Zakup samochodu sprowadzonego z Danii - przykład.

03 Paź 2018, 20:06

Bo mógł równie dobrze być wyeksportowany we wrześniu 2016 bez "eksportu" i w systemie żadna informacja się za miesiąc, dwa, trzy nie pojawi. To auto w Danii miało w 2016 niską wartość, szczególnie, na żółtych blachach, nikt się w odzyskiwanie podatku przy nim nie bawił.
Nie wszystkie auta są wywożone z Danii według jednego schematu a Ty pewnie, że chcesz pomóc, ale bazujesz na jednym schemacie, dlatego napisałem o zamieszaniu.
tomekdk
 

16 Paź 2018, 19:49

Witam,
prośba o sprawdzenie:
W0L0ZCF3581137681
Pozdrawiam
mytnik90
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 06 2010
Auto: Golf IV

16 Paź 2018, 19:54

@mytnik - przebieg:
https://selvbetjening.trafikstyrelsen.d ... 3581137681
Był cały, z tym, że to już ponad rok od przeglądu przedeksportowego, ale auto wymeldowane w Danii we wrześniu 2017, także w tym samym czasie.
Było 2 właścicieli, ostatni miał auto od czerwca 2012.
tomekdk
 

16 Paź 2018, 20:11

Dzięki za szybką odpowiedź.

Taki sam przebieg ma w ogłoszeniu. Tylko coś długo nie może się sprzedać... Jutro spróbuję zobaczyć dlaczego. Dzięki raz jeszcze :)
mytnik90
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 01 06 2010
Auto: Golf IV

19 Paź 2018, 14:12

Witam! Moze mi ktos Pomoc i sprawdzic auto Peugeot 508?

Numer VIN - VF38ERHH8BL057579
Numer Rejestracyjny - AS10582

Ilu miał włascicieli?
Czy nie bedzie problemu z zarejestrowaniem w Polsce?
Czy nie ma zaleglosci z Podatkami?
Czy był wypadkowy?
Czy jezeli jest wymeldowany to beda mogl go zarejestrowac w Polsce?

Napiszcie cos wiecej jak mozecie. Z Gory Dziekuje :)
danillo3
Nowicjusz
 
Posty: 3

19 Paź 2018, 17:02

4 właścicieli w Danii, przy czym pierwszy miał auto miesiąc, także pewnie salon miał na siebie.
Ostatni właściciel miał go 4 lata.
W systemie nie ma adnotacji o szkodach, ale sprawdzić go musisz - jak każde auto, tym bardziej, że nie przechodził przeglądu przedeksportowego a ostatni zarejestrowany jest z 2017:
https://selvbetjening.trafikstyrelsen.d ... H8BL057579
Ostatni odnotowany przebieg w systemie to 190 000 km.
Zastawu w Danii na aucie nie ma.

Tak, zameldujesz bez problemu, z tym, że ... kupujesz go w Polsce, czy w Danii?
Jak w Polsce to poczytaj o "umowie na Niemca":
http://www.auto-swiat.pl/jak-sprzedac-i ... emca/c84nb
Jak w Danii to spiszcie umowę dwujęzyczną, odejdzie wtedy koszt tłumaczenia umowy.
tomekdk
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wolniej! - nie zawsze znaczy bezpieczniej
    Nadmierna prędkość należy do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Czy jednak oznacza to, że im wolniej jedzie kierowca, tym lepiej? W wielu sytuacjach taka zasada się nie sprawdzi. Znaki określające ograniczenie ...

19 Paź 2018, 17:35

Tzn, ma go na sprzedaż tzw "komis" więć myśle że umowa będzie zawarta z tym człowiekiem, faktura. Skoro miał ostatni przegląd w 2017, to możliwe żę Właściciel miał jakaś stłuczkę, nie napawiał tylko sprzedał polakowi, on go wyklepał i sprzedaje :(
Czyli osoby sprzedająca kłamie (chodż nie wiem dlaczego, bo to kilka km) bo podaje aktualny przebieg na stronie 168tys. Po kontakcie telefonicznym twierdzi że jest 174tys Km.
->Zastawu w Danii na aucie nie ma - czyli nie bedą mnie scigać o jakieś podatki?
danillo3
Nowicjusz
 
Posty: 3

19 Paź 2018, 17:49

Ten Peugeot ma odnotowane w systemie ... 190 000 km przebiegu.
Generalnie auta z Danii są opłacalne do eksportu w całości, także możliwe, że jest cały, inaczej byłby jakiś ślad w systemie, ale może być jakiś pojedynczy przypadek, że nie ma.
Przegląd przedeksportowy nie przechodzi każdy samochód (od 3 września zmieniły się przepisy i od tej daty każdy = jest ślad w systemie), dlatego to też nie jest jednoznaczne.
No jak podaje 168 000 km przebieg to jest wałek, bo wiadomo, że miał już 190 000 km, a on podaje przebieg pod rejestr badań technicznych nie wiedząc o tym, że można to bardziej sprawdzić.
O podatki nie będą ścigać, ale ... jeśli prawda z tym przebigiem (że handlarz podaje 168 000 km - 174 000 km) to chyba nie kupisz auta od kogoś, kto kręci ... bo równie dobrze może zakręcić ze wszystkim.
tomekdk
 

