrzeń ładunkowa w dużo lepszym stanie niż w tym poprzednim no i wyposażenie dużo lepsze. Jak na busa (ten wcześniejszy miał tylko klimę) ten ma klimę, tempomat, czujniki parkowania tył, grzany fotel kierowcy.
dzięki jeszcze raz na pomoc @tomekdk
artur1981
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 12 12 1998
Auto: Vectra C
Silnik: 1.9 CDTI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

03 Wrz 2018, 17:52

Witam i proszę o pomoc. Interesuje mnie Toyota Aygo 1.0 świeżo sprowadzona z Danii: rok 2017 (rejestracja w maju), przebieg 28k, VIN JTDKGNEC90N251493. Podobno bezwypadkowa (lakier i szyby oryginał) i w najbogatszej wersji wyposażenia, więc cena 33k PLN wydaje mi się jakoś podejrzanie niska. Czy słusznie?
FloydRose23
Obserwowany
 
Posty: 2

03 Wrz 2018, 18:34

@FloydRose - jest orzeczona szkoda całkowita na tym Aygo.

Generalnie aut małych z segmentu A i B z Danii nie opłaca się sprowadzać w całości, te maluchy z Danii praktycznie wszystkie są po szkodach.
tomekdk
 

03 Wrz 2018, 19:21

Bardzo dziękuję za megaszybkie sprawdzenie. W takim razie spasuję i poszukam mniejszej "okazji", ale może pewniejszej :)
FloydRose23
Obserwowany
 
Posty: 2

03 Wrz 2018, 19:25

Niestety na tym rynku okazji nie ma, nie w przypadku świeżo sprowadzonych aut ... tutaj cena przeważnie odwzorowuje stan auta.
Okazją może być auto od osoby prywatnej, która to z jakiegoś powodu chce się szybko pozbyć auta ... i tutaj jest haczyk, bo niestety przeważnie takie auto zakupił od handlarza, bo taki rynek.

A za ogłoszenie tego Aygo, gdzie widnieje "bezwypadkowy", ten sprzedawca zdecydowanie powinien odpowiedzieć ... jakoś prawnie.

Powodzenia w szukaniu, auta z Danii polecam - bo można je świetnie prześwietlić, ale jak już wspomniałem - te sprowadzane w całości (a jest ich cała masa) zaczynają się od segmentu C.
tomekdk
 

09 Wrz 2018, 16:54

Witam,
Honda Civic 1,8
Vin SHHFK27806U033763
nr rej. YJ35752
czy można prosić o sprawdzenie przebiegu.
Taderix
Obserwowany
 
Posty: 2

09 Wrz 2018, 17:59

Civic miał 213000km ostatnio, jutro system będzie działał to sobie potwierdzisz.
tomekdk