Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

18 Wrz 2018, 18:24

@snail - przebieg by się zgadzał:
https://selvbetjening.trafikstyrelsen.d ... BBG9G48834
Przegladu przedeksportowego nie było, ale w systemie nie ma adnotacji o szkodzie.
tomekdk
 

30 Wrz 2018, 00:51

Witam, proszę o pomoc, jestem zainteresowana kupnem kijanki VIN U5YFF24127L010929, podobno świeżo sprowadzona do komisu w PL z Danii, wchodząc na stronę selvbetjening.trafikstyrelsen.dk widzę że ostatni przegląd miał miejsce 19.01.2015, a samochód został wyrejestrowany rzekomo 16.07.2018 r. Jak to rozumieć, czy auto nie miało obowiązku przejść po kolejnych dwóch latach w styczniu 2017 r przeglądu? Czy auto nie miało również obowiązku przejść przeglądu przedeksportowego? z góry dziękuję za pomoc!
Sofiia
Obserwowany
 
Posty: 2

30 Wrz 2018, 13:02

@Sofiia - 2 właścicieli w Danii, ostatni miał auto od 2009 roku.
Wymeldowana w lipcu 2018.
W systemie brak adnotacji o szkodzie na aucie.
Na obecną chwilę system ma pewne trudności z prawidłowym działaniem, także spróbuj w poniedziałek, bo nie widać obecnie niektórych danych.
Był przegląd w w sierpniu 2018, auto miało wówczas przebieg 271 000 km.
Był też przegląd w lutym 2017.
tomekdk
 

30 Wrz 2018, 14:05

Sofiia napisał(a):Czy auto nie miało również obowiązku przejść przeglądu przedeksportowego?


nie koniecznie
można kupić auto na tzw oświadczenie, czasami jak auto jest niejeżdżące to i tak takiego przeglądu nie przejdzie, a naprawiać nikt tam nie będzie.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

30 Wrz 2018, 14:40

Dziękuję!

tomekdk napisał(a):Był przegląd w w sierpniu 2018, auto miało wówczas przebieg 271 000 km.


tomekdk, z jakiej strony uzyskałeś taką informację? czy system u Ciebie zadziałał, czy masz jakieś lepsze źródło informacji niż http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk/ albo https://www.nummerplade.net ? ten przegląd odbył się w sierpniu jeszcze w Danii? mimo że został wyrejestrowany 16.07, czy już w Polsce? Handlarz mówił mi, że przeglądu w Polsce jeszcze nie przeszedł.
Sofiia
Obserwowany
 
Posty: 2

30 Wrz 2018, 14:52

przebieg możesz sprawdzić np. na stronie SKATU, widnieje tam 271 000 km
https://motorregister.skat.dk/dmr-front ... nfls=false

w polsce dopiero pewnie handlarz robi przed sprzedażą żeby kosztów sobie nie robić, chociaż to raptem 100zł jest, albo przegląd techn. przerzuca na kupującego, ja np. daję pełen kpl dokumentów włącznie z przeglądem techn. w polsce, każdy robi inaczej

Chociaż aż tak bezgranicznie nie ufaj tym duńskim bazom, idealne też nie są, miałem już kilkakrotnie przypadki błędów w bazie, tam też człowiek to wpisuje więc ryzyko pomyłki/błędu też jakieś jest.

Bardziej skup się na realnym stanie pojazdu oraz MNIEJ WIĘCEJ czy się to pokrywa z duńską bazą.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    LED-owa rewolucja
    Jeszcze niedawno za szczyt nowoczesności uchodziły reflektory biksenonowe, jednak ich kariera już dobiega końca – dziś nowe modele aut coraz częściej wyposażane są w reflektory LED. Mało kto wie, że pierwszym samochodem ...

30 Wrz 2018, 15:11

Duńskim bazom możesz ufać, zweryfikowałem ze 3000 samochodów, błędów było raptem kilka (a też łatwe do wychwycenia), także praktycznie bez znaczenia.