20 Paź 2018, 10:45

Super, Bardzo Dziękuję!
Nie kupię tego auta, poinformuję sprzedawcę żeby wiedział, na przyszłość niech nie kręci :)
danillo3
Nowicjusz
 
Posty: 3

20 Paź 2018, 21:39

Witam. Proszę o sprawdzenie auta Skoda Octavia o nr VIN TMBHA61Z352101898 i nr rejestracyjnym YJ34100. Na http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk jest tylko jeden przegląd techniczny.....z 7.05.2007 r.
marcinek990
Obserwowany
 
Posty: 2

20 Paź 2018, 22:17

Witam Panie Tomku,

Przepraszam za porę ale zależy mi na możliwie szybkiej odpowiedzi.

Chodzi o Kia Ceed z 2010 roku

VIN U5YHB816AAL143942

Nr rejestr. AA88866

Wiem, że auto w 2016 miało ponad 160 000 przebiegu (w Danii)

Auto w Danii zakwalifikowane najprawdopodobniej jako szkoda całkowita. Po oględzinach stwierdzam że uszkodzenia nie są obszerne i spokojnie da się to ogarnąć... :D

W dowodzie osoba prywatna i taka adnotacja - pieczątka (z góry przepraszam za mój Duński) KAN IKKEREGISTRERES UDEN BETALING AF NY REGISTRERINGSAFGIFT - tłumacz google mówi : Nie można zarejestrować bez uiszczenia nowej opłaty rejestracyjnej...


I teraz pytanie nr 1:


Czy mogę takie autko zarejestrować w PL?

Mam do dyspozycji oryginał jak sądze dowodu duńskiego REGISTRERINGSATTEST (kartka A4)


Czy potrzebna jest umowa kupna sprzedazy z dunczykiem z dowodu rejestracyjnego?Czy lepiej np przez niemiecki komis?


Z góry serdecznie dziękuję za pomoc
robkos
Obserwowany
 
Posty: 1

20 Paź 2018, 22:35

@robkos - w przypadku aut o mniejszej wartości szkoda całkowita nie zawsze sugeruje jakieś duże uszkodzenia, tak też pewnie mogło być w tym przypadku.
Auto wymeldowane we wrześniu 2017. W Danii było 2 właścicieli.

Adnotacja oznacza brak możliwości zarejestrowania w Danii, i takiego rynku życzyłbym wszystkim - wszędzie, w Danii auta po szkodzie całkowitej nie jeżdżą.

A w Polsce się pewnie da zarejestrować.
Dowód zakupu w postaci umowy z osobą sprzedającą musi być, i najlepiej z osobą, od której się kupuje auto.
Można sporządzić w 2 językach - wtedy odejdzie koszt tłumaczenia umowy.

@marcinek990 - system coś dzisiaj szwankuje, bo jest podgląd na całą historię, ostatni przegląd był w sierpniu 2018 przy 191 000 km.
2 właścicieli w Danii, ostatni miał auto od grudnia 2007.
tomekdk
 

21 Paź 2018, 17:28

Panie Tomku,
I ja się dopiszę do listy osób z prośbą:
Pacjent: Honda FR-V
VIN: JHMBE57608S200952
rej: AC85978
Na stronie wydziału komunikacji znalazłem info, że było 3 właścicieli. Nie do końca jednak rozumiem wpisy ze strony skat.dk
Martwi mnie trochę ostatnia data przeglądu - ponad rok temu.
Czy dobrze rozumiem, że auto było "ciężarowe"?
Były jakieś szkody na pojeździe?
Nie ma żadnego zastawu?
Jakieś problemy przy rejestracji w Polsce z powodów finansowych/ podatkowych z Danii?
Mam ponad 500 km do auta, więc nie wiem, czy warto jechać na oględziny. (auto jest w PL)
Czy mogę prosić o pomoc?
ciemnogród
Nowicjusz
 
Posty: 3

21 Paź 2018, 17:31

@ciemnogród - tak, było 3 właścicieli w Danii, auto wymeldowane 15 lutego 2018.
Eksportowane z przebiegiem 257 000 km w marcu 2018.
Szkody na aucie w systemie nie odnotowano.
Zastawu na aucie nie ma.
W Danii było zarejestrowane jako "ciężarowe", nie było tylnej kanapy, tak to tutaj wygląda:
https://picture.biltorvet.dk/article/39 ... scale=both
Niestety nie interesuję się takimi autami i nie wiem jak wygląda ich procedura rejestracji w Polsce (pewnie jest już dołożona tylna kanapa?).
tomekdk
 

21 Paź 2018, 17:40

tak - kanapa jest wstawiona.
Dobrze więc rozumiem, że wyeksportowane było zapisane jako ciężarowe?
ciemnogród
Nowicjusz
 
Posty: 3