Przegląd przy 271 000 km był w Danii, 19 sierpnia 2018.
tomekdk
 

30 Wrz 2018, 15:21

ja miałem 2 przypadki samochodów które miały błąd w bazie i to związane z przebiegiem.
Reszta aut wszystko zgodne
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

03 Paź 2018, 10:44

Witam wszystkich, czy mógłby mi ktoś pomóc czy warto zainteresować się tym autem: Nissan D22 nr VIN JN1BPUD22U0122823. Interesuję mnie przegląd, przebieg oraz uszkodzenia. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
zapapajony
Obserwowany
 
Posty: 2

03 Paź 2018, 14:30

zarej na firmówkę, to 2 osobowe było ? wymeldowane 26-08-2016
zarej przebieg 158 000km
a czy warto się intersować? to pytanie dla pytającego czy ci się podoba itp.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

03 Paź 2018, 16:34

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź. W którym miejscu na dowodzie można sprawdzić na ile osób jest zarejestrowane auto? Posiadam zdj dowodu. Można jakoś sprawdzić, co się działo z autem przez te dwa lata? Kiedy przyjechało do Polski? Bardzo dziękuję i pozdrawiam
zapapajony
Obserwowany
 
Posty: 2

03 Paź 2018, 18:48

@zapajony - 3 właścicieli w Danii, pierwszy miał samochód przez 10 lat, drugi 4 miesiące, trzeci (ostatni) - rok.
W Danii było to auto 2-osobowe.
Co się działo nie sprawdzisz tego w duńskich bazach, w sierpniu 2016 auto w Danii wymeldowano, i mogło się z nim dziać praktycznie wszystko, tym bardziej, że było to zwykłe wymeldowanie a nie eksportowe, zatem żadnej pewności bezwypadkowości nie ma.
tomekdk
 

03 Paź 2018, 19:35

zapapajony napisał(a):Kiedy przyjechało do Polski?


jeżeli jest w polsce to od niedawna, na razie jest status : Afmeldt
więc o ile jest w Polsce to ktoś to przywiózł niedawno.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

03 Paź 2018, 19:44

Równie dobrze może być w Polsce od np. września 2016, września 2017, itd., kompletne wróżenie z fusów nt. tego auta, tym bardziej, że nie wiadomo jak ogłoszenie wygląda.

andrew25 - nie obraź się, ale jeśli nie masz pewności nt. informacji, które przekazujesz, to nie ma co ich dalej przekazywać, bo tylko wprowadzają zamęt. Wiem, że masz do czynienia z autami z Danii, ale czasami diabeł tkwi w szczegółach. Ten Nissan został wymeldowany w sierpniu 2016, mógł równie dobrze trafić do Polski po wypadku, auto dosyć stare - mogło być tylko OC, także żadnej informacji o eksporcie w systemie nie będzie, itd. ... jak już wspomniałem - wróżenie z fusów nt. tego egzemplarza a system za wiele nie pomoże w jego weryfikacji.
I nie można napisać, że jest w Polsce od niedawna jako coś pewnego, bo może być całkiem inaczej.
tomekdk
 

03 Paź 2018, 19:59

tomekdk napisał(a):I nie można napisać, że jest w Polsce od niedawna jako coś pewnego, bo może być całkiem inaczej.


Wszystko OK, ale ja tez czasami kupuję auto z danii i gdzie +/- za jakiś miesiąc zmienia się status na SKACIE jako: "eksporteret"
Więc rozumiem że Duński eksporter zgłasza że auto wyeksportował i system to zmienia za jakiś czas, w moim przypadku nie dłużej jak max 1 miesiąc, natomiast na statusie Afmeldt to i 10 lat może auto stać w Danii jak nikt go nie kupi np. na eksport.
Więc nie wiem gdzie podaję nieprecyzyjne informacje, podaję z własnego doświadczenia.
Stąd wnioskuję że jeżeli auto jest w Polsce a pewnie jest to od niedawna, może już jest po montażu kpl foteli i zmiany z ciężarowego na osobowy.
Takich samochodów które stoją i czekają na klienta od 1 roku, 2 w Danii jest też nie mało.
A jeżeli miałby szkodę całkowitą no to ktoś by to pewnie zarejestrował? z tym że doskonale wiem o tym że te bazy danych czasami mają błędy, normalna ludzka rzecz.
Ostatnio edytowany przez andrewb25, 03 Paź 2018, 20:08, edytowano w sumie 1 raz
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie